عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » آتش زدن به اموال فقط جهت بقاء!

آتش زدن به اموال فقط جهت بقاء!

رییس اتحادیه ابزار فروشان گفت: کسبه جهت بقا، کالاهایشان را زیر قیمت می فروشند، ولی در نهایت از بازار از بین بردن می شوند.

آتش زدن به اموال فقط جهت بقاء!

فریدون غمام نو رییس اتحادیه ابزارفروشان در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه تحریریه سایت جوان در خصوص اوضاع بازار ابزار فروشان اظهار کرد: اوضاع بازار بسیار بد هست، به طوریکه کسبه اجناسشان را با قیمت خرید و یا پایین‌تر و صرف نظر از حاشیه سود خود، تنها جهت بقا در بازار به فروش می رسانند.

وی در ادامه افزود: گردش مالی واحدهای صنفی به میزانی کم کردن یافته که حتی یک نفر در بازار نبوده و خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد و اکثر کسبه در مغازه هایشان بدون کار هستند.

غمام نو بیان کرد: این صنف متکی به ساخت و ساز و تولید صنعتی بوده ، با این حال حدود ۲ سال است که میزان ساخت و ساز در کشور به حداقل رسیده هست، به همین باعث تمام کالاها در انبارهای افراد خاک می خورند.

آتش زدن به اموال فقط جهت بقاء!

رییس اتحادیه ابزارفروشان با تاکید به اینکه تقاضا جهت خرید ابزارآلات به شدت کم کردن پیدا کرده، تصریح کرد: تولیدات خارجی بدون کنترل و مدیریت وارد کشور شده است و مستقیم به داخل انبارهای تجار می روند. البته جلسات متعددی با این افراد برگزار شد و اظهار داشتیم هنگامی که تقاضایی در بازار وجود ندارد، عرضه هم معنایی ندارد.

وی همچنین گفت: نتیجه کار این افراد هم فروش این اجناس به کسبه در ازای دریافت چک بوده و به موجب نبود تقاضا جهت این کالاها، در نهایت عرضه‌کنندگان تعطیل و یا با انبوهی چک وصول نشده روبه رو می‌شوند.

این رییس اتحادیه تصریح کرد: مقام معظم رهبری به کرات بر لزوم حمایت از تولید داخلی و عمل بر اقتصاد مقاومتی تاکید داشته اند، ولی در اجرا عملی دیگر به وسیله دولتمردان و مسوولان صورت می‌گیرد که شرایط را جهت ورود تولیدات خارجی ساده تر کرده است.

وی ادامه داد: واردات اگر جهت نیاز بازار صورت گیرد، امری منفی نیست، ولی چنین میزان از ورود کالا که بخش زیادی از آن قاچاق هم بوده، دلیلی ندارد. در برابر عدم تقاضا و رکود حاکم بر بازار لازمه ایجاد یک بازار مطلوب و برقراری تعادل میان عرضه و تقاضا بوده است.

رییس اتحادیه ابزار فروشان گفت: کسبه جهت بقا، کالاهایشان را زیر قیمت می فروشند، ولی در نهایت از بازار از بین بردن می شوند.

رییس اتحادیه ابزار فروشان با تاکید بر لزوم حمایت دولت از تولیدکنندگان، گفت: بیش از ۳۸ سال از انقلاب گذشته ولی عدم حمایت دولت از تولیدکنندگان و تولید داخلی باعث شده است که تاکنون حتی یک تولیدکننده در کشور وجود نداشته باشد و متاسفانه فعالیت در عرصه واردات به صرفه تر از تولید است.

وی در خاتمه یادآور شد: سنگ اندازی های بیمه، مالیات، دارایی و بانک بر قیمت تمام شده است کالا تأثیر مستقیم دارد و تولیدکننده را در کشور متضرر می‌کند. ناگفته نماند که تولیدات داخلی توان مسابقه با نمونه های خارجی را ندارد که البته این امر هم متاثر از بالا بودن هزینه های سربار یا هزینه های تولید است که باعث می شود، قیمت تمام شده است کالاهای داخلی زیاد کردن یابد.

انتهای پیام/

بازار ابزار فروشان غرق در رکود

واژه های کلیدی: خارجی | بازار | ابزار | اخباراقتصادی | تولید داخلی | قاچاق | چک |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو