اتحادتان را در تمام زندگی حفظ کنید تا همیشه پایدار و سرافراز باشید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » عکس+ پول می‌گیریم مشق‌ فرزندانتان را می‌نویسیم

عکس+ پول می‌گیریم مشق‌ فرزندانتان را می‌نویسیم

بازار مکاره انجام خدمات سودجویانه به نظام اموزش و تربیت نیز کشیده شده است هست؛ به شکلی که حتی عده‌ای با دادن آگهی، آمادگی خود را جهت نوشتن

عکس+ پول می‌گیریم مشق‌ فرزندانتان را می‌نویسیم

بازار مکاره انجام خدمات سودجویانه به نظام اموزش و تربیت نیز کشیده شده است هست؛ به شکلی که حتی عده ای با دادن آگهی، آمادگی خود را جهت نوشتن تکالیف درسی دانش آموزان در قبال دریافت وجه اعلام می کنند.

آگهی انجام تکالیف دانش آموزان در قبال دریافت وجه

دنیای زندگی صنعتی و عصر جدال ارتباطات مدرن و مجازی و زندگی سنتی خالق بسیاری از برخوردهای سازگار و ناسازگار شده است است و در بعد این عدم توازن ها، عده ای جهت کسب سودجویی از خلأ موجود، جهت انجام امور متفاوت سوء استفاده کرده و به بهانه تسهیل در امور زندگی و آسایش بخشی به افراد مختلف، دست به انجام کارها و خدمات پیش پا افتاده و سطحی می زنند و در مقابل، افراد نیز جهت دوری از تحمیل مشکل انجام وظیفه خود، در سطوح متفاوت تن به پرداخت هزینه های آن می دهند.

عبارات مهم : برنامه ریزی – والدین
این بازار مکاره و ماشینی بار آوردن انسان ها، به نظام آموزشی ما نیز روی آورده هست؛ به شکلی که در آشفته بازار بی سر و سامانی بخشی از نظام آموزشی و بی توجهی به خواسته ها و توانایی های دانش آموزان، به خاص محول کردن و واگذاری تکالیف خارج از توان آنها، جماعتی پای خود را در سفره اموزش و تربیت گذاشته و به سود جویی در شکل و شمایلی تازه دست زده اند.

ادعای وجود چنین دخالتی، آگهی انجام تکالیف دانش آموزان در قبال پرداخت وجه از سوی والدین است که از سوی یکی از مغازه های فروش نوشت افزار مطرح شده است است.

با توجه به موارد ذکر شده، باید به خوبی به این توصیه توجه داشته باشیم که دنیای کودکان و نوجوانان به خاص دانش آموزان، ظرافت ها و شاخصه های خاص خود دارد و آشنایی روحیات و خواسته های آنها کار مهم و ارزشمندی هست؛ چراکه نظام آموزشی موفق است که بتواند با تحلیل درست، هوشمندانه و روان شناسانه علائق دانش آموزان و مدنظر قرار دادن و لحاظ کردن آن در برنامه ریزی های آموزشی و پرورشی، مسیر پر سختى ها و آسانى ها اموزش و تربیت را با کمترین موانع و مشکلاتی بپیماید.

یکی از پرسشها مهم در نظام آموزش و پرورش، به خاص در کلاس درس توجه به حد و توان فیزیکی و معنوی دانش آموزان در مقاطع تحصیلی است.

این همان حد و اندازه قائل شدن جهت تکالیف آموزشی است تا دانش آموزان در فرایند ۹ ماهه تحصیل، در اثر فشار و بار سنگین تکالیف درسی کمر خم نکرده و دل زده نشنوند.

اما عنوان مهمی که این روزها و حتی سال هاست دامنگیر کلاس درس و مهم تر از آن دانش آموزان و والدین آنها شده است هست، درخواست انجام تکالیف زیاد و در بعضی موارد طاقت فرسای محوله به دانش آموزان هست؛ به طوری که دانش آموزان بعد از ساعت ها آموزش فشرده در مدارس، باید بعد از مراجعه به منزل، کلاس درسی دوباره را در شکلی جدید، در منزل بگذرانند و والدین این بار نقش آقا و زن معلمان را جهت فرزندان خود ایفا کنند.

والدینی که بسیاری از آنان به علت تفاوت زیاد سطح و محتوای آموزشی دوران خود و حال حاضر، توان همراهی علمی و آموزشی فرزندان خود را ندارند و در نهایت کمک کار مطلوب و قابل اعتمادی جهت دانش آموزان نیستند.

در نقطه برابر نیز با دانش آموزانی مواجه هستیم که باید بار سنگین تکالیف کلاسی را بر دوش کشند و مطالب بعضاً ضمخت و بی روح را فراگیرند و فردای آن روز در کلاس درس تحویل معلمان خود دهند.

در نتیجه این مواجهه و وجود حجم سنگین تکالیف محوله به دانش آموزان، بعضی از آنان از پرداختن صحیح و کامل به تکالیف درسی سرباز زده و عطای تشویق انجام دادن آن را به لقای خستگی ناشی از انجام آن می بخشند.

آنچه که در خصوص این عنوان قابل تعمق هست، ذکر این توصیه است که نظام آموزشی ما آیا باید بعد از سال ها آزمون و اشتباه کردن های بسیار و دادن برنامه های متفاوت آموزشی و انجام اَشکال متفاوت تکالیف درسی به وسیله دانش آموزان به یک رویه مناسب و فارغ از هرگونه آزردگی خاطر و خستگی جسمی دانش آموزان دست نیابد و به شکلی از دانش آموز وظیفه بخواهد که او را خسته و درمانده نکند و برگشت به منزل جهت او همراه با اضطراب ناشی از سنگینی تکالیف درسی نباشد.

باید به این توصیه توجه کنیم که امروزه در بسیاری از نظام های آموزشی دنیا و به خاص کشورهای پیشرو در آموزش و پرورش انجام تکالیف سنگین در منزل امری به محاق رفته تلقی می شود و دانش آموزان تکالیف مربوطه را در در همان وقت حضور در مدرسه و در فضای شاد و به صورت تفریحی و در وقت مشخصی انجام می دهند.

عکس+ پول می‌گیریم مشق‌ فرزندانتان را می‌نویسیم

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: کلوب خبرنگاران

واژه های کلیدی: برنامه ریزی | والدین | برنامه | آموزشی | فرزندان | زندگی | بازار | اموزش | آموزش | والدین

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو