اگر صخره در مسیر رود نبود ،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » چگونه تمایلم به خوراکی های شیرین را کنترل کنم؟

چگونه تمایلم به خوراکی های شیرین را کنترل کنم؟

تمایل به خوراکی های شیرین مسئله بسیاری از ماست. چگونه می توان میل به به خوراکی های شیرین را کنترل کرد؟

چگونه تمایلم به خوراکی های شیرین را کنترل کنم؟

تمایل به خوراکی های شیرین مسئله بسیاری از ماست. چگونه می توان میل به به خوراکی های شیرین را کنترل کرد؟

اگر بیش از حد غذاهای قندی خوردیم چکار کنیم؟

ما معتقدیم شما هرگز نباید خود را از غذایی محروم کنید و هر چیزی در حد متعادل اشکالی ندارد. ولی در طول سال مناسبت هایی پیش می آید که فقط دوست دارید چیزهای شیرین بخورید و عادت سالم غذا خوردن را کامل از پنجره بیرون بیندازید.

عبارات مهم : غذا خوردن – خوردن غذا
مشکل اینجاست که هنگامی که یک مشت شیرینی و شکلات می خورید، ممکن است بدن تان ضربه ای اساسی بخورد. اگر عاشق غذاهای شیرین هستید، مسلما تا به حال معده درد و احساس ضعف و ناتوانی را بعد از یک وعده سرشار از مواد قندی تجربه کرده اید.

وقتی با غذاهای شیرین پرخوری می کنید، بدن تان قندها را به گلوکز تبدیل می کند که در جریان خون تان آزاد می شوند. در تصویر العمل به این مواد، بدن تان انسولین آزاد می کند تا میزان قند خون تان را کم کردن دهد، قندهایی که در این فرآیند از سطح خون جمع آوری می شوند به صورت چربی ذخیره خواهند شد.

خوردن بیش از حد قند، موجب بالا رفتن ناگهانی قند خون و سپس سقوط آن می شود. همین امر موجب می شود بعد از مدت کوتاهی دوباره احساس گرسنگی کنید. بنابراین باید هرچه سریعتر به فکر آخر دادن به این تناوب باشد. اگر امروز یکی از آن موقع هایی است که زیادی شیرینی و غذاهای قندی خورده اید روش هایی که در ادامه می آید می توانند به خوبی کمک تان کنند.

مقداری پروتئین و فیبر میل کنید

با خوردن پروتئین و فیبر که دیر هضم هستند، سطح قند خون خود را در حالت تثبیت نگه دارید. اگر چنین کاری نکنید سطح قند خون تان بعد از اینکه خیلی سریع بالا می رود دوباره افت می کند و به خوردن دوباره غذاهای قندی رو می آورید. گزینه های مناسب میان وعده می توانند مواردی مانند سیب و کره بادام زمینی، تخم مرغ آب پز، پسته و سبزیجات باشند.

چگونه تمایلم به خوراکی های شیرین را کنترل کنم؟

به یک کلاس یوگا بروید

بیشتر مردم می گویند هنگامی که دچار استرس می شوند مقدار مصرف غذاهای قندی ارزش زیاد کردن می یابد. در یک تحقیق که اخیرا انجام شده است بود محققان دریافتند زمانی که یک زن دچار استرس شده است نوشیدنی قندی استفاده می کند و تصویر العمل بدنش به استرس جنبش می شود. این یعنی بدن عادت می کند تنها با خوردن چیزهای شیرین با استرس مقابله کند. کلاس یوگا به کم کردن استرس و در نتیجه کم کردن مصرف غذاهای شیرین کمک می کند.

یک غذای سالم جهت بعد آماده کنید

خوردن غذاهای شیرین باعث می شود زیاد هوس غذاهایی را بکنید که برایتان خوب نیستند. برای خود یک غذای سالم آماده کنید تا اگر به غذا نیاز داشتید دوباره به سمت غذای شیرین و ناسالم نروید و این بار بتوانید قند خون تان را کنترل کنید.

مقداری غذای حاوی پروبیوتیک میل کنید

تحقیقات تازه نشان داده اند که باکتری های بد روده از قندها تغذیه می کنند و می توانند روی عملکرد شناختی تان تاثیر بگذارند. دفعه دیگر که بیش از حد غذاهای قندی خوردید، غذایی حاوی پروبیوتیک مانند ماست یونانی یا کفیر بخورید تا باکتری های خوب معده تغذیه شوند.

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:kermany.com

تمایل به خوراکی های شیرین مسئله بسیاری از ماست. چگونه می توان میل به به خوراکی های شیرین را کنترل کرد؟

واژه های کلیدی: غذا خوردن | خوردن غذا | شیرینی | خوراکی | باکتری | کنترل | تغذیه | استرس | احساس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو