هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » فضای بکر بازار بیمه جهت سرمایه گذاران خارجی

فضای بکر بازار بیمه جهت سرمایه گذاران خارجی

رئیس کل بیمه مرکزی بازار بیمه کشور را فضای بکری جهت سرمایه گذاری خارجی دانست و گفت:تاکنون با شرکت های تراز اول اتکایی دنیا مذاکرات خوبی داشته ایم .

فضای بکر بازار بیمه جهت سرمایه گذاران خارجی

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت عبدالناصر همتی مدیر کل بیمه مرکزی در مراسم افتتاحیه چهارمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و شخصی سازی و نهمین نمایشگاه معرفی وقت های سرمایه گذاری کشور گفت: بازارهای مالی جزء ابزارهای توسعه پایدار است .

وی ادامه داد:بدون وجود بازارهای مالی جامع وتکامل یافته نمی توان قدم های محکمی جهت توسعه کشور برداشت.

فضای بکر بازار بیمه جهت سرمایه گذاران خارجی

همتی با اعلام این مطلب که از سه هزار میلیارد دلار ریسک نهفته در مجموعه هنگفت سرمایه گذاری خاص کشور فقط هزار میلیارد دلار آن تحت پوشش بیمه قرار دارد، گفت: دلایل مهمی باعث شده است است بخش عظیمی از سرمایه کشور تحت پوشش بیمه نباشد .

وی افزود با وجود ظرفیت های بالای صنعت بیمه تقاضا جهت پوشش بیمه ۳۰ درصد ریسکهاست جهت نمونه می توان به سهم ۱۳ درصدی تعداد بیمه بدنه ماشین ها ۱۱درصدی بیمه آتش سوزی منازل مسکونی و ۱۴ درصدی بیمه های عمر اشاره کرد.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به نقش بیمه های عمر در بازارهای مالی گفت: در حال حاضر سهم منطقه منا از بیمه های عمر ۲۵ درصد و در دنیا حدود ۶۰ درصد است که خوشبختانه در کشور ما نیز در دو سال گذشته به خاطر توجه مردم به آتیه خود و خانواده ارزش ۷۰ درصد رشد داشته است.

همتی رشد بیمه را ۴٫۵ برابر رشد تولید ناخالص ملی در بیست سال گذشته دانست و گفت: این روند نشانه ظرفیت بالای صنعت بیمه است که می توانیم با سرعت بیشتری از رشد تولید ملی حرکت کنیم.

رئیس کل بیمه مرکزی بازار بیمه کشور را فضای بکری جهت سرمایه گذاری خارجی دانست و گفت:تاکنون با شرکت های تراز اول اتکایی دنیا مذاکرات خوبی داشته ایم .

رئیس کل بیمه مرکزی بازار بیمه کشورمان را فضای بکری برای سرمایه گذاری خارجی دانست و گفت: تاکنون با شرکت های تراز اول اتکایی دنیا مذاکرات خوبی داشتیم و میل به زیادی جهت فعالیت در بازار کشور عزیزمان ایران داشتند.

وی افزود: بعد از برجام روابط خوبی در میان صنعت بیمه کشور و شرکت های بیمه اروپایی شکل گرفت و جهت نخستین بار در سال گذشته مجوز پوشش بیمه عمر را به یک بیمه اتکایی آلمانی دادیم و امسال هم جهت ریسک های فاجعه آمیز پوشش های مورد نیاز از شرکت اتکایی فرانسوی گرفتیم.

وی گفت: همچنین دو تقاضا از شرکت های بیمه ایتالیایی و آلمانی جهت خرید بخشی از سهام شرکت های بیمه را در دست بررسی داریم و مذاکرات جدی را شروع کردیم .

همتی با تقدیر از برگزارکنندگان این نمایشگاه جهت ایجاد انسجام میان بازارهای مالی گفت: با توجه به نیاز مبرم کشور به شورای ثبات بازارهای مالی، خوشبختانه مجلس شورای اسلامی در طرحی تشکیل شورای ثبات با حضور وزیر اقتصاد و روسای بانک مرکزی، بیمه مرکزی، شرکت بورس رامطرح کرده است تا بتوانند هماهنگی و ثبات را در بازارهای مالی ایجاد کنند.

انتهای پیام/

توسعه سرمایه گذاری خارجی در صنعت بیمه

واژه های کلیدی: مجلس شورای اسلامی | سرمایه گذاری | بانک مرکزی | نمایشگاه | مذاکرات | مرکزی | خارجی | بازار

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو