هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » توتال از پروژه پارس جنوبی دست نمی‌کشد

توتال از پروژه پارس جنوبی دست نمی‌کشد

پویان گفت: ما به این آسانی در مورد قرارداد خود با کشور عزیزمان ایران جهت توسعه میدان گازی پارس جنوبی کوتاه نخواهد آمد.

توتال از پروژه پارس جنوبی دست نمی‌کشد

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، به نقل از بلومبرگ، توتال به این آسانی در مورد قرارداد خود با کشور عزیزمان ایران جهت توسعه میدان گازی پارس جنوبی کوتاه نخواهد آمد.

پاتریک پویان، مدیر شرکت توتال گفت: با وجود اینکه دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا ترساندن کرده که تحریم های بیشتری علیه کشور عزیزمان ایران به اجرا خواهد گذاشت و از برجام که تجارت با کشور عزیزمان ایران را ساده تر کرده خارج خواهد شد، این شرکت فرانسوی قصد دارد قبل از تصمیم گیری در مورد پروژه توسعه میدان پارس جنوبی مشاوره های حقوقی انجام دهد.

پویان در سخنانی که در اندیشکده انگلیسی چتهم هاوس ایراد شده، بیان کرد: ما منتظریم تا ببینیم کنگره آمریکا چه تصمیمی می‌گیرد و چهارچوب تازه تحریم ها چه خواهد بود. اگر ما نتوانیم به صورت قانونی کار را دنبال کنیم، فعالیتمان را متوقف خواهیم کرد، ولی به این آسانی تسلیم نخواهیم شد.

توتال در ماه جولای قراردادی جهت توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی با کشور عزیزمان ایران به امضا رساند و متعهد شد که یک میلیارد دلار در این پروژه سرمایه گذاری کند. ترامپ ماه گذشته موضع سختگیرانه خود در قبال کشور عزیزمان ایران را آشکار ساخت و از تایید پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام خودداری کرد. اکنون کنگره کمتر از دو ماه وقت دارد تا در مورد وضع تحریم های تازه علیه کشور عزیزمان ایران تصمیم گیری کند.

توتال از پروژه پارس جنوبی دست نمی‌کشد

مدیر شرکت توتال افزود: شرکت های بزرگی نظیر توتال به بعضی از تحریم های آمریکا در مورد کشور عزیزمان ایران که مشمول بر ممنوعیت استفاده از دلار آمریکا در معاملات تجاری است احترام می گذارند. توتال توانسته با استفاده از سرمایه خود به جای تامین مالی پروژه از منابع دیگر این ممنوعیت را دور بزند.

پویان گفت: توتال ریسک های بازگشت به کشور عزیزمان ایران را بررسی کرده و اعتقاد است از اینکه نخستین شرکتی بوده که بعد از لغو تحریم ها به این کشور بر می گردد منتفع خواهد شد.

انتهای پیام/

توتال در انتظار تصمیم آمریکا!

واژه های کلیدی: سرمایه گذاری | دونالد ترامپ | لغو تحریم | استفاده | تحریم ها | آمریکا | ممنوعیت | پروژه | ایران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو