به عهد و پیمان خود وفا کنید (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » ایجاد بانک اطلاعاتی جامع اشتغال لازمه آمارگیری دقیق

ایجاد بانک اطلاعاتی جامع اشتغال لازمه آمارگیری دقیق

یک نماینده مجلس گفت:برای آمارگیری دقیق باید یک بانک اطلاعاتی جامع ایحاد شود همان طوری که جهت یارانه ایجاد شد و آمار افراد یارانه بگیر با واقعیت تطبیق دارد.

ایجاد بانک اطلاعاتی جامع اشتغال لازمه آمارگیری دقیق

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،علیرضا زاهدیان معاون مرکز آماردر برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ در خصوص علت آمار متفاوت بیکاری گفت:نباید به درستی آمار شک کنیم؛ بلکه باید به دنبال راهکار باشیم و از آمارها در راه پیشرفت جامعه استفاده کنیم.

زاهدیان ادامه داد:در بررسی آمار بیکاران و شاغلان کشور، زیاد از آنها با کلید واژه “شاغلان باسواد و شاغلان بی سواد” یاد شده است هست. منظور از شاغلان باسواد، باسوادانی هستند که در هفته گاهی حتی یک ساعت کار می کنند؛ هر چند که این اشتغال ناقص است.

عبارات مهم : نماینده مجلس – یارانه بگیر
وی افزود: نوع دیگر اشتغال که حدود یک درصد جامعه هست، مشمول بر شاغلانی می شود که دو روز در هفته اشتغال دارند و در حدود ۲۵۰ هزار نفر هستند. ۹ درصد شاغلان هم کمتر از ۴۴ ساعت در هفته کار می کنند. البته کسانی هم هستند که کمتر از ۶۰ ساعت در هفته کار می کنند.

زاهدیان با اشاره به اینکه آمارگیری دارای یک استاندارد مشخص هست، تاثیر ساعت آمارگیری را در این باره رد کرد.

قائم مقام مرکز آمار کشور تاکید کرد: طی چند سال گذشته بر اساس آمار تعداد شاغلان زیاد کردن یافته ولی همزمان میزان افراد متقاضی کار نیز افزوده شده است است.

ایجاد بانک اطلاعاتی جامع اشتغال لازمه آمارگیری دقیق

وی تصریح کرد:برای مردم عدد به دست آمده از آمار تفاوتی نمی کند؛ آنها اشتغال را مدنظر دارند، اینکه افراد بدون کار سریعتر شاغل شوند و این مسئله مهم است که آمار ارائه شده است از سوی نهادهای دولتی به منجر به تدوین برنامه شود.

بر اساس این گزارش عبدالرضا مصری نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه برنامه بیان کرد: روش های آمارگیری تفاوت دارد و بانک اطلاعات جامعی در خصوص شاغلان و بیکاران در کشور وجود ندارد.

وی افزود: گاه بیکاری در بین یک فامیل بالای ۳۰ درصد است و بر این اساس مردم اطلاعات مرکز آمار را دقیق نمی دانند.

مصری گفت: مرکز آمار بر اساس نمونه ای مشخص و در محدوده کم آمار می گیرد و همان را به کل جامعه تعمیم می دهند و دستگاه متولی این قضیه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است.

وی تاکید کرد : باید یک بانک اطلاعاتی جامع اشتغال جهت ثبت اطلاعات و آمار ایجاد شود تا شمار بیمه‌شدگان، سوابق افراد بیکار، بیمه شده است و تخصص های افراد را ثبت کند.

این نماینده مجلس افزود: آمارگیری نمونه ای بسته به ساعت نمونه برداری متغییر است و نمونه ساعت ۸ صبح با ۵ بعدازظهر تفاوت دارد.

مصری ادامه داد: عدد و رقم جهت نمونه برداری مهم نیست؛ ولی فرد بدون کار یک مسئله جدی جهت جامعه است و باید وظیفه او مشخص شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: ما توانایی ایجاد یک بانک اطلاعاتی در این باره را داریم. همان طوری که جهت یارانه ایجاد کردیم و آمار افراد یارانه بگیر با واقعیت تطبیق دارد.

انتهای پیام/

یک نماینده مجلس گفت:برای آمارگیری دقیق باید یک بانک اطلاعاتی جامع ایحاد شود همان طوری که جهت یارانه ایجاد شد و آمار افراد یارانه بگیر با واقعیت تطبیق دارد.

آمار متفاوت میزان بیکاری در کشور

واژه های کلیدی: نماینده مجلس | یارانه بگیر | اطلاعات | آمارگیری | برنامه | اطلاعات | یارانه | بیکاری | اشتغال

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو