خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان. (دکتر علی شریعتی)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » اجرای تمهیدات پدافندی جهت ۸ مرکز حیاتی کشور

اجرای تمهیدات پدافندی جهت ۸ مرکز حیاتی کشور

تقی‌زاده گفت: تمهیدات پدافندی جهت ۸ مرکز حیاتی و حساس در بخش حمل و نقل، مسکن و شهرسازی در نظر گرفته شده است است.

اجرای تمهیدات پدافندی جهت ۸ مرکز حیاتی کشور

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان مهرداد تقی‌زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ما جزو معدود کشور‌هایی هستیم که علی‌رغم تهدید‌های بسیاری که در اطراف خود داریم، با آرامش زندگی می‌کنیم ، اظهار کرد: متاسفانه نه تنها در وزارت راه و شهرسازی، بلکه در دیگر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها نسبت به مباحث پدافندی بی‌تفاوتی وجود دارد .

وی با بیان اینکه جهت کشور ۷ تا ۸ مرکز حیاتی پیش‌بینی شده است هست، افزود: ۶۱ نقطه حساس ریلی، ۱۱ نقطه حساس هوایی و ۶ نقطه حساس بندری داریم که جزء حداقل نقاطی هستند که باید به آن‌ها پیگیری کرد و بعد از پیگیری به آنها می‌توان به مباحث دیگر پرداخت.

تقی زاده با اشاره به مطالعه بعضی طرح‌های پدافندی گفت: بندر شهید رجایی نیز یک مرکز حیاتی است که ورود و خروج بسیاری از ملزومات کشور از آنجا صورت می‌گیرد که باید جهت پدافند آن تمهیداتی اندیشید.

اجرای تمهیدات پدافندی جهت ۸ مرکز حیاتی کشور

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در شهری مانند مسکو جهت ساخت ایستگاه‌های مترو نشانه پدافندی را نیز لحاظ می‌کنند، افزود: در روسیه ارتفاع ایستگاه‌های مترو ۲ برابر ارتفاع ایستگاه‌های متروی کشور عزیزمان ایران که در حدود ۴۰ تا ۵۰ هست، هستند.

وی افزود: در پایتخت کشور عزیزمان ایران تنها در ایستگاه تجریش ارتفاع زیاد لحاظ شده است که به علت شیب منطقه صورت گرفته و مساله پدافند در نظر گرفته نشده است.

معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی با تاکید بر اینکه به علت وجود تهدیدات متفاوت در اطراف کشور باید زیاد به عنوان پدافند اهمیت دهیم، گفت: نمی‌توان تمام تاسیسات حمل و نقل و شهرسازی را مجهز به سیستم پدافند کرد .

وی افزود: بودجه قوه مجریه به صورتی است که مطالبات پیمانکاران در وزارت راه و دیگر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها عقب افتاده، نمی‌توانیم هزینه‌ای جهت پدافند صرف کنیم.

تقی‌زاده گفت: تمهیدات پدافندی جهت ۸ مرکز حیاتی و حساس در بخش حمل و نقل، مسکن و شهرسازی در نظر گرفته شده است است.

تقی‌زاده یادآور شد: نباید نسبت به مباحث پدافند بی‌تفاوت باشیم و اگر زمانی ترساندن روی داد جهت آن تمهیداتی بیندیشیم .

انتهای پیام/

مطالبات پیمانکاران در وزارت راه عقب افتاده است

واژه های کلیدی: شهرسازی | ایستگاه | ایران | بخش ریلی | اخباراقتصادی | مسکن | حمل ونقل |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو