کسی را که به تو شنا یاد داد، غرق مکن.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » کدام واکنش‌ها جنسی جهت مردان و زنان در رابطه جنسی جالب تر است؟

کدام واکنش‌ها جنسی جهت مردان و زنان در رابطه جنسی جالب تر است؟

مردان اغلب جهت داشتن فانتزی های جنسی مشهور هستند ولی یک نظر سنجی تازه نشان داد که آن ها تا حدودی امیال متفاوتی دارند. بعد بخوانید: کدام واکنش‌ها جنسی جهت مردان و زنان در رابطه جنسی جالب تر است؟

کدام واکنش‌ها جنسی جهت مردان و زنان در رابطه جنسی جالب تر است؟

مردان اغلب جهت داشتن فانتزی های جنسی مشهور هستند ولی یک نظر سنجی تازه نشان داد که آن ها تا حدودی امیال متفاوتی دارند. بعد بخوانید: کدام واکنش‌ها جنسی جهت مردان و زنان در رابطه جنسی جالب تر است؟

جذاب ترین رفتارهای جنسی جهت مردان و زنان در رابطه جنسی کدام است؟

اغلب مردان رفتارهای جنسی احساسی و باعشق تر را ترجیح می دهند. تحقیقات نشان داد مردان و زنان در تمام سنین رفتارهای جنسی احساسی مانند بوسیدن و در آغوش گرفتن را به سایر رفتارها ترجیح می دهند.

عبارات مهم : رابطه جنسی بهتر – رابطه زوجین
گذشته از این که بشر از ابتدای خلقت رابطه جنسی داشته هست، ولی امیال واقعی همسرمان در اتاق خواب هنوز هم جهت بسیاری از افراد در پرده ابهام هست. خوشبختانه گروهی از دانشمندان دانشکده پزشکی ایندیانا Indiana University ، بعضی از این رمز و رازها را که نشان می دهد مردان و زنان زیاد از همه در اتاق خواب چه می خواهند را آشکار نموده اند. تعدادی از رفتارهای جنسی در لیست این نظر سنجی وجود داشت از قبیل استمنا (ارضاء شدن) و رابطه جنسی دهانی (که جهت سلامت مضر است و بیماریهای خطرناکی را باعث می شود)، ولی اکثر پاسخ دهندگان اذعان داشته اند که احساس و واکنش‌ها باعشق زیاد در رابطه جنسی را می پسندند.

کدام واکنش‌ها جنسی جهت مردان و زنان در رابطه جنسی جالب تر است؟

به گفته دبی هربنیک Debby Herbenick، نویسنده مطالعه در بیانیه ای در ScienceDaily، “در برابر بعضی از کلیشه ها، جذاب ترین واکنش‌ها ها، حتی جهت مردان، واکنش‌ها احساسی و باعشق است. این رفتارها شامل: بوسیدن زیاد حین رابطه جنسی، در آغوش گرفتن، گفتن حرفهای شیرین و باعشق حین رابطه جنسی، آماده سازی یک محیط رمانتیک در اتاق خواب جهت رابطه جنسی هستند.”

همچنین این نظر سنجی نشان داد چه نوع واکنش‌ها جنسی ای جذابیت بیشتری جهت افراد داشته هست. افرادی که در این نظر سنجی شرکت کرده بودند در مورد بیش از ۳۰ واکنش‌ها در رابطه جنسی و میزان جذابیت آن مورد پرسش قرار گرفتند.

این یافته ها با تحقیقات گذشته مطابقت دارد که نشان می دهد اغلب افراد بر این باورند که عالی ترین بخش رابطه جنسی لذت بردن از لحظه نیست، بلکه هم آغوشی و احساس صمیمیتی است که بعد از آن به دنبال دارد. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که یک زندگی جنسی سالم و فعال به طور کلی با خوش حالی و رضایت در زندگی همراه هست. با این حال تحقیقاتی که در اوایل امسال منتشر شد نشان داد که احساس رضایت ناشی از رابطه جنسی فقط در صورتی بوجود می آید که به دنبال رابطه جنسی احساسات مثبت بوجود بیایند.

به گزارش انجمن روان شناسی انگلیس The British Psychological Society: “زمانی که یک فرد وارد رابطه جنسی می شود فقط به دنبال برقراری یک ارتباط صمیمی نیست بلکه خواهان تجربه احساسات زیاد حین و چند ساعت بعد از رابطه هست. از این رو به نظر می رسد رابطه جنسی نه تنها به خاطر اثرات فیزیولوژیکی و لذت بخش آن به سود ماست بلکه تاثیر عمیق و مثبتی که روی ارتباط شما با همسرتان می گذارد غیر قابل انکار است.”

با این حال تنها رفتارهای خواستنی در رابطه جنسی بوسیدن و در آغوش گرفتن نیست. تحقیق دیگری که در وب سابت ویکتوریا میلان Victoria Milan در مورد خیانت انجام شده است نشان می دهد که رابطه جنسی دهانی هم رتبه بالایی در لیست موارد دلخواه افراد بدست آوده هست. به گزارش مترو Metro به همین علت برخی از زوج ها به علت احساس کردن این لذت به شریکشان خیانت می کنند. این سایت نشان داد که ۶۵ درصد از زنان و ۶۸ درصد از مردان خیانتکار، رابطه جنسی دهانی و عدم جود آن در رابطه فعلی و تجربه آن را علت تمایلشان به شخصی دیگر اعلام کرده اند.

اطلاع از خواسته های جنسی فقط جهت نوشتن مقاله های سرگرم کننده نیست بلکه به محققان کمک می کند درک بهتری از خوشبختی بشر و راه های اصلاح آن داشته باشند. محققین ایندیانا امیدوارند که اطلاعات آن ها بتواند به زوجین راه هایی تازه و هیجان انگیز جهت داشتن صمیمیت و رابطه جنسی بهتر ارائه دهد که در نهایت منجر به اصلاح رضایت جنسی و احساس خوشبختی در رابطه زوجین شود.


تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ


واژه های کلیدی: رابطه جنسی بهتر | رابطه زوجین | رابطه جنسی | احساسات | ارتباط | مردان | سلامت | احساس | بوسیدن | احساسی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو