خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان. (دکتر علی شریعتی)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » حمایت از تولیدکنندگان، مهره مفقود شده است چرخۀ تولید

حمایت از تولیدکنندگان، مهره مفقود شده است چرخۀ تولید

یک مقام مسوول گفت: اگرچه وعده هایی درخصوص ارائه بسته حمایتی داده شده، ولی به عملیاتی شدن این وعده، فقط می‌توان امیدوار بود.

حمایت از تولیدکنندگان، مهره مفقود شده است چرخۀ تولید

مصطفی صفرخانی رییس اتحادیه تولیدکنندگان قطعات و تعمیرکاران دوچرخه و موتورسیکلت در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان اظهار کرد: بروز رکود در هریک از بخش ها موجب شده است تا بخش زیادی از اصناف در اوضاع کسادی قرار گیرند و در پی این امر نخستین حلقه که تولیدکنندگان بوده، بیش از دیگر افراد متضرر خواهند شد.

رییس اتحادیه با اشاره به اینکه تحریم اقتصادی تاثیری در بازار نداشته، تصریح کرد: تولیدکنندگان در کشور دچار تحریم داخلی هستند، این تحریم ها مشمول بر سنگ اندازی های دارایی، بیمه، مالیات، بانک می شود. هنگامی که رشد میزان فروش تولیدکنندگان، مالیات قیمت مطالبات را زیاد کردن می دهد، بیمه با بالا رفتن تعداد کارگران مشابه عملکرد دستگاه قبلی را دارد تولیدکننده دیگر توانی جهت تولید ندارد و خود به خود از تناوب از بین بردن می شود.

صفرخانی افزود: سرمایه نیروی انسانی، دانش مورد نیاز جهت تولید کالا با کیفیت در کشور را دارد. ارائه بسته حمایتی جهت تسهیل امور تولید موجب رشد و توسعه تناوب تولید کشورها شده است هست. اگرچه وعده هایی به وسیله وزیر صنعت، معدن و تجارت و بعضی دستگاه ذی‌ربط درخصوص ارائه بسته حمایتی داده شده، ولی به عملیاتی شدن این وعده تنها می توان امیدوار بود.

حمایت از تولیدکنندگان، مهره مفقود شده است چرخۀ تولید

رییس اتحادیه تولیدکنندگان قطعات و تعمیرکاران دوچرخه و موتورسیکلت بیان کرد: بعضی از افراد در گذشته از حدود ۳۰۰ کارگر برخوردار بوده اند، ولی اکنون این تعداد به ۱۰ نفر رسیده است.

صفرخانی با بیان اینکه قطعات تولید داخل کیفیت مورد نیاز را جهت حضور در بازارهای دیگر کشورها دارند، گفت: تولیدکنندگان جهت ادامه فعالیت و صادر کردن تولیداتشان نیاز به وام یا تامین منابع مالی ندارند، تنها تسهیل امور این افراد در بیمه، مالیات، بانک شرایط را جهت حضور تولیدکنندگان در بازار های جهانی مهیا خواهد کرد.

وی در خصوص واردات بی رویه تولیدات خارجی به کشور یادآور شد: فعالان این صنف اظهار کرده اند که ورود بی رویه کالاهای خارجی بازار قطعات داخلی را قبضه کرده هست. این امر به علت ارزان تر بودن نمونه های خارجی است که اگر وعده های مسوولین محقق شود،هزینه های تولید کم کردن می یابد. البته مورد نیاز به ذکر است که هنگامی که یک کالا در کشور درحال تولید و ارتقای کیفی هست، نباید نمونه خارجی آن وارد شود.

انتهای خبر/

یک مقام مسوول گفت: اگرچه وعده هایی درخصوص ارائه بسته حمایتی داده شده، ولی به عملیاتی شدن این وعده، فقط می‌توان امیدوار بود.

حمایت از تولید باید همه جانبه باشد

واژه های کلیدی: موتورسیکلت | تحریم ها | دوچرخه | دستگاه | قطعات | خارجی | بازار | مالیات

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو