لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » نهادینه کردن صادرات، نيازمند ساختن فرهنگ است

نهادینه کردن صادرات، نيازمند ساختن فرهنگ است

مدیرعامل صندوق گارانتی صادرات گفت: نهادینه کردن فرهنگ صادرات در بین تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کشور یک امری مهم است.

نهادینه کردن صادرات، نيازمند ساختن فرهنگ است

کمال سیدعلی مدیرعامل صندوق گارانتی صادرات در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، اظهار کرد: بر اساس صحبت های معاون اول رییس جمهور، منابع ارزی ما کفایت تقاضای ارزی ما را می‌کند و این زیاد کردن منابع کشور به علت بالا رفتن قیمت نفت ،بهتر شدن میزان صادرات و مثبت شدن تراز تجاری صورت گرفته است.

وی درپاسخ به این پرسش که صندوق گارانتی صادرات در جهت زیاد کردن صادرات کشور چه اقداماتی صورت داده هست، افزود: صندوق یک نهاد ترویج صادرات نیست و باید صادراتی اتفاق بیفتد تا در مرحله بعد صندوق گارانتی صادرات وارد عمل شود.

به گفته وی نهادینه کردن فرهنگ صادرات در بین تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کشور یک امری مهم است.

نهادینه کردن صادرات، نيازمند ساختن فرهنگ است

سیدعلی بیان کرد: سرانه پرداخت بیمه در کشور ما ۱۵۰ دلار است و در حالیکه این عدد در کشورهای دیگر به ۶ تا ۷ هزار دلار می رسد.

وی اضافه کرد: فرهنگ بیمه اعتباری، نوع فعالیت های صندوق گارانتی صادرات و نهادهای مشابه آنها جهت بسیاری ازفعالان اقتصادی کشور ناشناخته است و شاید علت مهم این عنوان انجام فعالیت های وارداتی در زیاد این افراد باشد.

مدیرعامل صندوق گارانتی صادرات تاکید کرد: یکی از روش های کاربردی در جهت ترویج فرهنگ صادرات و شناساندن نهادهایی که به صادرات کمک می‌کنند، رسانه های عمومی است و مانیز در جهت زیاد کردن تبلیغات جهت آشنایی زیاد تولیدکننده ها با خدمات صندوق گارانتی صادرات ، این اواخر اقداماتی را صورت داده ایم.

وی ادامه داد: این مهم است که صادرکننده های کشور با منافع خود در صندوق گارانتی صادرات آشنا شده است و بدانند چقدر می توانند از منابع ما در جهت کم کردن ریسک معاملات خود بهره برند.

مدیرعامل صندوق گارانتی صادرات گفت: نهادینه کردن فرهنگ صادرات در بین تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کشور یک امری مهم است.

سید علی در رابطه با نشانه گذاری صورت گرفته در دولت، تصریح کرد: نشانه ما رساندن میزان صادرات از ۴۲ میلیارد دلار در سال به ۵۵ تا ۶۰ میلیارد دلار تا سه سال آینده است.

مدیرعامل صندوق گارانتی صادرات در آخر یادآور شد: صندوق گارانتی صادرات در ۳۰ استان کشور به واسطه اتاق های بازرگانی، اتحادیه ها و شرکت های دیگر نمایندگانی را جهت ارتباط با صادرکنندگان تعیین کرده است و به طور حتم آشنایی بانک ها با عملکرد صندوق کمک بسزایی در شناساندن آن به فعالان اقتصادی خواهد کرد.

انتهای پیام/

عملکرد صندوق گارانتی صادرات در جهت زیاد کردن صادرات

واژه های کلیدی: گارانتی | صادرات | اقتصادی | منابع | فرهنگ | صندوق | فعالیت | آشنایی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو