هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » اتصال بازار بورس کشور عزیزمان ایران به دیگر بورس های دنیا

اتصال بازار بورس کشور عزیزمان ایران به دیگر بورس های دنیا

وزیر اقتصاد در نخستین جلسه با مدیران عامل و اعضای هیات مدیره چهار بورس کشور، کانونهای نهادهای سرمایه گذاری کشور عزیزمان ایران و عاملان و شرکت سپرده گذاری

اتصال بازار بورس کشور عزیزمان ایران به دیگر بورس های دنیا

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت به نقل از شادا، مسعود کرباسیان در این نشست که مدیر شرکت بورس و اوراق بهادار، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بورس های تهران، کالای ایران، فرابورس و بورس انرژی نیز حضور داشتند، با ابراز رضایت از شرایط فعلی و آرامش حاکم بر بازار سرمایه کشور گفت: نوسانات قیمت ارز تلاطم هایی به بازار ارز وارد کرد ولی بازار سرمایه همچنان از آرامش برخوردار است.

وی با بیان اینکه نقش بازار سرمایه، نقش پراهمیتی است گفت: نخستین اتفاقی که در کشور جهت پول می افتد متوجه نقش بانک است ولی بانکها در حال حاضر توان بیشتری جهت اینکار ندارند.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: نخستین تصمیم و وظیفه من از بین بردن بنگاه داری بانکها است و جهت اینکار بانکها باید به بازار سرمایه متوسل شوند.

اتصال بازار بورس کشور عزیزمان ایران به دیگر بورس های دنیا

وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون برطرف موانع تولید بانکها باید تا خرداد ماه ۱۳۹۷ دست از بنگاه داری بردارند و توقع جدی من این است که بازار بورس به این فرآیند کمک کند.

کرباسیان افزود: ما صندوقها را جهت بانکها ایجاد نکردیم بلکه شرکتها باید کنسرسیومی عمل کنند و صندوق تشکیل دهند.

وزیر اقتصاد گفت: بر اساس قانون باید ۳ میلیارد دلار اوراق قرضه خارجی عرضه شود در حالیکه هنوز یک سنت هم عرضه نشد.

وی با بیان اینکه جهت رسیدن به رشد اقتصادی ۸ درصدی باید فکری جدی جهت بازار سرمایه کنیم اظهار داشت: توسعه بازار سرمایه با تاکید بر طراحی و مهندسی ابزارهای مالی و کالایی توسعه بازار انرژی و عرضه نفت خام و فرآوردهای نفتی در بورس انرژی باید دنبال شود.

وزیر اقتصاد در نخستین جلسه با مدیران عامل و اعضای هیات مدیره چهار بورس کشور، کانونهای نهادهای سرمایه گذاری کشور عزیزمان ایران و عاملان و شرکت سپرده گذاری

کرباسیان با اشاره به اینکه ما یکی از قدیمی ترین سیستم های حسابداری در دنیا را داشتیم گفت: باید اقداماتی مانند اجرای حاکمیت شرکتی در شرکتهای بورس، ایجاد امکان همکاری مردم با کم کردن سود سپرده و جایگزینی بازار سهام، کمک به شفافیت بازار سرمایه، پوشش ریسک نوسانات کالا، تسهیل مالی در بازار اولیه، ارتقای شفافیت اطلاعات، تقویت مولفه های نظارتی، زیاد کردن موسسات اعتبار سنجی، ارزیابی ریسک نوسانات ارز و تنوع سازی ابزارها در حوزه بازار سرمایه صورت گیرد.

وزیر اقتصاد همچنین بر الکترونیکی شدن زیرساختهای فناوری بورس، اتصال بورس کشور عزیزمان ایران به بورسهای دیگر دنیا، تقویت ارتباط بورس کالا و ارتباط با گمرک و اعطای تسهیلات مالی و بانکی جهت استفاده کنندگان از بورس کالا تاکید کرد.

در ادامه این نشست، مدیر شرکت بورس و اوراق بهادار گزارشی از اوضاع بازار سرمایه کشور ارائه کرد.

محمدی با بیان اینکه بازده بازار بورس از ابتدای امسال ۱۲٫۵ درصد رشد داشته است گفت: در بازار فرابورس نیز طی هفت ماهه اول سالجاری شاهد ۸ درصد رشد بودیم.

وی ارزش معاملات کل بازارها تا امروز را ۱۰۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: بورس کالا و انرژی نیز شاهد ۱۸ درصد رشد بودیم.

رئیس شرکت بورس و اوراق بهادار تعداد شرکتهای پذیرفته شده است در بورس تا در ابتدای سال را ۳۲۵ شرکت اعلام کرد و گفت: این رقم در حال حاضر به رقم ۳۲۷ شرکت و در فرابورس از ۸۷ شرکت به ۹۵ شرکت رسیده است.

اتصال بازار بورس کشور عزیزمان ایران به دیگر بورس های دنیا

وی اهم کارها شرکت بورس و اوراق بهادار طی ۴ ماه اخیر را شامل: انجام قراردادهای اختیار معامله در فرابورس بصورت آنلاین، اجرایی شدن دستورالعمل پذیرش نمادها در بازار سرمایه پایتخت کشور عزیزمان ایران و کوتاه شدن توقف نمادها به ۶۰ دقیقه، راه اندازی صندوق تثبیت بازار سرمایه، اصلاح کارمزدهای معاملات، ابلاغ دستورالعمل مربوط به صندوق ارزی و فعال شدن صندوقهای خطرپذیر جهت شرکتهای دانش بنیان عنوان کرد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اقتصاد | اقتصادی | قانون | صندوق | بازار | ایران | انرژی | بازار سرمایه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو