شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار ورزشی » دوئل اروپایی / پیش بازی پرسپولیس-استقلال

دوئل اروپایی / پیش بازی پرسپولیس-استقلال

پرسپولیس و استقلال در شرایطی با سرمربیان خارجی پای به داربی می‌گذارند که در جدول، پرسپولیس شرایط به مراتب بهتری دارد. داربی ۸۴ ثابت کرد نتیجه داربی هیچ ارتباطی با جایگاه دو تیم در جدول نخواهد داشت.

دوئل اروپایی / پیش بازی پرسپولیس-استقلال

وبسایت رسمی برنامه نود – استقلال و پرسپولیس جهت هشتاد و پنجمین بار به مصاف هم می روند.

پنج شنبه ۴ آبان ۱۳۹۶، هفته دهم لیگ برتر

پرسپولیس تهران-استقلال تهران

دوئل اروپایی / پیش بازی پرسپولیس-استقلال

ورزشگاه آزادی پایتخت کشور عزیزمان ایران – ساعت ۱۶:۴۰

به گزارش سایت نود، آخر نوبت به داربی ۸۵ رسید، دیداری که قرار بود ابتدا یک بازی دوستانه در آلمان باشد ولی آن پروژه عملی نشد تا هشتاد و پنجمین ملاقات استقلال و پرسپولیس در دور رفت لیگ شانزدهم رقم بخورد.

دو تیم این بار هم با شرایطی تقریبا متفاوت به مصاف هم می روند. پرسپولیس این فصل هم شانس اول قهرمانی است و در لیگ نتیجه های خوبی گرفته هست. در سوی دیگر استقلال ولی بعد از یکی از ضعیف ترین شروع های تاریخش فعلا در مکان سیزدهم جدول حضور دارد و با یک بازی زیاد نسبت به پرسپولیس هشت امتیاز کمتر جمع کرده است.

با این حال تاریخ ۴۹ ساله داربی ثبات کرده که هرگز شرایط جدول نتیجه این دیدار سنتی را رقم نمی زند. همانطور که در تاریخ هرگز تیمی که در جدول حداقل هشت امتیاز زیاد از رقیبش داشته برنده نشده است.

پرسپولیس و استقلال در شرایطی با سرمربیان خارجی پای به داربی می‌گذارند که در جدول، پرسپولیس شرایط به مراتب بهتری دارد. داربی ۸۴ ثابت کرد نتیجه داربی هیچ ارتباطی با جایگاه دو تیم در جدول نخواهد داشت.

داربی قبل همین حکایت را داشت. پرسپولیس با ۱۳ امتیاز زیاد از استقلال پای به میدان گذاشت و شش بازی قبلی اش را برده بود ولی در برابر جوانان منصوریان بدجوری غافلگیر شد.

بازی پنجشنبه دیداری متفاوت هست. استقلال اگر برنده بازی شود به آینده امیدوار خواهد شد و در صورت باخت در همین شروع لیگ ۱۳ امتیاز از صدر جدول عقب می افتد و تقریبا باید قید قهرمانی را بزند.

دو تیم در این فصل عملکردی متفاوت داشتند و جهت مشاهده شرح نتیجه های آنها در این فصل می توانید اینجا کلیک کنید.

استقلال در این فصل مسئله گل زدن داشته هست. این تیم تنها چهار گل زده و هنوز گلزن تمام عیاری رو نکرده هست. بازی پنجشنبه تقابل ضعیف ترین خط حمله لیگ با عالی ترین خط دفاعی است.

پرسپولیس ولی علاوه بر خط دفاعی مستحکم در گل زدن هم آمار خوبی ثبت کرده هست. زوج گادوین منشا- علی علیپور در بازی های اخیر باعث امیدواری قرمزها شده است است.

با این حال یک توصیه امیدواری هم جهت استقلال وجود دارد. این تیم با برد در داربی قبل با روحیه ای مضاعف به میدان می رود.

دوئل اروپایی / پیش بازی پرسپولیس-استقلال

اولین داربی شفر

نکته قابل توجه این بازی حضور وینفرد شفر آلمانی روی نیمکت استقلال هست. نتیجه های ضعیف علیرضا منصوریان موجب شد تا او جای خود را به شفر ۶۷ ساله بدهد. شفر پیر ترین سرمربی تاریخ داربی به شمار می رود و به خوبی می داند با نتیجه گیری در این داربی به چه میزان در بین طرفداران تیم استقلال محبوب خواهد شد.

داربی پایتخت کشور عزیزمان ایران بعد از ۴۱ سال با دو سرمربی خارجی برگزار خواهد شد. جهت مشاهده آمار رویارویی سرمربیان خارجی در نبرد استقلال- پرسپولیس می توانید اینجا کلیک کنید.

پرسپولیس و استقلال در شرایطی با سرمربیان خارجی پای به داربی می‌گذارند که در جدول، پرسپولیس شرایط به مراتب بهتری دارد. داربی ۸۴ ثابت کرد نتیجه داربی هیچ ارتباطی با جایگاه دو تیم در جدول نخواهد داشت.

آمار کمی به ضرر شفر هست. استقلال ۴۰ سال است با سرمربی خارجی در داربی پیروز نشده هست. از طرفی مربیانی آلمانی حاضر در داربی( یورگن گده، راینر سوبل و رولند کوخ) هرگز برنده بازی نشدند.

برد در داربی باعث رای اعتماد آبی ها به شفر خواهد شد. در سوی دیگر برانکو تجارب قابل توجهی از داربی دارد. او می داند که اصلا نباید به جدول توجه کند. برد پرسپولیس مسیر این تیم جهت رسیدن به صدر را هموار می کند.

آشنایی با ترکیب احتمالی

دوئل اروپایی / پیش بازی پرسپولیس-استقلال

دو تیم جهت گزینش ترکیبشان با یک پرسش مهم روبرو هستند؛ آیا وریا غفوری و ومحسن مسلمان محروم خواهند بود؟ احتمال لغو محرومیت موقت این دو بازیکن وجود دارد. پرسپولیس به احتمال فراوان با ترکیب علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، شجاع خلیل زاده، جلال حسینی، محمد انصاری، کمال کامیابی نیا، محسن ربیع خواه، محسن مسلمان، وحید امیری، گادوین منشا و علی علیپور به مصاف استقلال می رود.در جمع قرمزها فرشاد احمدزاده مصدوم و مهدی طارمی محروم است.

استقلال هم احتمالا با ترکیب حسین حسینی، وریا غفوری، روزبه چشمی، مجید حسنی، میلاد زکی پور، سرور جپاروف، امید ابراهیمی، خسرو حیدری، علی قربانی و فرشید اسماعیلی بازی خواهد کرد. در جمع آبی ها امید نورافکن آسیب دیده است و مشخص نیست به بازی برسد یا خیر. نیمکت نشینی مهدی رحمتی می تواند اتفاق مهم ترکیب استقلال باشد.

آخرین بازی در لیگ:

استقلال خوزستان یک- پرسپولیس ۳

استقلال صفر- فولاد صفر

آخرین مسابقه:

پرسپولیس ۲- نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران صفر(یک شانزدهم نهایی جام حذفی)

استقلال ۲- نساجی مازندران یک( یک هشتم نهایی جام حذفی)

آخرین ملاقات:

استقلال ۳- پرسپولیس ۲(بازی برگشت لیگ شانزدهم)

جایگاه در جدول:

پرسپولیس: با ۱۷ امتیاز از هشت بازی سوم

استقلال: با ۹ امتیاز از ۹ بازی سیزدهم

پنج بازی قبلی در لیگ:

پرسپولیس: برد، مساوی، باخت، برد، مساوی

استقلال: مساوی، برد، مساوی، باخت، باخت

پنج بازی قبلی در تمامی رقابتها:

پرسپولیس: برد، مساوی، برد، باخت، مساوی

استقلال: برد، مساوی، برد، مساوی، برد، باخت

بهترین گلزن:

پرسپولیس: مهدی طارمی و علی علیپور ۴ گل

استقلال: داریوش شجاعیان، جابر انصاری، سرور جپاروف و روزبه چشمی، یک گل

بهترین بازیکن در لیگ بر اساس نمرات نود:

پرسپولیس: محسن مسلمان با ۲٫۶۹ هفتم

استقلال: سید مجید حسینی با ۲٫۹۲ سی و پنجم

سابقه تقابل دو تیم:

تعداد بازی

برد پرسپولیس

مساوی

برد استقلال

۸۴

۲۱

۳۸

۲۵

 آمار ویژه:

*استقلال پیش از داربی قبلی، ۱۰ بازی بود که استقلال را شکست نداده بود که این طلسم را شکست. پرسپولیس بعد از ۱۸۹۲ روز در داربی را باخت.

* این بازی نخستین داربی شفر هست، در سوی برابر برانکو در پنج داربی خود صاحب ۲ برد ، ۲ مساوی و یک باخت شده است است.

*پرگل ترین دیدار این دو تیم دو بازی هست. داربی١٦ شهریور ماه سال ١٣٥٢ است که با نتیجه ٦ بر صفر به سود تیم پرسپولیس به اتمام رسید. داربی ۸۲ را هم پرسپولیس ۴ بر ۲ برد.

*تاکنون ۱۶۸ گل در ۸۴ دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس ردوبدل شده است است که سهم استقلال ۸۷ گل و سهم پرسپولیس ۸۱ گل بوده است.

*علی پروین با ٢٠ بازی بیشترین بازی را در داربی انجام داده هست. او با ۲۶ سرمربی گری از این لحاظ هم رکورددار است.

*مرحوم صفر ایرانپاک با ۷ گل عالی ترین گلزن داربی هست. حسین کلانی با ۶ گل در رده دوم قرار دارد. مهدی هاشمی نسب، علی جباری و غلامحسین مظلومی هر کدام پنج گله اند.

*همایون بهزادی و ایمون زاید از پرسپولیس، تنها بازیکنانی هستند که توانسته اند در یک بازی سه گل وارد دروازه تیم حریف کنند.

*در بین بازیکنان استقلال فرشید اسماعیلی، سجاد شهباززاده، علی قربانی، جابر انصاری و امید ابراهیمی سابقه گل زدن به پرسپولیس با پیراهن استقلال را دارند در آنسو هم جلال حسینی، محسن مسلمان و علی علیپور گل زدن در داربی را تجربه کردند.

تیم داوری: بیژن حیدری با کمک رضا سخندان، سعید علی نژادیان و خبر حیدری.

۵۷۱۸۹

واژه های کلیدی: استقلال تهران | محسن مسلمان | خسرو حیدری | پرسپولیس | استقلال | پرسپولیس | استقلال | برنده | ایران | علیپور | سرمربی

دوئل اروپایی / پیش بازی پرسپولیس-استقلال

دوئل اروپایی / پیش بازی پرسپولیس-استقلال

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو