هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » مصرف ژل های قشنگی و بروز این اختلالات خطرناک

مصرف ژل های قشنگی و بروز این اختلالات خطرناک

امروزه استفاده از ژل های قشنگی به خاص در میان بانوان بسیار رواج یافته هست. اغلب افراد جهت مقابله با سن خود و مخفی کردن

مصرف ژل های قشنگی و بروز این اختلالات خطرناک

امروزه استفاده از ژل های قشنگی به خاص در میان بانوان بسیار رواج یافته هست. اغلب افراد جهت مقابله با سن خود و مخفی کردن آن حاظر به انجام هر کاری هستند. البته تزریق اینگونه ژل ها در میان جوانان نیز بسیار مرسوم هست. ولی اندکی قشنگی زیاد به انجام این ریسک بزرگ می ارزد؟ در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

یک عضو انجمن متخصصین پوست کشور عزیزمان ایران گفت: تصویر العمل هایی التها بی یا عفونیف یکی از عوارض ناگوار ناشی از تزریق ژل های فاقد کیفیت است.

مصرف ژل های قشنگی و بروز این اختلالات خطرناک

عوارض ناگوار ناشی از تزریق ژل های فاقد کیفیت/بلایی که ژل های غیر استاندارد بر سر شما می آورندداریوش دائر عضو انجمن متخصصین پوست کشور عزیزمان ایران راجع به ژل ها اظهار کرد: امروزه ژل ها جهت انواع مصارف قشنگی به کار می روند. این مواد قوام ژله ای (ژلاتینی) دارند و پایه مهم اکثر این مواد را ماده ای به نام “اسید هیالورونیک” تشکیل می دهد.

وی بیان کرد: اسید هیالورونیک تحت شرایط خاصی در آزمایشگاه تولید و بعد از استریل شدن در سرنگ های یک و ۲ سی سی بسته بندی می شود.

مهمترین کاربردهای ژل های زیبایی

این عضو انجمن متخصصین پوست کشور عزیزمان ایران راجع به بااهمیت ترین کاربرد های ژل ها (فیلرها) افزود: ژل ها اغلب جهت پرکردن چین و چروک ها، فرورفتگی ها و ناهمواری های سطح پوست و فرم دهی به لب، گونه و نواحی دچار افتادگی پوست و اصلاح خط خنده به کار می روند. همچنین گاهی از ژل ها جهت پر کردن پشت دست ها استفاده می شود.

رعایت استاندارد تولید ژل در کشورهای اروپایی

دائر تاکید کرد: آنچه در مورد استفاده از ژل ها اهمیت دارد استریل بودن و رعایت شرایط استاندارد جهت تهیه این مواد است به طور کلی به جز چند کشور عمده که در زمینه تولید ژل ها تجربه طولانی دارند ژل به طور گسترده در کشور های دیگر با رعایت استاندار های مورد نیاز انجام نمی شود. از جمله کشور هایی که تولید ژل در آن ها با رعایت استاندار های مورد نیاز صورت نمی گیرد می توان به کشور های شرق آسیایی مانند چین اشاره کرد، ولی تولید ژل در کشور های اروپایی مانند آلمان و فرانسه، کره جنوبی و کشور های آمریکایی با رعایت استاندار های مورد نیاز انجام می شود.

امروزه استفاده از ژل های قشنگی به خاص در میان بانوان بسیار رواج یافته هست. اغلب افراد جهت مقابله با سن خود و مخفی کردن

وی تصریح کرد: با توجه به استقبال گسترده افراد از ژل ها متاسفانه امروزه شاهد هستیم که افراد سودجو با سفارش دادن ژل ها به کشور هایی همچون چین، حجم های زیادی از این مواد را با کیفیت پایین و در نظر نگرفتن شرایط استریل تولید و به درون کشور به شکل قاچاق وارد می کنند.

چگونگی آلوده شدن ژل های زیبایی

این عضو انجمن متخصصین پوست کشور عزیزمان ایران گفت: بسیاری از این ژل ها در سرنگ های ۱۰ یا حتی ۲۰ سی سی تعبیه شده است اند بنابراین جهت جابجایی و تزریق این مواد نیاز داریم که سر سرنگ های ۱۰ سی سی را باز کنیم و محتویات دارو را از سرنگ های بزرگ تر به سرنگ های کوچکتر (سرنگ های یک سی سی یا همان سرنگ های انسولین) انتقال یافته کنیم بنابراین در حین باز شدن سرنگ های بزرگتر و انتقال مواد درون آن ها به سرنگ های کوچکتر احتمال آلودگی با دست ها، محیط بیرون مانند غبار محیط و ترشحات ناشی از عطسه، سرفه و آب دهان وجود دارد بنابراین شرایط استریل در این صورت رعایت نمی شود.

دائر راجع به عوارض ناشی از استریل نبودن ژل ها اظهار کرد: در صورتی که ژل ها استریل نباشند تصویر العمل هایی التهابی یا عفونی رخ می دهند و در بعضی از موارد نیز عوارض جبران نشدنی جهت افراد اتفاق می افتند بنابراین اشخاص باید از محصولات دارای لیبل بهداشتی و تاییدیه وزارت بهداشت کشور عزیزمان ایران و معاونت غذا و دارو استفاده کنند.

وی بیان کرد: متاسفانه امروزه شاهد این هستیم که در بعضی از موارد ژل ها با قیمت هایی بسیار پایین عرضه می شوند؛ بنابراین موادی که با قیمت های پایین و به شکل گسترده در سطح شهر جهت کار های قشنگی تجویز می شوند به طور قطع فاقد استاندار ها و کیفیت های مورد نیاز هستند.

دائر یادآور شد: افراد باید جهت انجام هر گونه اعمال قشنگی به متخصصان پوست، مو و قشنگی مراجعه و حتما از مواد با کیفیت بالا و دارای مجوز وزارت بهداشت استفاده کنند و هرگز نباید به علت قیمت های پایین تر سلامت خودشان را به خطر بیاندازند.

مصرف ژل های قشنگی و بروز این اختلالات خطرناک

منبع: کلوب خبرنگاران

واژه های کلیدی: استاندارد | استفاده | تزریق | ایران | انجمن | بوتاکس | تزریق ژل | ژل زیبایی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو