لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » دلایلی در مورد علل ریزش مو

دلایلی در مورد علل ریزش مو

ریزش موهای سر امری طبیعی است که به صورت روزانه اتفاق می افتد، ولی زمانی که این ریزش بیش از حد باشد، می

دلایلی در مورد علل ریزش مو

ریزش موهای سر امری طبیعی است که به صورت روزانه اتفاق می افتد، ولی زمانی که این ریزش بیش از حد باشد، می تواند باعث ایجاد احساس نگرانی در افراد شود و حتی در مواردی که شدید باشد اعتماد به نفس فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در این مطلب قصد داریم شما را با دلایل ریزش مو آشنا نماییم.

دلایلی در مورد علل ریزش مو

دکتر سیما رسایی با اشاره به اینکه ریزش مو به ۲ دسته اسکاری و غیر اسکاری تقسیم می شود ادامه داد: ریزش موی اسکاری ناشی از بیماری های متفاوت پوستی مانند لوپوس و یا ناشی از تروما (ضربه یا جراحت) بر اثر تصادف یا سوختگی است.

وی افزود: در این نوع ریزش مو، ریشه مو تخریب شده است و موها دوباره رشد نمی کنند که در این مواقع می توان از کاشت مو استفاده کرد.

رسایی ادامه داد: در ریزش موی غیر اسکاری ریشه مو از بین نرفته و دوباره با درمان رشد می کند که به ۲ دسته منتشر و موضعی تقسیم می شود.

این متخصص پوست و مو گفت: ریزش موی سکه ای از انواع موضعی محسوب می شود که در هر قسمتی از موی سر، گاهی در ابرو و یا مژه و یا قسمت هایی از بدن، ریزش مو به صورت نواحی گرد و محدود، اتفاق می افتد.

ریزش موهای سر امری طبیعی است که به صورت روزانه اتفاق می افتد، ولی زمانی که این ریزش بیش از حد باشد، می

وی بیان کرد: این نوع ریزش مو در اثر استرس و پرسشها زمینه ای، ارثی و یا افراد با زمینه های آلرژی و اگزما رخ می دهد که به اصطلاح حالت خود ایمنی است و موها سه تا ۶ ماه بعد دوباره رشد می کنند.

رسایی اضافه کرد: ولی در حالت شدیدتر ریزش موی سکه ای، تمام نواحی سر دچار ریزش شده است و در حالت شدیدتر کل موهای بدن می ریزد که درمان آن وقت بر و مسئله است.

این متخصص پوست و مودر خصوص عوامل ریزش موی منتشر گفت: سوء تغذیه به علت کمبود مواد مغذی از جمله کمبود آهن، روی، ویتامین های گروه B و اسید آمینه های مهم دراین نوع ریزش مو موثر است که مصرف سبزیجات و میوه جات، حبوبات و گوشت سفید و قرمز در برطرف این مسئله نقش دارد.

وی بیان کرد: اشتباهات هورمونی یا غدد مانند کم کاری یا پرکاری تیرویید نیز از جمله دیگر عوامل ریزش موی منتشر محسوب می شود.

رسایی اظهار کرد: سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز در زنان جوان در ریزش مو، چاقی و اختلال در باروری نقش دارد.

این متخصص پوست و مو ادامه داد: گاهی دیابت یک مورد از ریزش موی منتشر محسوب می شود که به دنبال وضع حمل اتفاق می افتد و ۲ تا سه ماه بعد از وضع حمل شروع می شود و در ۶۰ درصد از زنان رخ می دهد و البته دوباره رشد می کند.

دلایلی در مورد علل ریزش مو

وی اظهار کرد: همچنین مبتلا شدن به بیماری های تب دار مانند حصبه، سرماخوردگی شدید، استرس و شوک های شدید مانند فوت یکی از عزیزان، ساعت های پرواز طولانی، سقط جنین و جراحی های بزرگ، ریزش موی موقت را به دنبال دارد و خود به خود دوباره رشد می کند.

رسایی گفت: رژیم گرفتن و چربی سوزی نیز از جمله عوامل ریزش مو است و همچنین ریزش موی کششی نیز در اثر سفت بستن موها در ناحیه پیشانی و شقیقه اتفاق می افتد که کوتاه کردن مو موثر است.

این متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: جهت درمان ریزش مو باید علت آن کشف شود و کوتاه کردن مو در دیگر حالت های ریزش مو درمان ریزش مو تاثیر ندارد.

ریزش موهای سر امری طبیعی است که به صورت روزانه اتفاق می افتد، ولی زمانی که این ریزش بیش از حد باشد، می

منبع: خوز نیوز

واژه های کلیدی: درمان ریزش مو | متخصص پوست | کمبود آهن | درمان ریزش مو | دلایل ریزش مو | ریزش مو | ریزش مو طبیعی | علت ریزش مو

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو