باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » فیلم+ واكنش وزیر بهداشت به ادعاهای حیرت آور راجع به مسواک زدن و…

فیلم+ واكنش وزیر بهداشت به ادعاهای حیرت آور راجع به مسواک زدن و…

واکنش وزیر بهداشت به سخنان اخیر روازاده درمورد مسواک زدن و مثالی که از حیوانات آورده میشود

فیلم+ واكنش وزیر بهداشت به ادعاهای حیرت آور راجع به مسواک زدن و...

واکنش وزیر بهداشت به سخنان اخیر روازاده درمورد مسواک زدن و مثالی که از حیوانات آورده میشود

صدای اعتراض وزیر بهداشت راجع به ادعاهای تازه با نام طب سنتی

درمان زردی نوزادان با حجامت پشت گوش آنها. سرطان زابودن ید در نمک و فلوراید خمیردندان. صهیونیستی بودن طب مدرن، کره گیاهی از فاضلاب تهیه می شود و چای مضر است و حتی الاغ ها هم برگ آن را نمی خورند؛ این تنها بخشی از نظراتی است که در سال های اخیر بعضی از افراد مدعی «طب اسلامی» آنها را مطرح کرده و هرازگاهی جهت باورپذیرکردن سخنانشان آن را به قرآن، پیامبران و امامان نسبت می دهند.

عبارات مهم : بیماری سرطان – وزیر بهداشت

حالا کار به جایی رسیده که صدای اعتراض وزیر بهداشت را هم درآورده و او نسبت به این عنوان تصویر العمل نشان داده هست. قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در سخنانی با اشاره به سوءاستفاده بعضی افراد از باورهای مردم با نام طب اسلامی گفت: «برخی افراد یاد گرفته اند به مسائلی که مطرح می کنند صبغه دینی دهند یا آن را به مقام معظم رهبری نسبت می دهند و هر خلاف و اشتباهی را تحت این عنوان مطرح می کنند؛ به عنوان نمونه می گویند واکسیناسیون کار صهیونیست هاست یا شرکت بهداشت جهانی دستاویز صهیونیست هاست. طرح چنین مسائلی در قرن ۲۱ و در کشوری با تمدن چندین هزارساله موجب حیرت هست. تعجب من از بزرگان جامعه پزشکی است که آیا حرفی دراین باره نمی زنند».

حسن هاشمی، وزیر بهداشت، در ادامه تصویر العمل به این عنوان این طور گفت: «برخی افراد از عوامی عده ای سوءاستفاده می کنند، ولی جهل باعث عقب ماندگی بشر شده است و هر لحظه دستاویزی بوده جهت دیگرانی که به دنبال مطامع شخصی، گروهی یا طایفه ای هستند». وزیر بهداشت همچنین اضافه کرد: مگر فرزندان و نوه های مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید واکسن نمی زنند؟ آیا از کنار این پرسشها راحت می گذریم؟ فردی هم به مردم می گوید که مسواک نزنید؛ لیکن کار صهیونیست هاست و جهت حرف های خودش هم شاهد می آورد، یکی از شاهدهایش هم حیوان است که انسان خجالت می کشد».

هاشمی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم بعضی افراد از کم اطلاعی و ناآگاهی مردم سوءاستفاده کنند، افزود: یکی دیگر لباس پیغمبر بر تن دارد و هرچه می خواهد علیه جامعه پزشکی می گوید و هیچ فرد و نهادی مانند نظام پزشکی، انجمن های پزشکی و دانشگاهیان، اعتراضی نمی کنند. باید دقیق تر عمل کرده و با مردم صحبت و روشنگری کنیم. وی تاکید کرد: قوه قضائیه در برخورد با سوءاستفاده از دین و آسیب به سلامت مردم باید حساسیت بیشتری نشان دهد. جامعه پزشکی که با مردم سروکار دارد، وظیفه و وظیفه دارد با آنها صحبت کند، ولی هنگامی که عرصه را خالی می کنید، جاهلان و افرادی که به دنبال سوءاستفاده از مردم هستند، هرطور دلشان بخواهد جولان می دهند و به سلامت مردم آسیب می زنند. مایه تاسف است که بعضی افراد به دنبال سوءاستفاده از دین و ائمه اطهار هستند و حوزه های علمیه، روحانیت و دستگاه قضا باید در این موارد که به سلامت مردم مربوط می شود، حساسیت بیشتری نشان دهند.

بسیاری از این اشخاص آشنا شده است در زمینه طب اسلامی حتی یک روز هم در رشته پزشکی تحصیل نکرده اند، ولی توصیه جالب اینجاست که بعضی از آنها در دانشگاه های معتبر کشور در رشته پزشکی تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند که فارغ از میزان معلومات آنان در حوزه طب مدرن، به طب سنتی مشغول هستند. دکتر «روازاده» معروف به «حکیم دکتر روازاده» از جمله اشخاص نام آشنای این حوزه هست. او در کانال تلگرامی خود که بیش از ١١٤ هزار نفر عضو دارد، در این سال ها نظرات عجیب وغریبی را منتشر کرده هست. یکی از آخرین مطالب او که در روزهای اخیر انتشار یافته و تصویر العمل وزیر بهداشت را هم به دنبال داشته این بود که گفته است مسواک زدن جهت دندان مضر است.

آیت الله تبریزیان که عده ای او را پدر طب اسلامی می نامند، یکی دیگر از این اشخاص آشنا شده است است که در کانال تلگرامی خود با بیش از ٢٧ هزار عضو در یکی از مطالبش این طور نوشته است: «اگر امور درمان در اختیار طب اسلامی قرار بگیرد، در مدت کوتاه هزینه های درمان به صفر خواهد رسید و این بار سنگین از دوش اقتصاد کشور برداشته خواهد شد و انشاءالله تمامی بیمارستان ها به هتل تبدیل می شود». در یکی دیگر از مطالب این کانال چنین ادعایی طرح شده: درمان بیماری سرطان پستان را از طریق طب اسلامی کشف کرده است و راجع به آن نوشته است: «درمان عاجل غده های پستان و غده های زیرپوستی را با استفاده از روایات به دست آوردیم، این دارو امتحان خود را بعد داده و ما در حال تهیه مواد اولیه این دارو هستیم تا انشالا معضل سرطان سینه و انواع توده های پستانی حل بشود و این نوع بیماری مانند بقیه سرطان ها به آسانی درمان بشود».

در اظهارنظری دیگر از او همچنین گفته شده است نباید کودکان را واکسن زد و از همان ابتدای تولد هم دادن سویق به نوزاد بی اشکال هست. این در حالی است که طبق نظر پزشکان، کودکان تا سن شش ماهگی نباید چیزی به جز شیر مادر بخورند. در یکی از وب سایت های مدعی طب اسلامی راجع به سویق (تفت داده آرد بعضی حبوبات) این طور نوشته اند: «سویق یک غذای بهشتی و هدیه جبرئیل جهت بشر است». این بیانات راجع به طب اسلامی مبتنی بر روایات در حالی مطرح می شود که چندی پیش سیدکاظم طباطبایی، مدیر پژوهشگاه موسسه دارالحدیث قم، هم دراین باره گفته بود: «من با عنوان طب اسلامی مخالف هستم. یعنی بنده نمی پذیرم که نشانه دین و شریعت درانداختن نظامی به عنوان نظام پزشکی باشد.

نظام سلامت و پزشکی نشانه شریعت اسلام نبوده هست. اگر نشانه دین این باشد که نظام سلامت و پزشکی هم طراحی کند، بعد باید در مورد تشخیص امراض و علل امراض دستورالعمل کامل داشته باشد که بیماری را چگونه می توان آشنایی و درمان کرد. ٨٥ درصد روایات در باب طب سند ندارند و از شش هزار روایتی که موجود است اگر بخواهیم روایات معتبری را که مربوط به بحث درمان امراض است جدا کنیم، کمتر از یک درصد هست؛ یعنی کمتر از ۶۰ روایت در حوزه درمان داریم».

فیلم+ واكنش وزیر بهداشت به ادعاهای حیرت آور راجع به مسواک زدن و…

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: روزنامه شرق

واژه های کلیدی: بیماری سرطان | وزیر بهداشت | سرطان سینه | طب اسلامی | صهیونیستی | صهیونیست | سرطان زا | بهداشت | پزشکی | مسواک | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو