سعادت عادت است آنرا پرورش دهید.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » تعطیلی خط ۷ مترو از امروز تا اطلاع ثانوی

تعطیلی خط ۷ مترو از امروز تا اطلاع ثانوی

روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: خط ۷ متروی پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت نواقص متعدد در جنبه‌های عمرانی، تجهیزاتی و سامانه‌های

تعطیلی خط 7 مترو از امروز تا اطلاع ثانوی

روابط عمومی شرکت بهره برداری متروی پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: خط ۷ متروی پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت نواقص متعدد در جنبه های عمرانی، تجهیزاتی و سامانه های ایمنی و کنترلی، از روز دوشنبه هشتم آبان ماه ۱۳۹۶ تا اطلاع ثانوی تعطیل می شود.

خط ۷ مترو تا اطلاع ثانوی تعطیل است

روابط عمومی شرکت بهره برداری متروی پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: خط ۷ متروی پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت نواقص متعدد در جنبه های عمرانی، تجهیزاتی و سامانه های ایمنی و کنترلی، از روز دوشنبه هشتم آبان ماه ۱۳۹۶ تا اطلاع ثانوی تعطیل می شود.

عبارات مهم : ترافیک پایتخت – شهرداری
شرکت بهره برداری متروی پایتخت کشور عزیزمان ایران اضافه کرد که این تصمیم بعد از بررسی های دقیق کارشناسی و با توجه به ضرورت حفظ ایمنی و سلامت شهروندان اتخاذ شده است هست. در نتیجه این بررسی ها مشخص شده است است که راه اندازی خط ۷ مترو از ابتدا مغایر با استانداردهای مهم و ناقض اصول ایمنی بهره برداری بوده است.

دکتر پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز در دستوری که جهت تعطیلی این خط مترو صادر و تاکید کرده است که جهت ما چیزی مهمتر از امنیت و سلامت مردم نیست. بنابراین از آنجا که سفرهای شهروندان با این خط مترو هم اکنون خارج از استاندارهای تضمین کننده هست، تعطیلی فوری این خط در دستور کار قرار گرفته است.

در ابلاغ معاونت حمل و نقل شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران به مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تصریح شده است است که نواقص خط هفت متروی پایتخت کشور عزیزمان ایران باید ظرف مدت شش ماه برطرف شده است باشد تا خط ۷ مجددا آماده انتقال مسافر شود.

موضوع اشتباهات خط هفت متروی پایتخت کشور عزیزمان ایران پیش از این هم از سوی بعضی اعضای شورای اسلامی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در دوره چهارم و دوره اخیر مورد انتقاد قرار گرفته بود. این انتقادها و گزارش های موجود در بدنه کارشناسی شرکت موجب شد که تصمیم در این باره به نظر نهایی یک تیم کارشناسی محول شود که اکنون این گروه نظر نهایی خود را اعلام کرده اند.

بر اساس اعلام کارشناسان، متخصصان و بازرسان فنی که بازدیدهای مکرری از این خط داشته اند، مشخص شده است است که خط ۷ مترو به لحاظ مواردی همچون:

۱٫ عدم وجود سامانه علامت دهی (سیگنالینگ) و سامانه کنترل حفاظت خودکار (ATP)

۲٫ عدم راه اندازی حتی یک هواکش در تونل ها که در تعارض با استانداردهای موجود است،

۳٫ نواقص سیستم برق رسانی و عدم راه اندازی سیستم کنترلی برق (اسکادا).

۴٫ و بالاخره نامه صریح مهندس مشاور که بهره برداری را تنها در سرفاصله زمانی ۵۵ دقیقه تایید می کند و عملا به معنای نمایشی بودن استفاده از این خط مترو است؛

از ابتدا هم حائز شرایط صحیح بهره برداری نبوده است و لذا معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با جمع بندی بررسی های تخصصی و شرایط موجود، اعلام کرد که این خط باید تا وقت برطرف شدن اشتباهات موجود و تضمین ایمنی سفرهای شهروندان، متوقف شود.

تعطیلی خط ۷ مترو از امروز تا اطلاع ثانوی

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: ترافیک پایتخت | شهرداری | اندازی | ایمنی | ایران | تعطیلی | خبر | اجتماعی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو