عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » تاثیر کلاژن بر قشنگ سازی پوست

تاثیر کلاژن بر قشنگ سازی پوست

قشنگی پوست و حفظ شادابی پوست همواره یکی از دغدغه های زن ها بوده است و روش های مختلفی جهت جوان ماندن و

تاثیر کلاژن بر قشنگ سازی پوست

زیبایی پوست و حفظ شادابی پوست همواره یکی از دغدغه های زن ها بوده است و روش های مختلفی جهت جوان ماندن و قشنگی پوست در حال حاضر به وسیله متخصصین پیشنهاد می شود.
کلاژن ساختاری پروتئینی است که علاوه بر پوست پوست در مفاصل استخوان و ماهیچه ها نیز یافت میشود

عبارات مهم : مواد غذایی – رژیم غذایی
شفا آنلاین:کلاژن نوعی پروتئین است که با زیاد کردن سن از میزان آن کاسته میشود و کم کردن تدریجی آن عوارضی مانند شلی و چین و چروک های پوستی<Skin wrinkles> به دنبال دارد. توصیه مهم این است که الکل ، قهوه و سیگار از فرآیند کلاژن سازی میکاهند و این اتفاق باعث تحلیل رفتن پوست و زیاد کردن چین و چروک در سنین پایین تر می شود .

کلاژن ساختاری پروتئینی است که علاوه بر پوست پوست در مفاصل استخوان و ماهیچه ها نیز یافت میشود. نقش کلاژن ، حمایت از بافت همبندی است یعنی ساختار پوست ، مفاصل و ماهیچهها را محکم میکند. با زیاد کردن سن ، درصدی از کلاژن از دست میرود. به صورتی که میزان کلاژن موجود در بدن درسنین بالا بسیار کمتر از دوران جوانی هست. هنگامی که کلاژن کم میشود خاصیت کشسانی پوست کم کردن مییابد و پوست به تدریج شل و چروکها نمایان میشود ، به علت نقشی که این ترکیب پروتئینی در قشنگی و جوانی دارد ، محققان تلاش می‎کنند به شیوههای متفاوت جلوی کم کردن کلاژن و بروز چین و چروکها را بگیرند که از آن جمله میتوان به ساخت کلاژن تزریقی یا کرمهای موضعی یا حتی مکملهای خوراکی آن اشاره کرد.

تاثیر کلاژن بر قشنگ سازی پوست

اما عالی ترین روش مصرف صحیح مواد غذایی و استفاده از رژیم های غذایی متناسب و میوه و سبزیجات است ولی خودتان باید قضاوت کنید که آیا واقعا رژیم غذاییتان کاملا مناسب است و هرگز مواد مضر و فست فود مصرف نمی کنید ؟ و همواره مواد مناسب و سالم مصرف می کنید ؟یا بعد از مدتی تغدیه سالم را کنار می گذارید و اگر این طور نیست حتما باید به روش های درمانی مراجعه کنید آیا که در غیر این صورت پوستتان به سرعت تحلیل می رود .

کرم های حاوی کلاژن تاثیرزیادی روی کلاژنسازی ندارند چون کلاژن ، پروتئین بافت درشت است و کرمهای حاوی کلاژن خیلی از سطح پوست جذب نمیشوند ولی کلاژن های تزریقی مثل هیالورونیک اسیدها تقریبا موثرند و جهت پر کردن خط خنده یا حجم دادن استفاده میشوند.

برخی ترکیبهای غذایی وجود دارد که در جنبش سنتز کلاژن موثرند ولی حاوی کلاژن نیستند. به عنوان نمونه مواد غذایی حاوی ویتامین C یا E تولید کلاژن را زیاد کردن میدهد و پیری پوست را به تاخیر میاندازد. پرتقال ، لیمو ، توت فرنگی و کلم بروکلی حاوی ترکیبهایی هستند که بر سنتز کلاژن تاثیر مثبت دارند. گوجه فرنگی به علت داشتن لیکوپن و ترکیبهای موجود در شیر سویا هم جلوی تخریب کلاژن را میگیرد. کوسه ماهی ها هم منبع خوب کلاژن هستند و ماهی های حاوی اسید چرب امگا نیز در جوانی و تولید کلاژن پوست تاثیر میگذارند.

منبع/شفا آن لاین

قشنگی پوست و حفظ شادابی پوست همواره یکی از دغدغه های زن ها بوده است و روش های مختلفی جهت جوان ماندن و

واژه های کلیدی: مواد غذایی | رژیم غذایی | دوران جوانی | رژیم غذایی | استخوان | پروتئین | فرنگی | تحریک سنتز کلاژن

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو