هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار ورزشی » تلخی بی‌پایان , تیم قهرمان، یک سال و نیم بعد

تلخی بی‌پایان , تیم قهرمان، یک سال و نیم بعد

دخسوس، دروازه‌بانی که بعد از جدایی از استقلال خوزستان با روزهای اقتدارش خداحافظی کرد

تلخی بی‌پایان , تیم قهرمان، یک سال و نیم بعد

وبسایت رسمی برنامه نود – قهرمانی جهت بعضی از تیم ها و بازیکنان آخر خط است و جهت بعضی دیگر تازه ابتدای راه. استقلال خوزستان ولی از جام خاطره خوبی ندارد.

به گزارش وب سایت نود، می گویند این خصلت جنوبی هاست که سریع قانع می شوند و با کوچکترین موفقیت خود را در آخر خط می بینند. جنوبی های زیادی در فوتبال کشور عزیزمان ایران این گفته را نقض کردند و تعداد بیشتری هم نمونه هایی جهت تایید آن هستند. یکی از این نمونه ها بی شک استقلال خوزستان هست. در مورد آینده تیم استقلال خوزستان شاید نشود چندان صحبت کرد. تیمی که بعد از قهرمانی اسکلت مهم اش را از دست داد و با پرسشها مالی عجیب و غریب دست به گریبان بود چندان قابل آنالیز نیست ولی درمورد آن هایی که در این قهرمانی نقش داشتند می توان صحبت کرد. آنهایی که حال و روز چندان خوبی علی رغم دوفصل گذشته ندارند و نشان دادند قهرمانی تیم ارزش نه معرفی یک نسل جدید، که فقط جرقه ای کوتاه بوده است.

از نخستین فاکتور قهرمانی استقلال خوزستان صحبت کنیم. دخسوس. دروازه بانی که بعد از جدایی از استقلال خوزستان با روزهای اقتدارش خداحافظی کرد. فراز کمالوند فصل گذشته پیش از شروع فصل نقل وانتقالات، خسوس را به تبریز آورد تا به خیال خودش شاه ماهی شکار کرده باشد ولی در طول فصل بارها و بارها به اشتباهش و نارضایتی از خسوس اعتراف کرد. دروازه بانی که جهت فصل تازه مشتری پروپا قرصی را در انتظار خود نمی دید.

تلخی بی‌پایان , تیم قهرمان، یک سال و نیم بعد

محمد طیبی یکی دیگر از شاه مهره های قهرمانی بود. بازیکنی که در آن فصل به قدری خوب کار کرد که هنگامی که در مصاحبه ای گفت من شایسته کسب عنوان عالی ترین مدافع سال بودم نه جلال حسینی کسی چندان به او خرده نگرفت. مدعی عالی ترین مدافع فصل ولی این روزها بزرگترین پیشرفتش حضور از روی سکوهای تیم قطری به روی نیمکت و گه گاهی داخل زمین هست. حضورهایی که خاطرات خوبی را هم رقم نمی زند مثل بازی دیشب که با حضور ۹۰ دقیقه ای او و باخت ۵ بر یک تیمش همراه شد.

دانیال ماهینی در ابتدا مسیر متفاوت تری داشت و حتی به تیم ملی هم دعوت شد ولی حالا در سایپا هم در ترکیب مهم قرار نمی گیرد. دو اشتباه متوالی در دو بازی باعث شده است تا دایی احساس کند حضور او روی نیمکت حاشیه امنیت بیشتری جهت تیمش ایجاد می کند.

رحیم زهیوی هم روزهای خوبی را در فولاد نمی گذراند. او ابتدای فصل با مصدومیت دست به گریبان بود و حالا که برگشته با شایعات بازگشت بیت سعید شرایطش را در خطر می بیند. بازگشت بازیکنی که او هم از جمله همان بازیکنان تیم قهرمان است که مانند همبازیانش به دنبال راهی جهت بازگشت به روزهای اوجش هست. شاید به نظر برسد که بیت سعید با حضور در استقلال نیمی از این راه رفته ولی عملکرد بد او و احتمال جدایی در نیم فصل می گوید که او اگر راهی را هم رفته حالا باید خیلی سریع برگردد.

در راس همه این هایی که نام بردیم عبدالله ویسی قرار دارد. او با اتکا به نخستین جامش به اصفهان رفت و طوفان به پا کرد. بازیکنان قدیمی را بیرون انداخت و بازیکنان جدیدش را به اصفهان برد. مدت زیادی طول نکشید که این طوفان خودش  را هم از اصفهان خارج کرد و به عنوان یک مربی ناکام به منزل برگرداند. لقبی که این فصل هم با خودش یدک می کشد و ناکامی اش استقلال خوزستان را به تیم قعرنشین جدول رده بندی تبدیل کرده است.

دخسوس، دروازه‌بانی که بعد از جدایی از استقلال خوزستان با روزهای اقتدارش خداحافظی کرد

از میان آن تیم شاید فقط دو برنده باقی مانده هست. مهدی زبیدی که همچنان قهرمان است! او در پارس جنوبی روزهای خوبی را در بالای جدول می گذراند و جهت دومین جامش در سه فصل اخیر رویابافی می کند. برنده دیگر سیروس پورموسوی هست. کسی که استقلال خوزستان بدون پول و بازیکن را در لیگ برتر نگه داشت در آسیا آبروداری کرد و بعد از آن به فولاد خوزستان آمد و بدون وحشت از سقوط به پله پله بالا رفتن فکر می کند. می گویند این خصلت جنوبی هاست که سریع قانع می شوند. مثال نقض زیادی جهت این مدعا وجود دارد؛ پورموسوی و زبیدی. تعداد بیشتری هم نمونه جهت تایید آن؛ استقلال خوزستان.

 

۳۰۳۸۸

واژه های کلیدی: فولاد خوزستان | دروازه بان | استقلال | بازیکنان | قهرمان | اصفهان | خوزستان | طوفان | برنده | بازگشت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو