لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » پیشگیری از چین و چروک و پیری زودرس

پیشگیری از چین و چروک و پیری زودرس

بعضی افراد از سن سی سالگی شروع به استفاده از محصولات ضدپیری میکنند و می خواهند چین و چروک صورت خود را بپوشانند

پیشگیری از چین و چروک و پیری زودرس

برخی افراد از سن سی سالگی شروع به استفاده از محصولات ضدپیری میکنند و می خواهند چین و چروک صورت خود را بپوشانند یا از ایجاد چین و چروک روی صورت خود پیشگیری کنند. می خواهیم بدانیم جهت مقابله با پیری زودرس پوست از چه کرم هایی و چگونه باید استفاده کنیم. رده سنی مناسب جهت استفاده از این محصولات و شیوه بکاربردن آن ها را در این بخش به شما توضیح خواهیم داد.

پیشگیری از چین و چروک و پیری زودرس

به طور ایده آل، در سن ۳۵ سالگی باید استفاده از کرم های ضد پیری شروع شود. ولی وقت مصرف صحیح این نوع کرم ها زیاد متناسب با نوع پوست و میزان آسیب دیده گی آن است و نه سن و سال.

آیا استفاده از کرم های ضدپیری موثر هستند؟ پاسخ این پرسش مثبت هست. ولی باید در نظر داشته باشید وقت صحیح استفاده از این نوع کرم ها، قبل از ایجاد آسیب های جدی و پدیدار شدن چین و چروک های روی پوست است.

چه زمانی باید شروع کنید؟

به طور ایده آل، در سن ۳۵ سالگی. ولی وقت مصرف صحیح این نوع کرم ها زیاد متناسب با نوع پوست و میزان آسیب دید گی آن است و نه سن و سال. در حقیقت، کرم های مخصوص دور چشم می توانند خیلی سریعتر هم مورد استفاده قرار بگیرند، زمانی که لکه های سیاه دور چشم، چین و چروک ها و یا پف زیر چشم به عنوان نشانه های پیری کم کم شروع به پدیدار شدن می کنند باید بدانید هنگام استفاده و کمک گرفتن از این نوع کرم ها فرا رسیده هست. تمام نشانه های ذکر شده است می توانند خیلی سریع حتی در سنین ۱۸ تا ۲۰ سالگی ظاهر شوند و اگر از مواد تشکیل دهنده این کرم ها باخبر نباشید ممکن است فکر کنید آن ها فقط نوعی مرطوب کننده پوست هستند.

بعضی افراد از سن سی سالگی شروع به استفاده از محصولات ضدپیری میکنند و می خواهند چین و چروک صورت خود را بپوشانند

ولی واقعا مواد تشکیل دهنده این نوع کرم ها چیست؟

توصیه می کنیم هنگام خرید هر یک از این کرم ها بر روی جلد یا پشت کِرم به دنبال کلماتی مثل رتینول (نوعی ویتامین آ از نوعویتامین های محلول در چربی)، اسید هیالورونیک (یک ترکیب شیمیایی آلی)، پپتید (پلیمرهای کوچکی هستند که از به هم پیوستناسیدهای آمینهبا ترتیب مشخصی و با پیوند پپتیدیتشکیل شده است اند.)، کوآنزیمQ۱۰ (کمک آنزیم)، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین K اِستم سِل ( سلول های بنیادی)، اسیدگلیکولیک (ترکیب طبیعی موجود در شکر) و لاکتیک اسید باشند بگردید و در انتها اگر میل به دارید پوست تان روشن تر هم به نظر برسد به دنبال کرمی با ترکیباتی مشمول بر لیکوریس و یا کوجیک اسید باشید.

سرم، کرم و یا ژل؟

مواد مهم تشکیل دهنده سرم ها آب است و آن ها غلیظ تر هم هستند. علاوه بر این سرم ها خیلی سریع به پوست تان نفوذ می کنند. اگر پوست تان طبیعی و یا خشک است از کرم های مرطوب کننده و یا سرم استفاده کنید. ژل ها جهت پوست های چرب مناسب هستند.

کرم های شب در مقایسه با کرم های روز؟

ممکن است شما عادت به استفاده از کرم های شب داشته باشید و تصور کنید کرم های شب تاثیر بیشتری بر روی پوست تان خواهند داشت. ولی مورد نیاز است بدانید پوست ما تفاوت بین روز و شب را احساس نمی کند. یک برهه زمانی ۷x ۲۴ مورد نیاز است تا پوست به ترمیم کافی خود بپردازد. در حقیقت، به علت ترکیبات خاص و ضد نور خورشید، استفاده از کرم های روز فایده های بیشتری جهت پوست تان خواهد داشت.

پس آیا اغلب متخصصین توصیه می کنند شب ها از کرم استفاده کنیم؟

برای اثربخشی بافایده و موثر یک کِرم، حداقل چهار ساعت وقت مورد نیاز است تا کرم تاثیر مثبت خود را بر روی پوست بگذارد. از این جهت یک کرم شب می تواند گزینه مناسب تری باشد. بنابراین مورد نیاز نیست آماده سازی گاه وقت بر استفاده از کرم های روز و یا حاوی رتینول وقت زیادی از شما بگیرد.

پیشگیری از چین و چروک و پیری زودرس

آیا به غیر از کرم های روز یا شب به تقویت کننده های بیشتری هم نیاز دارید؟

نیاز نیست بیش از این هزینه کنید و پول بیشتری خرج کنید. در حقیقت مواد تشکیل دهنده بسیاری از کرم های گران قیمت تنها متشکل از مرطوب کننده ها و رایحه و بوی خوش هست. می توانید از دکتر متخصص خود بخواهید کرم مناسب با پوست شما را معرفی کند و بعد خودتان آن را با یک مرطوب کننده خوب، ترکیب کنید و قبل از خواب آن را روی صورت و گردن تان به آرامی و با حرکت دایره وار ماساژ دهید.

منبع:سلامتیسم

واژه های کلیدی: مواد تشکیل دهنده | مرطوب کننده | ویتامین | استفاده | ویتامین | طبیعی | استفاده از کرم‌های ضدپیری | پیری پوست

پیشگیری از چین و چروک و پیری زودرس

پیشگیری از چین و چروک و پیری زودرس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو