خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان. (دکتر علی شریعتی)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » انعقاد ۲۰ میلیارد دلار قرارداد نفتی در سال آینده

انعقاد ۲۰ میلیارد دلار قرارداد نفتی در سال آینده

معاون وزیر نفت از پیش‌بینی پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت امضای قرارداد‌هایی به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ میلادی خبر داد.

انعقاد 20 میلیارد دلار قرارداد نفتی در سال آینده

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، به نقل از فایننشال تایمز، امیرحسین زمانی‌نیا معاون وزیرنفت اظهار کرد:با وجود موضع اخیر ترامپ ،تغییرات ملموسی در ملاحظه های شرکت‌های نفتی جهت سرمایه‌گذاری در کشور عزیزمان ایران و سرعت دادن به مذاکراتشان ایجاد نشده است.

وی با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران در حال مذاکره با شرکت‌های نفتی جهت انعقاد ۲۸ قرارداد است،افزود:با شرکت مرسک اویل و روس‌نفت جهت توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی و با شرکت‌های روسی نظیر لوک اویل، گاز پروم و زاروبژنت جهت توسعه میدان های نفتی پایدار غرب، آب‌تیمور و منصوری در حال مذاکره هستیم..

معاون وزیر نفت ادامه داد: کشور عزیزمان ایران با تمامی شرکت بین‌المللی نفت به جز آمریکایی‌ها در حال مذاکره است.

انعقاد ۲۰ میلیارد دلار قرارداد نفتی در سال آینده

زمانی‌نیا با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران با وجود منابع عظیم نفت و گاز، حجم کمتری از تولید نفت و گاز را به خود اختصاص داده هست، افزود: ما به تکنولوژی‌های پیشرفته نیاز داریم و شرکت‌های ایرانی بدون کمک شرکت‌های خارجی نمی‌توانند توسعه میدان های نفتی را انجام دهند.

وی با بیان اینکه به طور تقریبی سهم خود را از بازار‌های جهانی نفت بدست آورده‌ایم، گفت: در حالیکه کشور عزیزمان ایران به دنبال زیاد کردن ظرفیت تولید هست، ولی از طرح کم کردن تولید نفت اوپک هم پیروی می‌کند.

به گزارش فایننشال تایمز، کشور عزیزمان ایران انتظار دارد تا سال آینده قرارداد‌های انرژی خود را به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد دلار با شرکت‌های متفاوت منعقد کند و این تصمیم در شرایطی اتخاذ شده است که آمریکا ترساندن خود را مبنی بر اعمال تحریم‌های تازه شروع کرده است.

براساس این گزارش، قرار است ایران، مذاکراتی با شرکت‌های بین‌المللی نظیر رویال داچ‌شل، آنگلو داچ‌گروپ و کرملین کنترلد روس‌نفت انجام دهد.

معاون وزیر نفت از پیش‌بینی پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت امضای قرارداد‌هایی به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ میلادی خبر داد.

انتهای پیام/

ایران در حال مذاکره با تمامی شرکت بین‌المللی نفت به جز آمریکایی‌هاست

واژه های کلیدی: سال آینده | آمریکایی | ایرانی | قرارداد | ایران | مذاکره | اخبار اقتصادی | شرکت نفتی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو