قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » حذف برچسب قیمت کالا با دستور مدیر جمهور لغو شد

حذف برچسب قیمت کالا با دستور مدیر جمهور لغو شد

شریعتمداری با توجه به تاکید و نظر رییس جمهور، طرح عوض کردن شیوه اطلاع رسانی قیمت بعضی کالاها (برچسب گذاری قیمت) در خرده فروشی‌ها یا محل عرضه را لغو کرد.

حذف برچسب قیمت کالا با دستور مدیر جمهور لغو شد

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، متن دستور محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت جهت لغو عوض کردن شیوه اطلاع رسانی قیمت بعضی کالاها در خرده فروشی که خطاب به مسؤولین ذی‌ربط جهت انجام کارها مورد نیاز صادر شده است که به شرح زیر است؛

پیرو ابلاغیه شماره ۶۰/۱۴۸۷۱۰ مورخ ۲۹/۶/۱۳۹۶ مبنی بر تعویق افتادن اجرای طرح ” عوض کردن شیوه اطلاع رسانی قیمت بعضی کالاها در خرده فروشی” با عنایت به تأکید ریاست محترم جمهوری مبنی بر کان لم یکن نمودن طرح موصوف، بدینوسیله ابلاغیه‌های شماره ۶۰/۱۳۴۰۰۳ مورخ ۹/۶/۱۳۹۶ و ۶۰/۱۱۹۳۵۹ مورخ ۲۲/۰۵/۱۳۹۶ کان لم یکن اعلام می گردد. مورد نیاز است دستور فرمایید اقدام مقتضی در خصوص اطلاع رسانی مناسب به کلیه دستگاه ها و واحدهای تحت پوشش مرتبط، معمول گردد. ضمناٌ شیوه جلوگیری از اعلام قیمت به وسیله کارخانه روی کالا به گونه ای که امکان تخفیف های ۵۰ درصدی فراهم شود را با دخالت شرکت حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان وضع بفرمایید.

شایان ذکر است که وزیر صنعت، معدن و تجارت در ابلاغیه قبلی خود دستور داده بود تا وقت اجرای طرح عوض کردن شیوه اطلاع رسانی قیمت بعضی کالاها در محل عرضه به خاطر بررسی جامع و حصول اطمینان از تحقق اهداف آن جهت حمایت منطقی از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، به تعویق بیفتد.

حذف برچسب قیمت کالا با دستور مدیر جمهور لغو شد

گفتنی است که این طرح در مرحله اول کالاهای غیرضروری از محصولات صنایع مانند؛ بیسکوییت، شیرینی، کیک و شکلات، انواع چیپس و اسنک و همچنین صنایع سلولزی بهداشتی را به صورت پایلوت مشمول بر می‌شد و قرار بود از ابتدای مهرماه امسال شروع شود.

در راستای این طرح واحدهای تولیدی مشمول موظف بودند که بدون الزام به درج قیمت مصرف کننده بر روی کالاها با رعایت کامل شرایط قانونی، محصولات خود را قیمت گذاری و به بازار عرضه کنند.

همچنین واحدهای خرده فروشی نیز مکلف به اطلاع رسانی قیمت این گروه از کالاها به وسیله درج و یا راه اندازی برچسب قیمت بر روی کالا، در محل عرضه و مستند به فاکتورهای خرید و با حداقل قیمت رقابتی و رعایت انصاف و ارایه فاکتور رسمی در صورت تقاضای مصرف کننده بودند.

انتهای پیام/

شریعتمداری با توجه به تاکید و نظر رییس جمهور، طرح عوض کردن شیوه اطلاع رسانی قیمت بعضی کالاها (برچسب گذاری قیمت) در خرده فروشی‌ها یا محل عرضه را لغو کرد.

متن دستور وزیر صنعت جهت لغو عوض کردن شیوه اطلاع رسانی قیمت بعضی کالاها

واژه های کلیدی: قیمت گذاری | خرده فروشی | محصولات | اخبار اقتصادی | برچسب قیمت کالا | برچسب گذاری قیمت | کالاهای اساسی | قیمت کالاهای اساسی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو