قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » کد رهگیری، تضمینی جهت امنیت معاملات مسکن نیست

کد رهگیری، تضمینی جهت امنیت معاملات مسکن نیست

یک کارشناس بازار مسکن گفت: کد رهگیری دستاورد مثبتی جهت تضمین امنیت معاملات مسکن نداشته و باید در سریع ترین وقت از معاملات از بین بردن شود.

کد رهگیری، تضمینی جهت امنیت معاملات مسکن نیست

عباس شوکتی کارشناس مسکن در گفتگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان اظهار کرد: کد رهگیری با نشانه کم کردن تخلفات و فروش مسکن و املاک به چند نفر در معاملات اضطراری شد، ولی بعد از اینکه نتوانست تغییری در اوضاع ایجاد کند، با رای دیوان عدالت اداری لغو شد.

وی با بیان اینکه امروز کد رهگیری را هیچکدام از نهاد‌های مسوول و محاکم قضایی قبول ندارند، افزود: بعضی خواستار این هستند که جلوتر از قانون حرکت کنند و مشاوران املاک تنها مبلغی را جهت اخذ این کد پرداخت می‌کنند، ولی در عمل این اتفاق نتوانسته تضمین کننده امنیت معاملات باشد.

این کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه هم اکنون امکان اخذ چند کد رهگیری با یک پلاک ثبتی با اسامی متفاوت امکان پذیر هست، گفت: در شرایطی که کد رهگیری هزینه‌های زیادی را به املاکی‌ها تحمیل می‌کند، این روز‌ها هم زمزمه‌های زیاد کردن تعرفه‌ها به گوش می‌رسد.

کد رهگیری، تضمینی جهت امنیت معاملات مسکن نیست

شوکتی تصریح کرد: به طور قطع چنانچه این فرآیند منجر به کم کردن تخلفات می‌شد، باید ادامه پیدا می‌کرد، ولی در شرایط حاضر ادامه این روند درست نیست.

گفتنی هست؛ طرح کد رهگیری معاملات مسکن جهت خرید و فروش ملک از ابتدای دولت دهم با دستور رییس جمهوری وقت به صورت خاص پیگیری شد، ولی در تاریخ ۹۳/۸/۱۱ هیات عمومی دیوان عدالت اداری اخذ کد رهگیری در معاملات مسکن را اختیاری اعلام کرد.

انتهای پیام/

زیاد کردن تعرفه های مسکن در راه است

واژه های کلیدی: دیوان عدالت اداری | کد رهگیری | امنیت | تخلفات | کد رهگیری | بازار مسکن | ثبت معاملات | پلاک ثبتی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو