شما بدون تسلط بر خود نمی توانید فاتح دیگران باشید.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » هدف گذاری تجهیز و نوسازی ۱۵۰ هزار هکتار شالیزارهای شمال

هدف گذاری تجهیز و نوسازی ۱۵۰ هزار هکتار شالیزارهای شمال

مجری طرح تجهیز و نوسازی اراضی شمال گفت: در برنامه ششم توسعه تجهیز و نوسازی اراضی ۱۵۰ هزار هکتار از شالیزارهای شمال هدفگذاری شده است است.

هدف گذاری تجهیز و نوسازی 150 هزار هکتار شالیزارهای شمال

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رضا عظیمی مجری طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری شمال کشور اظهار کرد: با تخصیص منابع ملی هر سال نزدیک به ۱۰ تا ۱۵ هزار هکتار از این اراضی شالیزاری را می توان تجهیز و نوسازی کرد و با تامین سرمایه های خارجی این عدد به ۳۰ تا ۴۰ هزار هکتار در سال خواهد رسید.

وی افزود: ما جهت سرعت در اجرای عملیات خاکی همچون تسطیح لیزری، احداث بزرگراه های دسترسی به قطعات اراضی و احداث شبکه های آبیاری و زهکشی در شالیزارهای شمال کشور به دنبال سرمایه های خارجی هستیم و قصد داریم از محل فاینانس چین حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان جذب کنیم.

به گفته عظیمی تا اردیبهشت سال آینده آینده نگری می شود که نزدیک ۵ هزار هکتار از شالیزارهای شمال کشور تجهیز و نوسازی شوند.

این مقام مسوول ادامه داد: امسال جهت اجرای این طرح در استان های مازندران، گیلان و گلستان ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از منابع ملی آینده نگری شده است است.

هدف گذاری تجهیز و نوسازی ۱۵۰ هزار هکتار شالیزارهای شمال

مجری طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری شمال کشور با بیان اینکه اعتبارات ملی از نیمه دوم امسال تخصیص می یابد، اذعان داشت: سهم استان مازندران از این اعتبار ملی را ۵ میلیارد تومان و گلستان را ۸۰۰ میلیون عنوان و تصریح کرد: مابقی این اعتبارات ملی به استان گیلان تعلق می گیرد.

وی با اشاره به اینکه طی سه سال اخیر از محل اعتبارات ملی ۱۴ هزار و ۴۰۰ هکتار در اراضی شالیزاری شمال کشور عملیات اجرایی داشته ایم، تصریح کرد: حفظ کاربری اراضی کشاورزی، صرفه جویی ۲۵ درصدی در مصرف آب، کم کردن مشکل کار و اجرای عملیات مکانیزاسیون در اراضی و کم کردن ۲۰ درصدی ضایعات محصولات را از مزیت های اجرای طرح تجهیز و نوسازی شالیزارهای شمال کشور برشمرد.

انتهای پیام/

نوسازی ۱۵۰ هزار هکتار اراضی شمال نیازمند منابع خارجی

واژه های کلیدی: وزارت جهاد کشاورزی | استان مازندران | استان گیلان | سال آینده | اجرای طرح | کشاورزی | کشاورزی | منابع | خارجی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو