خداوند آزادی را آفرید و انسان بردگی را.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » علت نفخ شما شاید مصرف این میوه ها و سبزیجات باشد

علت نفخ شما شاید مصرف این میوه ها و سبزیجات باشد

اتفاق هایی مانند خارج کردن باد معده از بدن، آروغ زدن و… به علت نفخ به وجود می آیند و همه انسان ها هم این حالت ها را

علت نفخ شما شاید مصرف این میوه ها و سبزیجات باشد

نفخ به سراغ همه ما آمده و می آید، ولی علت نفخ چیست؟

میوه ها و سبزیجات نفاخ

اتفاق هایی مانند خارج کردن باد معده از بدن، آروغ زدن و… به علت نفخ به وجود می آیند و همه انسان ها هم این حالت ها را تجربه می کنند. محققان می گویند که این علائم طبیعی که امروزه باعث خجالت انسان ها می شوند، به علت بلعیدن هوا درحین غذا خوردن یا تجزیه مواد غذایی درحین فرآیندهای هضم شکل می گیرند. مصرف مقدار کمتری از مواد غذایی خاصی که نفخ ایجاد می کنند، می تواند نفخ و علائم ناشی از آن را کم کردن بدهد. در ادامه این مطلب با سبزی ها و میوه های ایجادکننده نفخ آشنا می شویم.

عبارات مهم : مواد غذایی – رژیم غذایی

میوه ها و سبزی های حاوی فیبر زیاد نفاخ است

لوبیا، نخود فرنگی و زیاد میوه ها حاوی فیبر محلول هستند که به آسانی در آب حل می شود و حالت نرم و ژل مانندی در روده ها به خود می گیرد. فیبر محلول تجزیه نمی شود، مگر این که به روده بزرگ برسد. در همین قسمت از بدن هم است که هضم کردن فیبر به شکل گیری نفخ و گاز منجر می شود. کم کردن استفاده از این مواد غذایی و بعد اضافه کردن همان ها به صورت تدریجی به رژیم غذایی، می تواند توانایی بدن جهت هضم فیبر، بدون ایجاد نفخ و پرسشها ناشی از گاز معده را تقویت کند.

علت نفخ شما شاید مصرف این میوه ها و سبزیجات باشد

سبزی های نشاسته ای نفاخ است

بدن نمی تواند سبزی های نشاسته ای مانند سیب زمینی و ذرت را به طور کامل هضم کند، چون آنزیم های مورد نیاز جهت هضم آن ها عمدتا در بدن وجود ندارند یا به اندازه کافی نیستند. دقیقا در روده بزرگ است که ترکیبات باقی مانده از سیب زمینی و ذرت به واسطه باکتری ها هضم می شوند. این فرآیند هضم خاص، گازهایی از دی اکسید کربن، هیدروژن و متان را ایجاد می کند که همگی درنهایت از طریق رکتوم از بدن خارج می شوند. افرادی که زیاد از دیگران نفخ می کنند، معمولا با عدم تعادل در سطح دو نوع باکتری مواجه هستند که یکی از آن ها هیدروژن را تولید می کند و دیگری هم هیدروژن تولیدشده را از بین می برد.

لوبیا و سبزی های حاوی رافینوز نفاخ است

بیشتر مواد غذایی حاوی کربوهیدرات هایی هستند که می توانند باعث شکل گیری گاز در دستگاه گوارش شوند، خصوصا آن دسته از مواد غذایی که قند پیچیده ای به نام رافینوز دارند. این قند در لوبیا، لوبیای پخته شده است و عدس یافت می شود و در این منابع غذایی هم وجود دارد: کلم بروکسل، کلم بروکلی، کاهو، مارچوبه و گل کلم.

میوه ها و سبزی های حاوی فروکتوز نفاخ است

مواد غذایی حاوی قند فروکتوز نیز می توانند باعث شکل گیری نفخ و پرسشها ناشی از آن شوند. این قند در زیاد میوه ها وجود دارد که بعضی از آن ها عبارت اند از گلابی، خرما، کشمش، انجیر، آلو، انگور، آناناس، سیب و موز. فروکتوز موجود در میوه های خشک شده است مانند برگه های هلو و زردآلو هم می توانند نفخ ایجاد کنند. گیلاس، بلوبری، کیوی و آب میوه ها نیز می توانند حاوی فروکتوز باشند. به علاوه، پیاز و کنگر فرنگی هم دو سبزی نفخ ساز هستند که فروکتوز دارند.

میوه های حاوی سوربیتول نفاخ است

هلو، گلابی، سیب و آلو حاوی قند سوربیتول هستند که نفخ ساز است. سوربیتول در مواد غذایی بدون قند و رژیم نیز به عنوان یکی از ترکیبات افزودنی یافت می شود. این قند به طور کامل در روده کوچک هضم نمی شود و در ادامه به کولون می رود. زیاده روی در مصرف سوربیتول می تواند باعث نفخ شدید و دفع مدفوع آبکی شود.

اتفاق هایی مانند خارج کردن باد معده از بدن، آروغ زدن و… به علت نفخ به وجود می آیند و همه انسان ها هم این حالت ها را

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: salamatism.com

واژه های کلیدی: مواد غذایی | رژیم غذایی | سیب زمینی | مواد غذایی | رژیم غذایی | سبزیجات | باکتری | گلابی | لوبیا | فرنگی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو