قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » راهکارها موثر جهت گزینش کرم مرطوب کننده مرغوب

راهکارها موثر جهت گزینش کرم مرطوب کننده مرغوب

کرم مرطوب کننده به عنوان لایه محافظتی از پوست عمل می کند و همچنین آب مورد نیاز پوست را در سطح مطلوبی نگه

راهکارها موثر جهت گزینش کرم مرطوب کننده مرغوب

کرم مرطوب کننده به عنوان لایه محافظتی از پوست عمل می کند و همچنین آب مورد نیاز پوست را در سطح مطلوبی نگه می دارد. با این وجود بعضی از افراد فکر می کنند که پوستشان نیازی به کرم مرطوب کننده ندارد، ولی متخصصان زیادی بر این عنوان تاکید دارند که باید روزانه از مرطوب کننده ها استفاده کنید تا پوستی سالم داشته باشید.

کرم مرطوب کننده به عنوان نوعی لایه محافظتی جهت پوست عمل می کند و علاوه بر حفظ سلامت پوست ، آب مورد نیاز را در سطح مطلوبی نگه می دارد۔ در حالی که افراد فکر میکنند به استفاده از مرطوب کننده نیاز ندارند، متخصصان زیادی توصیه می کنند به صورت روزانه از این محصول استفاده کنید. طبق آخرین دستورالعمل های مایوکلینیک ، حفظ رژیم غذایی استاندارد و مدیریت استرس باید کنار استفاده از کرم مرطوب کننده متناسب با نوع پوست قرار گیرد. تا اثر بخشی رژیم مواظبت از پوست واقعا به سطح قابل قبولی برسد. در ادامه مطلب، کرم مرطوب کننده را اینگونه گزینش کنید راهنمای خرید و استفاده عالی ترین مرطوب کننده متناسب با پوست را در اختیار شما می گذاریم.

راهکارها موثر جهت گزینش کرم مرطوب کننده مرغوب

انتخاب مرطوب کننده مناسب

فکر می کنید دقیقا چه عاملی محصولات گرانقیمت و شکیل را از محصولات ارزان قیمت متمایز می کند؟

گاهی اوقات هیچ چیز! بنابراین، فکر نکنید قیمت زیاد هر لحظه به معنای کیفیت بهتر هست. در واقع، ترکیبات هر محصول است که آن را متمایز میکند، نه قیمت یا برند آن. یک مرطوب کننده خوب و مناسب باید از پوست محافظت کند و حاوی هیچ کدام از ترکیبات مضر هم نباشد. شرکت غذا و داروی آمریکا (FDA)، قواعد سفت و مشکل جهت محصولات آرایشی اعمال نمی کند.

همین نکته، اعتماد کردن به محصولات آرایشی را به کار مشکل تبدیل می کند. البته با اینکه محصولات آرایشی به تاییدیه شرکت غذا و داروی امریکا جهت عرضه در بازار نیاز ندارند، یک توصیه مهم را نباید فراموش کرد؛ شرکت غذا و داروی آمریکا همه تولیدکنندگان را ملزم می کند فهرست ترکیبات تشکیل دهنده را روی محصول درج کنند تا مصرف کنندگان بتوانند جهت خریدشان براساس آگاهی و اطلاع کافی تصمیم بگیرند. بااینحال، خواندن فهرست ترکیبات هر محصول واقعا میتواند بسیاری از مصرف کنندگان را به دردسر بیندازد یا آنها را گیج کند. به همین دلیل، کسب اطلاعات مناسب راجع به ترکیبات مهم می تواند جهت همه مصرف کنندگان بافایده باشد و تصمیم گیری را برایشان راحت تر کند.

اطلاعاتی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

کرم مرطوب کننده به عنوان لایه محافظتی از پوست عمل می کند و همچنین آب مورد نیاز پوست را در سطح مطلوبی نگه

بدون رایحه (Fragrance-Free) یا بدون عطر (Unscented)

اصطلاح بدون رایحه معمولا همین معنی را میدهد؛ هیچ رایحه ای به محصول اضافه نشده هست. با این حال، حتی محصولات بدون رایحه نیز هر لحظه عاری از رایحه ها نیستند. یک ترکیب طبیعی یا یک اسانس به آسانی میتواند مثل رایحه عمل کند، ولی در فهرست محصول درج نشود. بسیاری از رایحه ها هم از ترکیبات مصنوعی حاصل شده است اند و حاوی ترکیبات سمیایی هستند که می توانند در برانگیختگی تصویر العمل هایی پوستی و حساسیت ها موثر باشند. محصولات بدون عطر هم مانند محصولات بدون رایحه میتوانند حاوی عطر و رایحه باشند. در واقع، ممکن است تولیدکنندگان جهت خنثی کردن بوی تلخ ترکیبات شیمیایی، رایحه های مصنوعی و جنبش کننده تصویر العمل هایی حساسیت را به محصول اضافه کنند. بسیاری از ترکیبات اصطلاحا طبیعی (natural) هم که روی برچسب محصولات درج می شوند، درنهایت مثل رایحه عمل می کنند.

ترکیبات فعال (Active) یا غیرفعال (Inactive)

ترکیبات فعال، عملکرد محصول را در جهت اهداف طراحی شده است تعیین شده است ممکن می کنند بنابراین، مرطوب کننده ای که توانایی مقابله با اشعه های UV را دارد، میتواند حاوی ترکیباتی مانند اکسید تیتانیوم باشد که به عنوان عامل فعال و مهم ضدآفتاب عمل می کند. ترکیبات غیرفعال هم نقش کمکی دارند، ولی جهت مثال در همین مورد، به تنهایی با اشعه های مضر خورشید مقابله نمی کنند. در واقع، ترکیبات غیرفعال در پدید آمدن محصول نهایی نقش آفرینی می کنند.

غیر جوش زا (Non-comedogenic)

تولیدکننده ای که این اصطلاح را روی برچسب محصولش درج کرده، دو ادعا را مطرح می کند؛ بدون جربی بودن و مسدود نکردن منافذ پوستی.

اصطلاح غیر جوش زا اساسا یعنی اینکه محصول مورد نظر، چربی اضافی را تجزیه می کند، ولی رطوبت پوست را از بین نمیبرد.

ضد حساسیت (Hypoalergenic)

استفاده از این اصطلاح، یعنی محصول مورد نظر باعث برانگیختگی کمتر تصویر العمل هایی حساسیت زا در مصرف کنندگان می شود. با این حال، مشاهده این اصطلاح روی برچسب محصول، استفاده از ان را به طور کامل تضمین نمی کند. از آنجایی که قواعد و دستورالعمل های محصولات آرایشی سفت و سخت نیستند، ممکن است تولیدکنندگان ادعای ضد حساسیت بودن محصول را مطرح کنند، ولی شرکت غذا و داروی امریکا انها را به اثبات قطعی ادعاهایشان ملزم نمی کند. بعد اگر با ترکیب خاصی در فهرست محصول مواجه شدید که قبلا باعث برانگیختگی تصویر العمل حساسیت زا در شما شده، حتما از مصرف آن خودداری کنید.

راهکارها موثر جهت گزینش کرم مرطوب کننده مرغوب

طبیعی (Natural) یا ارگانیکت (Organic)

محصولات طبیعی از منابع گیاهی جهت گرفتن ترکیبات خودشان استفاده می کنند بنابراین، ممکن است حاوی ترکیبات شیمیایی باشند یا نباشند. محصولات ارگانیک هم مدعی هستند ترکیبات تشکیل دهنده شان، بدون مواد شیمیایی، آفت کش ها و کودهای مصنوعی رشد کرده و تهیه شده است اند. متاسفانه، سفت و سخت نبودن قواعد شرکت غذا و داروی آمریکا در مورد محصولات آرایشی، احتمال استفاده از برچسب های گمراه کننده را زیاد کردن داده است.

در نتیجه، محصولات طبیعی و ارگانیک لزوما نسبت به یکدیگر برتری ندارند.

طیف گستره (Broad-Spectrum)

این اصطلاح یعنی محصول مورد نظر، از تخریب های اشعه های UVA و UVB خورشید جلوگیری می کند. با اینکه همه مرطوب کننده ها حاوی ترکیبات ضدآفتاب نیستند، امروزه بسیاری از این محصولات به صورت ترکیبی تولید می شوند.

پارابن ها (Parabens)

پارابن ها، ترکیبات نگهدارنده ای هستند که عمر محصولات آرایشی را زیاد کردن می دهند. مرسوم ترین پارابن هایی که در محصولات آرایشی مورد استفاده قرار میگیرند، بدین ترتیب هستند methylparaben ، propylparaben و butylparaben

کرم مرطوب کننده به عنوان لایه محافظتی از پوست عمل می کند و همچنین آب مورد نیاز پوست را در سطح مطلوبی نگه

همه این ترکیبات تا ۲۵ درصد جهت استفاده در محصولات آرایشی بی خطر هستند. پارابن ها همواره به علت خطرات بالقوه ای که داشته اند (مانند تقلید از استروژن در بدن که میتواند باعث سرطان شود) مورد توجه محققان و تحقیقات بسیاری بوده اند. با این حال، شرکت غذا و داروی آمریکا در حال حاضر اعتقاد است پارابن ها خطر جدی جهت سلامت ندارند و از بین بردن آنها از محصولات آرایشی مهم نیست.

فتالات ها (Phthalates)

ترکیبات فتالات درانواع مختلفی از محصولات یافت میشوند، از لوسیون ها و دئودورانت ها گرفته تا اسباب بازی ها و بسته بندی مواد غذایی، نگرانی ها نسبت به خطرات بالقوه فتالات (مانند ایجاد اختلال در باروری) نیز رو به زیاد کردن هست. محققان هم به علت همین نگرانی های جهانی، آزمایش های کنترلی زیادی راجع به این ترکیبات انجام داده اند. طبق گزارش موسسات معتبر تحقیقاتی، یافته های فعلی راجع به اثر سرطان زای فتالات زیاد به موش های آزمایشگاهی منحصر می شود تا به انسان ها و نشان میدهد خطرات فتالات جهت باروری و رشد انسانها «حداقلی» است.

منبع: سلامت دات لایف

واژه های کلیدی: محصولات آرایشی | مرطوب کننده | استفاده | حساسیت | آمریکا | محصولات | محصول | طبیعی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو