لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » بازی نهنگ آبی در کشور عزیزمان ایران از دسترس خارج شد

بازی نهنگ آبی در کشور عزیزمان ایران از دسترس خارج شد

رییس پلیس فتای پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ راجع به نظارت پلیس بر بازی‌های رایانه‌ای و اینترنتی که به صورت آنلاین انجام می‌شود، گفت: پلیس فتا به‌طور مستمر

بازی نهنگ آبی در کشور عزیزمان ایران از دسترس خارج شد

رییس پلیس فتای پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ راجع به نظارت پلیس بر بازی های رایانه ای و اینترنتی که به صورت آنلاین انجام می شود، گفت: پلیس فتا به طور مستمر این بازی ها را رصد می کند و بر آن ها نظارت دارد. بازی “نهنگ آبی” نیز از دسترس بازدیدکنندگان در داخل کشور خارج شده است و در وقت بارگذاری این بازی، پلیس بلافاصله کارها مورد نیاز را انجام داده است.

پلیس فتا در رابطه های دونفره دخالتی ندارد

سرهنگ محمدمهدی کاکوان؛ مدیر پلیس فتای پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ راجع به کارها پلیس فتا در اینترنت گفت: براساس آنچه قانون گذار مصداق جرم می داند، پلیس فتا در این فضا گشت زنی کرده و در تالارهای گفتگو و پیج های عمومی مواردی را که مصداق جرم در قانون است با آن برخورد می کند. در حقیقت پلیس فتا با گشت زنی در گروهای عمومی بر آن ها نظارت دارد، ولی در ارتباطات شخصی و خبر های دو نفره به هیچ عنوان دخالتی ندارد.

عبارات مهم : کودک آزاری – اینترنت
پلیس فتا بر ارتباطات شخصی افراد در اینترنت نظارتی ندارد

وی با بیان اینکه پلیس در کمپین ها و گروهای عمومی حضور داشته و تمام موارد را رصد می کند و نسبت به احصا اخبار موجود کارها مورد نیاز را انجام می دهد، تصریح کرد: اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … داخلی و خارجی از فروش اطلاعات افراد درآمد خود را بدست می آورد، بنابراین مردم باید دقت کنند که در فضای اجتماعی و شبکه های مجازی از انتشار مواردی که از آن بیم دارند، خودداری کنند. البته در اپلیکیشین های داخلی به علت اینکه سرور در داخل کشور هست، در صورت بروز مسئله شکایت و پیگیری راحت تر خواهد بود، ولی در مورد اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … که سرور آنها در خارج از کشور هست، پیگیری آسیب های احتمالی مسئله تر خواهد بود.

صفحه مربوط به کودک آزاری در اینترنت نداریم

کاکوان راجع به صفحاتی در اینترنت با عنوان کودک آزاری تاکید کرد: خوشبختانه در کشور ما صفحاتی که مربوط به کودک آزاری باشد به طور خاص و به صورت حرفه ای و باندی وجود ندارد و اگر چنین چیزی به ما اطلاع داده شود به علت حساسیت عنوان به سرعت شناسایی و تحویل مقامات قضایی خواهد شد.

بازی نهنگ آبی در کشور از دسترس بازدیدکنندگان خارج شده است است

کاکوان راجع به نظارت پلیس بر بازی های رایانه ای و اینترنتی که به صورت آنلاین انجام می شود، گفت: پلیس فتا به طور مستمر این بازی ها را رصد می کند و بر آن ها نظارت دارد. بازی نهنگ آبی از دسترس بازدیدکنندگان در داخل کشور خارج شده است است و در وقت بارگذاری این بازی، پلیس بلافاصله کارها مورد نیاز را انجام داده است.

او ادامه داد: شرکت مربوط به این نوع بازی ها شرکت ملی بازی های رایانه ای است و آن ها متولی این امر هستند، ولی آن چیزی که مربوط به پلیس است رصد کلی این بازی ها است و در صورتی که در کمیته تعیین مصادیق تشخیص داده شود این بازی ها مخرب هستند؛ بلافاصله از دسترس خارج و به مبادی مربوطه اعلام خواهد شد.

رییس پلیس فتای پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ راجع به نوجوانان اصفهانی که گفته می شود ممکن هست؛ به علت انجام بازی نهنگ آبی خودکشی کرده اند، گفت: این عنوان نیاز به بررسی زیاد دارد و باید براساس مستندات نتیجه اعلام شود.

بازی نهنگ آبی در کشور عزیزمان ایران از دسترس خارج شد

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: کودک آزاری | اینترنت | اینترنتی | رایانه | ایران | خبر | اجتماعی |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو