لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » بهترین خمیردندان چه شاخصه هایی دارد؟

بهترین خمیردندان چه شاخصه هایی دارد؟

دکتر مصطفی فاطمی دندان پزشک، در خصوص استفاده از خمیردندان ها، اظهار داشت: خمیردندان ماده ای است که ترکیبات متفاوتی در آن استفاده می شود که یکی

بهترین خمیردندان چه شاخصه هایی دارد؟

چه خمیردندانی بخریم؟ عالی ترین خمیردندان چه شاخصه هایی دارد؟

چه خمیردندانی بخریم؟

دکتر مصطفی فاطمی دندان پزشک، در خصوص استفاده از خمیردندان ها، اظهار داشت: خمیردندان ماده ای است که ترکیبات متفاوتی در آن استفاده می شود که یکی از مهم ترین ترکیبات آن پاک کننده است که باعث کف کردن خمیردندان می شود. از ترکیبات دیگرخمیردندان می توان به مواد ساینده آن اشاره کرد که از موادی مثل اکسید سیلیس و آلومینیوم در آن استفاده می شود. به جز اینها خمیردندان از مواد طعم دهنده و قوام دهنده جهت شکل خمیری تشکیل شده است است.
بعضی مواقع به جای استفاده از پاک کننده های اکسید سیلیس یا آلومینیوم به عنوان افزودنی از کربن با منشأ گیاهی استفاده می کنند، زغال به همان میزانی که اثر فیلترکنندگی و اثر جذب مواد سمی را داراست، در خمیردندان هم این کاربرد را دارد، البته آن قدری که مسواک زدن درست و اصولی در سلامت دندان مهم هست، برند خمیر مهم نیست.

عبارات مهم : مواد تشکیل دهنده – مواد افزودنی
عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی در خصوص خمیردندان های گیاهی، بیان کرد: در مواد تشکیل دهنده خمیردندان طعم هایی استفاده می شود که خوشایند باشد، علاوه بر این ها مواد افزودنی را با درصدهای مشخص استاندارد شده است جهت جلوگیری از پوسیدگی به آن اضافه می کنند.
خمیردندان های ژله ای که به وسیله شرکت غذا و دارو، تولید آن کنترل می شود دارای هولوگرام بوده و بدون ضرر است و شکل ظاهری ژله ای آن نوعی تبلیغات است.
وی در ادامه در مورد شاخصه خمیردندان های مناسب تأکید کرد: اگر وارد شرح شویم شاید جهت مردم عادی قابل تشخیص نباشد، ولی اگر به صورت کلی بگوییم، آنهایی که از داروخانه تهیه می کنیم دارای کیفیت تقریباً یکسانی هستند و شاید مهم تر از مسأله خمیردندان مناسب، مسواک زدن منظم و دقیق است.
عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: فشار آوردن بیجا روی دندان و حرکات نامربوط حتی با عالی ترین مسواک و خمیردندان بسیار مضر هست. وقت مسواک زدن باید حدود ۳ تا ۵ دقیقه در نظر گرفته شود.

اگر می خواهید زیاد بدانید : خمیر دندان سفید کننده، بافایده یا مضر؟

بهترین خمیردندان چه شاخصه هایی دارد؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:farsnews.com

واژه های کلیدی: مواد تشکیل دهنده | مواد افزودنی | سفید کننده | دندان پزشک | خمیر دندان | خمیردندان | آلومینیوم | دانشگاه | استفاده | دندان ها | مسواک

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو