هر برادری که از منافع برادر خود مانند نفع خویش حمایت کرد به کار خود سامان داده است (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » مغز انسان بعد از فوت هم آگاه باقی می ماند‎!

مغز انسان بعد از فوت هم آگاه باقی می ماند‎!

تصور اغلب ما از فوت بی خبری کامل هست؛ در واقع گمان می کنیم فردی که از دنیا رفته است نسبت به وقایع پیرامونی خود هیچ آگاهی ندارد.

مغز انسان بعد از فوت هم آگاه باقی می ماند‎!

تصور اغلب ما از فوت بی خبری کامل هست؛ در واقع گمان می کنیم فردی که از دنیا رفته است نسبت به وقایع پیرامونی خود هیچ آگاهی ندارد. این در حالی است که مطالعات دانشمندان به توصیه ای عجیب و خلاف این باور همگانی اشاره می کنند.

به گزارش فاکس نیوز تحقیقات انجام شده است بر گروهی از افراد که تجربه فوت و بازگشت به زندگی را داشته اند حکایت از مواردی شگفت انگیز دارد. بر این اساس، آن دسته بیمارانی که مرگشان تأیید می شود ولی بعد از چند دقیقه به علت احیای پزشکی و حتی بدون وجود این تلاش انسانی به زندگی بازگشته اند، از وقایع اطرافشان باخبر بوده اند.

افرادی که به علت ایست قلبی از دنیا رفته اند ولی دوباره احیا شده است اند، بعد از به هوش آمدن اغلب لحظه مرگشان به وسیله دکتر را شنیده اند. علاوه بر این، تصویری کلی از مکالمات افراد حاضر در اتاق نیز در ذهن دارند. منابع علمی فوت را این چنین تعریف می کنند: لحظه ای که ضربان قلب متوقف می شود و به این واسطه جریان گردش خون به مغز نیز از کار می افتد.

در این حالت، تصور می شود که انسان تمام کارکردهای مغز خود را از دست داده هست؛ ولی شواهد موجود از افرادی که تجربه نزدیک به فوت داشته اند حکایت از امر دیگری دارد. چنین افرادی از فاصله ما بین فوت تا بازگشت دوباره را تقریباً به خوبی در ذهن دارند. توصیه جالب در خصوص این افراد، عوض کردن معنای زندگی نزد آنهاست. تقریباً تمامی کسانی که یک بار فوت را تجربه کرده اند شکل دیگری به زندگی نگاه می کنند؛ و البته متفاوت با پیش از بروز این اتفاق.

مغز انسان بعد از فوت هم آگاه باقی می ماند‎!

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:شفقنا زندگی

واژه های کلیدی: بازگشت دوباره | بازگشته | پزشکی | سلامت | زندگی | حکایت | بازگشت | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو