به عهد و پیمان خود وفا کنید (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » اسباب بازی نخرید/ هشدار پلیس به زائران کربلا

اسباب بازی نخرید/ هشدار پلیس به زائران کربلا

با توجه به زیاد کردن سفرهای اربعین و تردد زائران در بزرگراه های منتهی به مرز، نیروی انتظامی توصیه هایی کاربردی خاص زائران ارائه کرد.

اسباب بازی نخرید/ هشدار پلیس به زائران کربلا

با توجه به زیاد کردن سفرهای اربعین و تردد زائران در بزرگراه های منتهی به مرز، نیروی انتظامی توصیه هایی کاربردی خاص زائران ارائه کرد.

توصیه هایی مهم جهت زائرین کربلا

هرگونه اطلاعات در خصوص مقررات و توصیه های اجرایی، انتظامی، بهداشتی و امنیتی را صرفاً از مراجع ذی صلاح و رسمی دریافت کرده از نقل و انتشار شایعات ممانعت به عمل آورید. از قرار گرفتن در محیط اتفاق و تهیه تصویر و فیلمبرداری خودداری کنید.

عبارات مهم : زائران امام حسین – نیروی انتظامی
خروج از مرز فقط با گذرنامه معتبر که ۶ ماه اعتبار داشته باشد، امکان پذیر است.افرادی که گذرنامه ندارند، از مراجعه به مرز عراق خودداری کنند.به منظور تسهیل در خروج زائرین کربلا، کنترل گذرنامه از مبدا حرکت زایران صورت خواهد گرفت.زائران هرچه سریعتر نسبت به اخذ ویزای عراق از سفارت یا سرکنسولگری های آن کشور اقدام نمایند و از موکول کردن این امر به روزهای نهایی (نزدیک به اربعین) و همچنین حرکت به سمت مرزها قبل از اخذ روادید (ویزا) خودداری کنند.

افراد ممنوع الخروج و محکومین، اجازه خروج از کشور را نداشته و خروج کارکنان دستگاه های خاص منوط به طی مراحل قانونی خود است.یک نسخه کپی از گذرنامه، شناسنامه و کارت ملی خود را جهت مواقع مهم همراه داشته باشید.برای کنترل گذرنامه در مرز با صبر و حوصله، همکاری مورد نیاز را با پلیس Police به عمل آورید.

حتماً بعد از ورود به مرز عراق، از درج مهر ورود به آن کشور در گذرنامه خود مطمئن شوید.از همراه داشتن اشیاء قیمتی غیرضروری همچون (چک پول، طلاجات، مدارک و اسناد، کارت ملی و مدارک دیگر) خودداری کنند.بلیط، گذرنامه و مدارک شناسایی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید.زائران اربعین حسینی فریب سایت های تبلیغاتی را نخورند.

توصیه های ترافیکی

احتمال ترافیک و معطلی در مسیر رفت یا برگشت وجود دارد، صبر و حوصله کلید آرامش شما در سفر است.برای رفاه حال زائرین، پارکینگهای عمومی در ورودی شهر مهران و چزابه و… راه اندازی گردیده است.زائرین خودروهای شخصی خود را در پارکینگ های تعیین شده است پارک کرده و از پارک نمودن یا رها کردن خودسرانه وسایل نقلیه در نقاط دیگر خودداری فرمائید.

با توجه به احتمال وقوع ترافیک سنگین و معطلی های طاقت فرسا در مسیرهای بازگشت به کشور بعد از مراسم اربعین بلافاصله اقدام به بازگشت به کشور نکنید.محورهای مواصلاتی به پایانه های مرزی مهران، چزابه و شلمچه در تمام ساعات شبانه روز به وسیله تیم های عملیاتی و گشت های خاص پلیس کنترل می شوند.از سرعت و سبقت غیرمجاز پرهیز نموده و با سرعت مطمئنه رانندگی کنید.در صورت احساس خستگی و خواب آلودگی در رانندگی حتماً ماشین را متوقف نموده ضمن استراحت، صورت خود را با آب بشویید.

توصیه های انتظامی و امنیتی

بازدید پلیس از وسایل تان را اقدامی در جهت سلامتی و امنیت خود و همراهان تان به شمار آورید.پس از استقرار در هتل، نسبت به شناسایی مسیر رفت و برگشت به حرم اقدام و نام هتل، شماره اطاق و تلفن آن را به خاطر بسپارید.تأکید می شود خواهران محترم از تردد به بازار، حرم و اماکن عمومی دیگر به صورت انفرادی خودداری و از سوار شدن به خودروهای متفرقه پرهیز کنید.با مشاهده هرگونه اقدام مشکوک (مواد مخدر، مواد محترقه و منفجره، اسلحه، مهمات و…) مراتب را سریعاً به پلیس اطلاع دهید.

حتی الامکان از خرید هر نوع کالا (به خصوص کالاهای تزیینی و اسباب بازی) خودداری نمایید.از دریافت و نگهداری هرگونه شی، بسته و پاکت از افراد غیر (اعم از ایرانی و یا عراقی) خودداری کنید .از عکسبرداری و فیلمبرداری از مقرهای نظامی و انتظامی، مرز و مراکز ایست و بازرسی در مسیر راه و داخل شهرها پرهیز کنید . از برقراری ارتباط با مأمورین و عوامل عراقی تحت هر عنوانی خودداری نمایید.

مصرف قرص های کدئین دار و روان گردان در کشور عراق ممنوع بوده و پلیس عراق با خاطیان به شدت برخورد می کنند.زائران با توجه به احتمال نفوذ جاسوسان و عنصرهای دشمن در بین عزاداران، از هرگونه ارتباط نامتعارف با افراد ناشناس خودداری کنید.در حین سفر از بازگو نمودن نشانی محل سکونت و محل کار، به افراد ناشناس جداً خودداری فرمایید.از اعتماد به افراد ناشناس و طرح دوستی با آنان خودداری کنید.افراد مسن در صورت نیاز به کمک مأمورین پلیس، مسؤولین فرودگاه و میهمانداران مراجعه نموده و به افراد ناشناس اعتماد ننمائید.از سوار شدن بر خودروهای مسافرکش غیرمجاز خودداری کنید.

هرگونه اطلاعات در خصوص مقررات و توصیه های اجرایی، انتظامی، بهداشتی و امنیتی را صرفاً از مراجع ذی صلاح و رسمی دریافت کرده از نقل و انتشار شایعات ممانعت به عمل آورید.

در صورت بروز هرگونه اتفاق ای، از قرار گرفتن در محیط اتفاق و تهیه تصویر و فیلمبرداری خودداری نمایید.به هنگام خروج از محل اقامت، از تنها گذاشتن افراد مسن، بانوان و یا کودکان در اطاق خودداری نمایید.با توجه به عدم امکان استفاده از کارتهای بانکی کشور در داخل عراق، ارز کافی به همراه داشته باشید.هدف پلیس خدمت به مردم است و در کمال احترام با کوچک ترین بی نظمی و ایجاد مزاحمت جهت زائران امام حسین(ع) برخورد قانونی خواهد شد.

اسباب بازی نخرید/ هشدار پلیس به زائران کربلا

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: زائران امام حسین | نیروی انتظامی | زائران اربعین | فیلمبرداری | انتظامی | کنترل | کربلا | زائران | اربعین

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو