هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » بارش باران در ۱۴ استان کشور

بارش باران در ۱۴ استان کشور

کارشناس شرکت هواشناسی کشور از بارش باران و وزش باد در ۱۴ استان کشور تا روز یکشنبه خبر داد و گفت: بنابر پیش‌بینی طی ۲۴ ساعت آینده به غیر

بارش باران در 14 استان کشور

کارشناس شرکت هواشناسی کشور از بارش باران و وزش باد در ۱۴ استان کشور تا روز یکشنبه خبر داد و گفت: بنابر آینده نگری طی ۲۴ ساعت آینده به غیر از بارش ها در بعضی نقاط، گردوغبار نیز بخش هایی از ۱۰ استان را در برمی گیرد.

هوای پاییزی در ۱۴ استان کشور

امین حسین نقشینه در گفت وگو با خبرنگار، راجع به اوضاع هوا روزهای آینده کشور اظهار کرد: موج بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده است و بخش های غربی، شمالی و مرکزی را در برگرفته تا روز یکشنبه باقی می ماند.وی با بیان اینکه دستاورد این موج بارشی کم کردن دمای نسبی و بارش باران در کشور بوده هست، تصریح کرد: امروز و فردا نیز به ترتیب گیلان، مازندران، گلستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجانها، قزوین، البرز، تهران، زنجان و رفته رفته خوزستان، ایلام و لرستان با بارش باران و باد شدید مواجه می شوند.

عبارات مهم : کیفیت هوا – هواشناسی
این کارشناس شرکت هواشناسی کشور توضیح داد: این سامانه از اواخر روز شنبه تضعیف شده است و روز یکشنبه بارش ها فقط در سواحل غربی دریای خزر، غرب کشور و مناطقی از شمال غرب رخ خواهد داد و دما در کشور به طور نسبی رفته رفته زیاد کردن پیدا خواهد کرد.

نقشینه با بیان اینکه پدیده گرد وغبار و کم کردن دید افقی و کیفیت هوا در استانهای غربی و جنوب غرب و بعضی مناطق مرکزی کشور طی روزهای جمعه و شنبه ادامه خواهد داشت، گفت: این گردوغبار از روی کشور عراق وارد کشورمان شده است و تا عصر شنبه ادامه می یابد.

وی ادامه داد: بر همین اساس در ساعتهای آتی استانهای اراک، قم، ایلام، بوشهر، خوزستان، مرکزی، همدان، تهران، البرز، قزوین و نواحی مرزی با گردوغبار مواجه می شوند و از عصر روز شنبه به ندرت اوضاع کیفیت هوا اصلاح می یابد.

این کارشناس شرکت هواشناسی کشور از ناسالم بودن کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت گرد وغبار خبرداد و گفت: بهتر است طی ۲۴ ساعت آینده گروه های حساس از تردد در شهر خودداری کنند تا اوضاع هوا بهتر شود.

نقشینه اظهار کرد: گردوغبار در ساعتهای آتی در نقاط متفاوت ذکر شده است ادامه می یابد و رفته رفته رقیق تر می شود؛ طی سه روز آتی وزش باد و غبار نیز در عراق وجود خواهد داشت و شهرهای مرزی نیز تا حدودی متاثیر خواهند شد؛ بهتر است زائران نیز در این شرایط از ماسک وعینک در چنین مواقعی بهره بگیرند.

بارش باران در ۱۴ استان کشور

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: کیفیت هوا | هواشناسی | خوزستان | مرکزی | تهران | باران | ایلام | خبر

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو