مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » راهکارهای موثر و سریع جهت پاک کردن رنگ مو

راهکارهای موثر و سریع جهت پاک کردن رنگ مو

شاید جهت شماهم پیش آمده باشد که بعد از رنگ کردن موهایتان به آن چیزی که می خواستید دست نیافته اید و این

راهکارهای موثر و سریع جهت پاک کردن رنگ مو

شاید جهت شماهم پیش آمده باشد که بعد از رنگ کردن موهایتان به آن چیزی که می خواستید دست نیافته اید و این باعث ناراحتی شما می شود. ولی دیگر نباید دلواپس باشید چون راه حل های وجود دارد که بسیار سریع می توانید رنگ موی خودتان را پاک کنید. در این مقاله از دکتر سلام راهکارهای موثر و سریع جهت پاک کردن رنگ مو را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

شاید شما هم بعد از رنگ کردن موی سر با صحنه ناراحت کننده بد رنگ و نافرم شدن رنگ موی سر تازه خود روبه رو شده است باشید. در چنین وقت هایی شاید بعضی ها دچار یاس و ناامیدی شوند، که آیا از این نوع رنگ مو استفاده کرده اند و از اینکه به چیزی که در ذهن ارزش انتظار داشتند، نرسیدند، افسردگی نیز به سراغ ارزش بیاید. حال چه باید کرد آیا راه حلی وجود دارد تا افراد از این چنین رنگ موی ناخواسته راحت شوند؟ خوشبختانه چندین راه و روش طبیعی وجود دارد تا شما با استفاده از آنها بتوانید از شر چنین رنگ موی خلاص شوید. شرط مهم در استفاده کردن از این روش ها آن است که بلافاصله بعد از رنگ کردن موها هنگامی که که خوشتان نیامد این اعمال را روی موی رنگ کرده خود انجام دهید. بعد وقت را در این باره از دست ندهید. آیا که یکی از موارد بسیار مهم جهت از بین بردن رنگ های نیمه دائم و یا دائم بلافاصله استفاده کردن از این روش های طبیعی است.

راهکارهای موثر و سریع جهت پاک کردن رنگ مو

بسیاری از انسان ها جهت برطرف کردن رنگ سفید موی ارزش و یا زیباتر کردن موهای خود اقدام به رنگ کردن آن می کنند. بعضی افراد با توجه به هزینه و نبود وقت مورد نیاز این کار را در منزل انجام می دهند و بسیار دیده شده است است که افراد به آنچه که در فکرشان بوده است نرسیده اند و از کرده خود سخت پشیمان می شوند. باید توجه داشت که بعضی مواد طبیعی می توانند علاوه بر کارهایی که از آنها انتظار داریم، پاک کننده های نیرومند ای نیز باشند. در ادامه این مطلب شما را با ۴ نوع پاک کننده طبیعی و نیرومند آشنا می کنیم که با استفاده از آنها می توانید رنگ موی ناخواسته را از بین ببرید.

برای اینکه اثر رنگ بری مواد طبیعی تاثیر گذار باشد، باید کمی عجله کنید

بهترین روش: شامپو موی سر خود را به اندازه مساوی با بیکینگ سودا (جوش شیرین) مخلوط کنید به سر خود بمالید.

سریعترین روش: چند قطره مایع ظرفشویی را با شامپوی معمولی خود اضافه کنید و به وسیله آن سر خود را شستشو دهید. به نحوی که تا نزدیک ریشه مو خوب آغشته شود.

شاید جهت شماهم پیش آمده باشد که بعد از رنگ کردن موهایتان به آن چیزی که می خواستید دست نیافته اید و این

روش ویتامین C: چند عدد ویتامین C را خرد کنید و درون ظرفی حاوی آب داغ بریزید. سپس مخلوط را روی موهای سر خود به خوبی بمالید و بعد از گذشت یک ساعت سر خود را به خوبی بشویید.

آخرین روش شستن با سرکه: مقداری از سرکه را با آب رقیق کنید، سپس روی سر خود بریزید و بعد از آن موی سر خود را با پلاستیک بپوشانید و بگذارید تا سرکه روی موهایتان تاثیر خود را بگذارد.

۱. از بین بردن رنگ مو با استفاده از شامپوهای ضد شوره و جوش شیرین

۱. از بین بردن رنگ مو با شامپوهای ضد شوره

شما می توانید شامپوهای ضد شوره سر را در هر فروشگاه و یا داروخانه ای تهیه کنید. این شامپوها به وضوح جهت مبارزه با شوره سر طراحی شده است هست. در بازار بعضی از شامپوهای سر نیرومند تر از بقیه هستند. شما با کمی پرس جو از فروشنده و یا دوستان خود می توانید عالی ترین شامپوهای ضد شوره سر را خریداری کنید. شامپو شوره سر کمی شکننده تر از شامپو طبیعی هست؛ افراد مبتلا به شوره سر پوست سرشان بیش از حد معمول جدا می شود و این خود باعث شوره سر می شود. از این رو شامپوهای ضد شوره سر با فرمول نیرومند ای که دارند، می توانند شوره سر را کم کردن داده و یا از بین برند.

۲. استفاده از جوش شیرین جهت از بین بردن رنگ مو

اطمینان حاصل کنید که در هنگام خرید بیکینگ پودر را به جای بیکینگ سودا (جوش شیرین) به شما نفروشند. به یاد داشته باشید بیکینگ پودر جهت این کار مناسب نیست، ولی بیکینگ سودا با خاصیت سفید کنندگی و پاک کنندگی ای که دارد، جهت این کار مناسب هست. جوش شیرین قادر نیست موی شما را سفید کند، ولی می تواند آن را به رنگ روشن تر تبدیل کند و جهت از بین بردن مواد زائد روی مو کارایی خوبی دارد. اگر جوش شیرین دم دست نداشتید، حتما از شامپوی ضد شوره سر استفاده کنید. این شامپو قادر است که بلافاصله بعد از رنگ کردن بعد از شستشو با شامپوی ضد شوره آن را از بین بردن کند. به خصوص اگر رنگ موی استفاده شده، نیمه دائم باشد.

۳. شامپو و جوش شیرین را در قسمت های مساوی با هم مخلوط کنید

شما جهت مخلوط کردن شامپو و جوش شیرین می توانید از یک ظرف کوچک پلاستیکی و یا فلزی بهره ببرید. یادتان باشد، مقدار شامپو و جوش شیرین بنا به حجم مویی که دارید به تناسب با هم مخلوط کنید. مورد نیاز نیست که مقدار جوش شیرین و شامپو حتما با هم مساوی باشد. بعد از این مرحله مواد مخلوط شده، را روی کف دست خود قرار دهید.

۴. مالیدن مخلوط روی موی سر

وقتی مقداری از مخلوط را روی کف دست خود ریختید، آن را روی موهای خود بمالید. به نحوی که تمام موی سر شما به مخلوط آغشته شود. سپس بعد از چند دقیقه مواد روی موی خود را خوب بشویید.

راهکارهای موثر و سریع جهت پاک کردن رنگ مو

۵. شستشوی کامل موی سر را جدی بگیرید

در هنگام شستشو معمولا رنگ موی سر از بین بردن می شود. شما می توانید از این روش چندین بار بهره ببرید و سپس به خوبی موهای تان را بشویید. یادتان نرود بلافاصله بعد از رنگ زدن موها اگر خوشتان نیامد، موارد بالا را اجرا کنید تا خیلی راحت از شر رنگ مورد نظر راحت شوید. هر چه وقت بگذرد از بین بردن رنگ سخت تر خواهد شد.

۲. با استفاده از مایع ظرفشویی

۱. مخلوط کردن چهار و یا پنج قطره مایع ظرفشویی به شامپوی معمولی

برای این کار شما می توانید به مقدار چهار الی پنج قطره مایع ظرفشویی را با یک چهارم مقدار شامپوی معمولی خود مخلوط کنید.

۲. قبل از استفاده از مخلوط، موی سر خود را مرطوب کنید

شما می توانید مخلوط مایع ظرفشویی و شامپو را روی موی سر خود که از قبل مرطوب کرده اید، بمالید. چند دقیقه ای به مخلوط اجازه دهید تا به تمام موی سرتان آغشته شود.

۳. موهای تان را کاملا شستشو دهید

مایع ظرفشویی خاصیت خشک کنندگی و شکنندگی در مو به وجود می آورد. از این رو بعد از شستشوی کامل سر خود این خشکی به وجود آمده را با استفاده از روغن های طبیعی از بین برید. فقط مطمئن شوید که موی سرتان را کاملا شستشو داده باشید. به احتمال زیاد این تکنیک را باید چند بار تکرار کنید. یادتان نرود شاید بعضی افراد پوست ارزش به چنین موادی حساس باشد. احتیاط کار را در نظر داشته باشید و از آنجا که مایع ظرفشویی قدرت پاک کنندگی نیرومند ای دارد، بیش از دو الی سه بار از این روش استفاده نکنید.

شاید جهت شماهم پیش آمده باشد که بعد از رنگ کردن موهایتان به آن چیزی که می خواستید دست نیافته اید و این

۴. موهای خود را بعد از هر بار استفاده از مخلوط مایع ظرفشویی و شامپو خوب بررسی کنید

شاید نتیجه های رنگ بری از موی تان خیلی فوق العاده نباشد، ولی بعد از استفاده از این روش بعد از دو الی سه روز به طور قابل توجه ای کم کردن رنگ مو را روی موهای تان احساس خواهید کرد.

۵. حتما بعد از هر بار مصرف از این مواد به موی تان روغن بمالید

وقتی شستشوی سر شما به آخر رسید، موی تان را خوب خشک کنید و سپس با استفاده از روغن های طبیعی (ترجیحا کمی ولرم باشد) روی موهای تان بمالید، تا خشکی موی تان برطرف شود و موهای تان آسیب کمتری ببینند. این کار باعث می شود تا رطوبت کافی به موهای تان برسد. شما حتی می توانید با استفاده از خشک کن به موهای تان هوای کافی برسانید تا درونشان تهویه مطبوع صورت بگیرد.

۳. از بین بردن رنگ به کمک ویتامین C

۱. چند عدد قرص ویتامینC آماده کنید

اگر موهای تان را با رنگ تیره رنگ کرده اید و تنها چند روز از وقت رنگ کردنش گذشته، استفاده از ویتامین C می تواند موثر باشد. ابتدا یک عدد قرص ویتامین C را خرد کنید و درون ظرفی از آب داغ بریزید و با استفاده از یک قاشق آن را درون آب به خوبی له کرده و به هم بزنید تا مخلوط آماده شود. اگر محتوی ظرف با مقدار موی شما تناسب نداشته باشد، می توانید از ویتامین سی های بیشتری استفاده کنید. توجه داشته باشید اگر از وقت رنگ کردن، موی سرتان بیش از سه روز بگذرد، ویتامین C دیگر تاثیری نخواهد داشت.

راهکارهای موثر و سریع جهت پاک کردن رنگ مو

۲. محلول ویتامین C را روی موهای خیس بمالید و تا یک ساعت منتظر بمانید

اطمینان حاصل کنید که قبل از مالیدن محتویات ویتامین سی روی موی خود، موهای تان به اندازه کافی خیس شده است و رطوبت مورد نیاز را داشته باشند. هنگامی که موهای سرتان مرطوب باشد، محتویات ویتامین C بهتر درون آن ها نفوذ می کند. توجه داشته باشید، هنگامی که محتویات مربوطه را روی موهای خود مالیدید باید با استفاده از یک کلاه و یا کیسه پلاستیکی روی سرتان را خوب بپوشانید و اجازه دهید تا مواد کاملا در موهای تان نفوذ کنند، وقت مناسب جهت این کار ۱ ساعت است.

۳. سر و موهای تان را به خوبی بشویید

سعی کنید بعد از اینکه یک ساعت از آغشته شدن موهایتان با محتویات ویتامین C گذشت آن را به خوبی بشویید. چند بار استفاده کردن از این روش می تواند نتیجه های قابل توجه ای به وجود آورد. تلاش کنید تا چند ماهی موهایتان را دوباره رنگ نکنید، آیا که ممکن است به بافت موها آسیب وارد شود.

۴. از بین بردن رنگ به کمک سرکه

۱. محلولی از ترکیب سرکه با آب گرم تهیه کنید

در مورد استفاده از سرکه تلاش کنید، حتما از سرکه سفید استفاده کنید. جهت این کار از سرکه سیب استفاده نکنید، آیا که اسید این میوه به اندازه کافی نیرومند نیست. از این رو کارایی خوبی جهت از بین بردن رنگ موی شما ندارد. سازندگان رنگ مو، معمولا زیاد رنگ مو را در برابر مواد قلیایی چون شامپوها و صابون های متفاوت که عموما هم قلیایی هستند، مقاومت می کنند. خاصیت اسیدی سره سفید می تواند رنگ مو را از بین ببرد.

۲. آغشته کردن محلول سرکه روی موها

برای این کار ابتدا سر خود را روی سینک و یا وان قرار دهید. سپس به کمک ظرفی مخلوط آب و سرکه را روی موهای خود بریزید به نحوی که تمام موی شما به این محلول اغشته شود. به طوری که مواهای تان با این محلول کاملا اشباع شود.

۳٫ موهای خود را بپوشانید و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید

برای اینکه رطوبت روی موهای تان حفظ شود از یک کلاه و یا پوشش پلاستیکی جهت این امر استفاده کنید. تلاش کنید ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در این حالت بمانید تا موهایتان به اندازه کافی به این محلول آغشته شود.

۴. موهای تان را به کمک یک شامپو خوب بشویید

هنگام شستشوی موی سر، رنگی شدن آب را به وضوح خواهید دید. تلاش کنید در هنگام شستشو دقت کنید تا تمام نواحی سر به خوبی شسته شود. اگر مورد نیاز باشد چندین بار این کار را تکرار کنید.

نکته: چنین روش های طبیعی زیاد در مواردی کار ساز خواهد بود که از رنگ کردن موهای سرتان وقت زیادی نگذشته باشد.

منبع: بلاغ

واژه های کلیدی: مایع ظرفشویی | بیکینگ پودر | مخلوط کن | موهای خیس | شستشوی مو | جوش شیرین | ویتامین | استفاده | ویتامینC | طبیعی | شستشو

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو