بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » کدام افراد حتما باید صبح ها آب بنوشند؟

کدام افراد حتما باید صبح ها آب بنوشند؟

فراموش نکنید، هنگامی که که از خواب بیدار می شوید، نوشیدن ۵ لیوان آب می تواند باعث نتیجه های عالی جهت شما شود. فقط باید این را به یک

کدام افراد حتما باید صبح ها آب بنوشند؟

فراموش نکنید، هنگامی که که از خواب بیدار می شوید، نوشیدن ۵ لیوان آب می تواند باعث نتیجه های عالی جهت شما شود. فقط باید این را به یک عادت تبدیل کنید تا به مرور از فایده های آن بهره مند شوید.

چه افرادی صبح ها حتما باید آب بنوشند؟

هر روز صبح آب بنوشید. حتما شما هم می دانید که به طور میانگین باید روزانه ۷ تا ۸ لیوان آب بنوشید و احتمالا شنیده اید که صبح بعد از بیدار شدن از خواب آب بنوشید. ولی شاید علت آن را ندانید و فکر نمی کنم بدانید نوشیدن آب بعد از بیدار شدن از خواب چقدر مهم هست. انجام دادن این کار مزایا و فایده های درمانی زیادی در شرایط متفاوت دارد، مانند کاهش دردهای دوره ای بدن، آسم و حتی سرطان!

عبارات مهم : خوردن صبحانه – غذا خوردن

مصرف آب جهت چه افرادی مهم است؟

شما باید در طول روز آب بنوشید، چون ۷۰ درصد بدن شما از آب تشکیل شده است هست. همچنین ۷۵ درصد بافت عضلات و ۸۲ درصد خون نیز از آب تشکیل شده است هست. با این وصف آب در عملکرد درست بدن نقش مهمی دارد، گذشته از این نوشیدن آب قبل از غذا خوردن یا هر چیزی باعث پاک سازی سیستم داخلی بدن شما می شود.

در واقع این کار می تواند به پاکسازی روده بزرگ کمک کند، به طوری که مواد مغذی که وارد بدن می شود به خوبی جذب بدن گردد. وقتی که شما صبح سریع آب بنوشید این کار بدن را به خون سازی ترغیب می کند و این یعنی تولید خون تازه. این به اصطلاح خون تازه کمک می کند تا بدن خود را بازسازی کند و در نهایت به معنی درمان بیماری ها خواهد بود.

کدام افراد حتما باید صبح ها آب بنوشند؟

ابن افراد صبح ها حتما آب بنوشند

  • ۱٫ افرادی که کمردرد دارند
    ۲٫ افرادی که زود عصبانی می شوند
    ۳٫ افرادی که استرس بیش از حد دارند
    ۴٫ افرادی که بیماری های عفونی دارند

چرا باید هر روز صبح بعد از بیدار شدن از خواب آب بنوشید؟

۱٫ آب باعث می شود پوستی سالم داشته باشید. چون آب می تواند، سموم را از خون از بین بردن کند و این باعث شود، پوستی درخشان داشته باشید.

۲٫ آب روی تعادل سیستم لنفاوی اثر دارد. نوشیدن آب هر روز صبح قبل از هر کاری باعث می شود سیستم لنفاوی (بیشتر) متعادلی داشته باشید. این فایده از این لحاظ قابل اهمیت است که غدد لنفاوی در سیستم لنفای مسئول مبارزه با عفونت هستند. علاوه بر این غدد (لنفاوی) به تعادل مایعات بدن نیز کمک می کند.

۳٫ آب باعث کاهش وزن می شود! مصرف حدود ۱۶ اونس آب خنک می تواند متابولیسم بدن را تا ۲۵ درصد زیاد کردن دهد. اگر هدفتان چربی سوزی باشد، می توانید هر روز صبح با نوشیدن آب به چربی سوزی اضافه کمک بیشتری کنید.

۴٫ آب حتی ممکن هست، بعضی از امراض را نیز درمان کند. آب به عنوان یک تصفیه کننده به خوبی آشنا شده است هست، بنابراین هنگامی که که بدن نیز تمیز و تصفیه شده است باشد، بعضی از امراض به آسانی از بین بردن و مبارزه با بیماری جهت بدن راحت تر می شود. همچنین نوشیدن آب می تواند به روند درمان بیماری هایی مانند: استفراغ، اختلالات قاعدگی، سرطان، بیماری های گلو، بیماری های چشم، بیماری های ادراری، بیماری های کلیه، سل، ورم مفاصل، اسهال و سردرد کمک کند.

نتیجه:

پس فراموش نکنید، وقتی که از خواب بیدار می شوید، نوشیدن ۵ لیوان آب می تواند باعث نتیجه های عالی جهت شما شود. فقط باید این را به یک عادت تبدیل کنید تا به مرور از فایده های آن بهره مند شوید.

نوشیدن ۵ تا ۶ لیوان آب ممکن است در اوایل زیاد به نظر برسد، ولی به مرور راحت و تبدیل به یک عادت خوب می شود. به یاد داشته باشید باید آب را قبل از خوردن یا نوشیدن هر چیز دیگری مصرف کنید. توصیه می شود یک ساعت قبل از خوردن صبحانه آب بنوشید.

این موارد فقط بخشی از فایده های آب جهت جسم ما بود، اگر آب نباشد، نه زندگی است و نه سلامتی، بعد تلاش کنیم نسبت به مصرف آب در شرایط فعلی بحران کمبود آب، آگاه باشیم و صرفه جویی کنیم.


گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:yjc.ir


فراموش نکنید، هنگامی که که از خواب بیدار می شوید، نوشیدن ۵ لیوان آب می تواند باعث نتیجه های عالی جهت شما شود. فقط باید این را به یک

واژه های کلیدی: خوردن صبحانه | غذا خوردن | بیماری | لیوان | سیستم | تبدیل | بیدار | درمانی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو