هر روز، روزي است كه هست و هرگز در جهان روزهاي هم شكلي وجود نداشته است.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » اقتصاد مقاومتی الگوی اختراع این روش تازه بود ، تبلور استعداد وتخصص جوانان ایرانی درتکنولوژی پِرِد

اقتصاد مقاومتی الگوی اختراع این روش تازه بود ، تبلور استعداد وتخصص جوانان ایرانی درتکنولوژی پِرِد

فناوری پِرِد، شاهکار متخصصان ایرانی است که بعد از ده سال تحقیق، به بهره برداری رسید.

اقتصاد مقاومتی الگوی اختراع این روش تازه بود ، تبلور استعداد وتخصص جوانان ایرانی درتکنولوژی پِرِد

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، چندی پیش متخصصان ایرانی اعلام کردند که به روش جدیدی جهت تولید آهن اسفنجی دست یافته‌اند. این روش که از بروزترین روش‌های احیای مستقیم به حساب می‌آید به وسیله متخصصان ایرانی در شرکت آلمانی اختراع و به نام پِرِد ثبت شده است و بر اساس گفته های صاحب نظران ایده ساختار این فرآیند نزدیک به روش میدرکس هست. (میدرکس تکنولوژی است که در کارخانه‌های تولید آهن اسفنجی از آن بهره گرفته می شد و حق ثبت آن متعلق به یک شرکت آمریکایی است.)
فرآیند احیای مستقیم پرد گندله‌های اکسید آهن را به آهن اسفنجی تبدیل می‌کند که جهت فولاد سازی با کیفیت بالا بافایده هست. اکنون ۴ طرح از ۷ طرح فولادی کشور با پِرِد در حال ساخت است و اختراع این روش به استقلال هرچه زیاد کشور در جهت تولید محصول استراتژیک فولاد کمک کرده و وابستگی ما را به واردات تکنولوژی در این حوزه کم کردن می‌دهد.

تکنولوژی ایرانی پِرِد تبلور استعداد و تخصص جوانان ایرانی است

حسن کرباسچی مدیر عامل شرکت ام. ام. ای شرکت توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی ،اظهار کرد: تاکید شرکت های جهانی جهت تولید فولاد از طریق کوره های قوس الکتریکی از یک طرف و نشانه گذاری جهت رسیدن به تولید ۵۵ تولید فولاد در افق ۱۴۰۴ ما را بر آن داشت که تکنولوژی جدیدی را جهت تولید آهن اسفنجی و افزایش ظرفیت تولید آهن از ۲۵ میلیون تن در سال به ۵۰ میلیون تن اختراع کنیم.

وی در ادامه افزود: متخصصان و مهندسان کارخانه های فولاد کشور که تجربیات زیادی را در این سال ها اندوخته‌اند، در شرکت دولتی ام. ام. ای دور هم جمع شدند و توانستند در طی ده سال به اختراع روش جدیدی در تولید آهن اسفنجی دست یابند.

کرباسچی تصریح کرد: اکنون چهار طرح تولید آهن اسفنجی کارخانه‌های فولاد شادگان، میانه، بافت، نیریز با تکنولوژی تولید آهن اسفنجی به روش ایرانی ‘پِردِ’ (PERED) یا در حال اجراست و یا مراحل آزمایشی خود را طی می‌کند.

اقتصاد مقاومتی الگوی اختراع این روش تازه بود ، تبلور استعداد وتخصص جوانان ایرانی درتکنولوژی پِرِد

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه این تکنولوژی جهت نخستین بار اجرایی می‌شد، آمادگی داشتیم در عرصه عمل ایراداتی داشته باشد و فکر می کردیم ۲ تا ۳ ماه وقت جهت به بهره برداری رسیدن آن مورد نیاز باشد، ولی علی رغم همه نگرانی ها، سریعتر از وقت متداول تکنولوژی های دیگر به محصول رسیدیم و در عین ناباوری در ۲۴ ساعت به ثبات تولید با کیفیت ۹۶ درصد دست یافتیم.

مدیرعامل شرکت ام. ام. ای شرکت توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور عزیزمان ایران بیان کرد: تکنولوژی تولید آهن اسفنجی به روش ایرانی پِردِ، متناسب با اقلیم کشور و با استفاده از تجربیات محققان و متخصصان داخلی در زمینه احیا و در جهت اقتصاد مقاومتی با استفاده حداکثری از توان داخلی طراحی و در کشور آلمان ثبت جهانی شده است است.

وی گفت: جهت نخستین بار نیز دانش فنی تکنولوژی تولید آهن اسفنجی پرد جهت تولید ۳۰۰ هزار تن در سال به کشور چین صادر شد و با توجه به ثبت جهانی در اروپا و آسیا، از این بعد هر شرکتی در هرجای دنیا بخواهد از این تکنولوژی جهت تولید آهن اسفنجی استفاده کند ، باید هزینه های آن را به کشور عزیزمان ایران بپردازند.

حسن کرباسچی اعلام کرد: با توجه به سیاست های جهانی تولید فولاد ، نیاز داخلی و رتبه یک بودن کشور عزیزمان ایران در تولید آهن اسفنجی در جهان، تمام مولفه ها جهت ظهور تکنولوژی پِرِد در کشور عزیزمان ایران و کل دنیا فراهم است و از سرمایه گذاران می خواهم که در این مرحله حساس به توسعه این تکنولوژی ایرانی کمک کنند.

فناوری پِرِد، شاهکار متخصصان ایرانی است که بعد از ده سال تحقیق، به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: تکنولوژی پِرِد توان تولید از ظرفیت پایین ۱۰۰ هزار تن تا ظرفیت مگاموتور را داراست و در هر جای دنیا هر پروژه ای به ما پیشنهاد شود به آسانی می توانیم آن را پوشش دهیم.

کرباسچی در آخر تاکید کرد: تمام تلاش خود را در جهت شناسایی و تکمیل نواقص پروژه پِرِد صورت می دهیم تا به زودی با دست پر وارد بازارهای جهانی شویم.

مزایای تکنولوژی پِرِد بیشمار است

مهدی کرباسیان رییس شرکت توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزیاظهار کرد: طرح فولاد میانه یکی از ۷ طرح فولادی کشور است که جهت نخستین بار به روش ایرانی پِرِد در کشور راه اندازی می شود .

وی در ادامه افزود:کارخانه فولاد شادگان نیز تولید آزمایشی خود را براساس تکنولوژی پِرِد از اردیبهشت ماه ۹۶ شروع کرده است و امیدواریم به زودی این کارخانه نیز به طور رسمی افتتاح شود.

تفاوت طرح پِرِد با سایر طرح های تولید فولاد استفاده از تکنولوژی بهتر، سرمایه گذاری کمتر و صرفه جویی انرژی است و انتظار می‌رود این طرح را در کل کشور عزیزمان ایران و حتی در دنیا توسعه دهیم.

پِرِد هزینه های تولید محصول را کم کردن می دهد

عباس‌تفضلی، مدیرعامل شرکت فولاد‌شادگان در گفتگو با خبرنگارصنعت،تجارت و کشاورزی، اظهار کرد: راه‌اندازی طرح فولاد شادگان به صورت آزمایشی یکی از بزرگترین افتخارات صنعتی کشور است که با تکنولوژی بومی پِرِد به آخر رسیده است.

اقتصاد مقاومتی الگوی اختراع این روش تازه بود ، تبلور استعداد وتخصص جوانان ایرانی درتکنولوژی پِرِد

وی با اعلام اینکه کارخانه تولید آهن‌ اسفنجی شادگان با همکاری شرکت ام. ام. ای، فولاد‌ خوزستان و با تلاش شبانه‌روزی متخصصان به بهره‌برداری رسیده است ، افزود: این کارخانه قادر است هر سال ۸۰۰ هزار‌تن آهن‌ اسفنجی تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد.

تفضلی در خاتمه تصریح کرد: علی رغم نو بودن این روشِ تولید آهن اسفنجی ، پرسشها آن بسیار کم است و در مقایسه با روش های قدیمی، در عین حال که از هزینه های تولید می‌کاهد کالای باکیفیت تری تولید می‌کند.

تکنولوژی ایرانی پِرِد، هزینه‌های فولادسازی را کم کردن می‌دهد

رسول احمدزاده مدیرعامل فولاد میانه در گفتگو باخبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی اظهار کرد: طرح فولاد میانه یکی از ۸ طرح فولادی کشور است که بعد از فولاد سپیدشت افتتاح شد.

وی با توضیح درمورد خصوصیات فنی پروژه فولاد میانه،گفت: یکی از شاخصه های این طرح، احداث کارخانه در مساحت محدود بوده که این امر موجب صرفه جویی در هزینه ها و میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز جهت اجرای پروژه شده است است.

فناوری پِرِد، شاهکار متخصصان ایرانی است که بعد از ده سال تحقیق، به بهره برداری رسید.

احمدزاده همچنین تاکید کرد: توصیه مهم دیگر در مورد کارخانه فولاد میانه ، استفاده از ظرفیت های بومی در احداث و اجرای آن بود، تا جاییکه از حداکثر توان شرکت های داخل استان استفاده شده است است.

مدیرعامل فولاد میانه تصریح کرد: در کارخانه فولاد میانه از تکنولوژی تمام ایرانی پِرِد استفاده شده است هست. پرد روش بهینه‌سازی شده است جهت تولید آهن اسفنجی است که موجب کم کردن هزینه های مصرف جهت تولید سنگ آهن ، بالا رفتن راندمان، اثرات مخرب زیست محیطی کمتر و تولید محصول با کیفیت تر در این کارخانه می شود.

وی در خاتمه گفت: انتظار می‌رود با تکمیل زنجیره فولادسازی احیا و نورد در مجموعه فولادسازی میانه در آینده نزدیک، شاهد اشتغالزایی هرچه زیاد در سطح استان باشیم.

گزارش: سمیه عرب

اقتصاد مقاومتی الگوی اختراع این روش تازه بود ، تبلور استعداد وتخصص جوانان ایرانی درتکنولوژی پِرِد

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تکنولوژی | ثبت جهانی | کشاورزی | کارخانه | استفاده | ایرانی | اختراع | محصول | تجارت | ایران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو