سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » بازار موکت هم در شرایط کسادی ، تولیدکنندگان به دنبال حمایت دولت

بازار موکت هم در شرایط کسادی ، تولیدکنندگان به دنبال حمایت دولت

کمالیان گفت: در صورت حمایت دولت، توانایی تولید زیاد و حضور در بازارهای جهانی به وسیله تولیدکنندگان داخلی امکان پذیراست.

بازار موکت هم در شرایط کسادی ، تولیدکنندگان به دنبال حمایت دولت

محمد هادی کمالیان رییس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان بازار اظهار کرد: بخش قابل توجهی از اصناف کشور در شرایط رکود قرار گرفته اند به همین باعث بازار فرش ماشینی و موکت به طور کلی در اوضاع کسادی قرار گرفته که البته این بازار در ابتدای امسال شرایط مساعدی نداشته و از نیمه دوم سال از رونق نسبی برخورداربوده است.

به گفته وی، تولید مازاد بر عرضه از دیگر دلایل تاثیر گذاری در ایجاد کسادی بازار بوده که بخش زیادی از موکت ها فرش های ماشینی افراد در انبار در حال خاک خوردن است.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه حدود ۶۰۰ تولیدکننده در کشور در حوزه تولید موکت و فرش ماشینی فعالیت دارند افزود: باتوجه به شرایط بازار هم اکنون، کارخانجات تولید موکت و فرش ماشینی در دو یا سه شیفت به فعالیت می پردازند که در صورت تسهیل امور صادرات این تولیدکنندگان، ظرفیت بالایی در کار خواهند داشت که البته حدود ۱۰ درصد تولیدکنندگان از تناوب تولید از بین بردن شدند.

بازار موکت هم در شرایط کسادی ، تولیدکنندگان به دنبال حمایت دولت

کمالیان با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از فرش ماشینی و موکت های موجود در بازار، تولید داخلی بوده و کمتر نمونه ی خارجی در بازار یافت می شود بیان کرد: نیاز بازار به وسیله تولیدکنندگان داخلی تامین شده است و شاید تنها حدود ۲ درصد کالاهای موجود در بازار خارجی باشد به همین باعث افراد دست به واردات نمونه های خارجی به بازار نمی زنند لیکن میزان فروش تولیدات داخلی و تقاضا جهت آن از شرایط مطلوبی برخوردار است.

رییس اتحادیه فرش ماشینی و موکت تصریح کرد: بخش قابل توجهی از تولیدکنندگان که به صادرات پرداخته اند با حضور در نمایشگاه بین المللی و یافتن بازار نشانه در حال مسابقه با شرکت های خارجی بوده که البته با مشکلاتی همچون بالا بودن هزینه ی تولید مشمول بر مالیات، بیمه و بانکی دست و پنجه نرم می کنند.

وی با اشاره به پرسشها تولیدکنندگانی که به صادرات می پردازند اظهار کرد: گزارشات بسیاری به وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اتاق بازرگانی داده شده است و این دستگاه ها از اوضاع تولیدکننده، کسبه و بازار با خبر بوده ولی هنوز اقدامی در جهت تسهیل امور و برطرف موانع صورت نگرفته است.

انتهای پیام/

کمالیان گفت: در صورت حمایت دولت، توانایی تولید زیاد و حضور در بازارهای جهانی به وسیله تولیدکنندگان داخلی امکان پذیراست.

حدود ۱۰ درصد تولیدکنندگان موکت تعطیل شده است اند

واژه های کلیدی: صادرات | خارجی | تجارت | بازار | فعالیت | تولید داخل | حمایت دولت | اخبار اقتصادی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو