حافظه، پرونده تخيل و گنجينه عقل، دفتر ثبت وجدان و مخزن انديشه است.(بازيل
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » افزایش صدور محصولات پتروشیمی کشور عزیزمان ایران به ترکیه

افزایش صدور محصولات پتروشیمی کشور عزیزمان ایران به ترکیه

محتشمی پور از کم کردن تعرفه صدور محصولات پتروشیمی کشور عزیزمان ایران به ترکیه خبر داد و گفت: با توافق‌های آینده، صادرات محصولات پتروشیمی به کشور ترکیه زیاد کردن یابد.

افزایش صدور محصولات پتروشیمی کشور عزیزمان ایران به ترکیه

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، رضا محتشمی پور رییس دفتر توسعه صنایع پایین­ دستی پتروشیمی راجع به تازه‌­ترین توافق‌های صورت گرفته جهت کم کردن و اصلاح تعرفه محصولات صادراتی صنایع پتروشیمی کشور عزیزمان ایران به ترکیه اظهار کرد: خوشبختانه در حاشیه برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در ترکیه، مقام ­های این کشور جهت کم کردن تعرفه­‌ها اعلام آمادگی کردند.

وی با اشاره به این که پیشتر ۱۰ قلم از محصولات پتروشیمی جهت کم کردن تعرفه ارائه شده است بود، افزود: ۵ محصول دیگر نیز در جریان مذاکره با مقام­‌های ترکیه به این فهرست اضافه شد و در مجموع ۱۵ محصول پتروشیمی مشمول بر کم کردن تعرفه خواهند شد.

رئیس دفتر توسعه صنایع پایین­ دستی پتروشیمی ادامه داد: محصولات PET(پلی اتیلن ترفتالات) بطری، PET الیاف، TDI، پلی پروپیلن کوپلیمر و نیز پلی استایرن به این فهرست افزوده شده است که این محصولات با توجه به زیاد کردن تولید در کشور در این فهرست قرار گرفتند.

افزایش صدور محصولات پتروشیمی کشور عزیزمان ایران به ترکیه

محتشمی پور با بیان این که محصولاتی مانند پلی اتیلن، متانول و اوره پیشتر در این فهرست قرار داشت، گفت: مذاکرات میان دو کشور ادامه دارد و امید است با توافق­‌های آینده بتوانیم رشد صادرات به کشور ترکیه را شاهد باشیم .

مرضیه شاهدایی، قائم مقام وزیر نفت، چندی پیش با اشاره به برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در ترکیه، اظهار کرد: در حاشیه این نمایشگاه مذاکراتی جهت حل پرسشها تعرفه صادراتی صنایع کشور میان رایزن وزارت صنعت، معدن و تجارت و مقام‌های ترکیه ای انجام شد که بر مبنای آن قراردادی تنظیم خواهد شد که در پیوست آن، تعرفه زیاد محصولات پتروشیمی به جز ۲ محصول با گرید خاص که در ترکیه تولید می شوند، کم کردن می‌یابد.

انتهای پیام/

تعرفه زیاد محصولات پتروشیمی در ترکیه کم کردن می‌یابد

واژه های کلیدی: پتروشیمی | نمایشگاه | در حاشیه | محصولات | برگزاری | محصول | ترکیه | ایران | اسلامی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو