هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » اتاق کشور عزیزمان ایران آماده تسهیل توسعه روابط تجاری با اتریش

اتاق کشور عزیزمان ایران آماده تسهیل توسعه روابط تجاری با اتریش

شافعی با بیان اینکه ردپای شرکت‌های اتریشی هر لحظه در کشور عزیزمان ایران بوده هست، گفت: تاسیس اتاق یکسان کشور عزیزمان ایران و اتریش در دستور کار قرار دارد.

اتاق کشور عزیزمان ایران آماده تسهیل توسعه روابط تجاری با اتریش

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، به نقل از اتاق بازرگانی، غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران در نشست با سفیر اتریش در پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: در میان کشورهای اتحادیه اروپا رابطه کشور عزیزمان ایران با اتریش از گذشته رابطه خاصی بوده و اتریش هم نگاه ویژه‌ای به کشور عزیزمان ایران داشته هست؛ در دوران تحریم نیز که ما دچار محدودیت‌های بسیاری بودیم، رابطه ما با اتریش برقرار بود.

رییس اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران از سفر روسای اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور به اتریش خبر داد و افزود: اتاق‌های بازرگانی دو کشور هم از گذشته تاکنون رابطه نزدیکی داشته‌اند و هفته آینده هیاتی مشمول بر روسای اتاق‌های سراسر کشور به اتریش سفر می‌کنند.

به باور رییس اتاق ایران، سفر روسای اتاق‌های سراسر کشور به اتریش، یک اتفاق مهم و کم‌نظیر و به این معنی است که همه ظرفیت اتاق‌های بازرگانی به اتریش سفر می‌کنند.

شافعی با تاکید بر لزوم تشکیل اتاق‌های یکسان ایران-اتریش و اتریش- کشور عزیزمان ایران گفت: بعد از بازگشت از سفر اتریش، تشکیل اتاق یکسان ایران-اتریش را دنبال می‌کنیم.

اتاق کشور عزیزمان ایران آماده تسهیل توسعه روابط تجاری با اتریش

شافعی گفت: زمینه‌های همکاری ما با اتریش زمینه‌هایی متنوع هست. ردپای شرکت‌های اتریشی هر لحظه در کشور عزیزمان ایران بوده و فعالان اقتصادی هم خاطرات خوبی از روابط خود با اتریشی‌ها دارند.

رییس اتاق کشور عزیزمان ایران همچنین همکاری‌های سه‌جانبه را از دیگر زمینه‌های همکاری میان کشور عزیزمان ایران و اتریش بیان کرد و گفت: کشور عزیزمان ایران در منطقه قفقاز، آسیای مرکزی، عراق و افغانستان حضور قابل‌توجهی دارد و بر اقتصاد این مناطق هم تأثیرگذار هست. می‌توانیم در این کشورها همکاری سه‌جانبه داشته باشیم.

وی افزود: بعد از برجام بزرگترین هیات اقتصادی با ۲۰۰ نفر از اتریش به کشور عزیزمان ایران آمد و از کشور عزیزمان ایران هم هیاتی ۱۲۰ نفره به اتریش رفت که این عنوان به لحاظ کمیت و کیفیت در میان کشورهای اروپایی شاخص بود.

خط اعتباری یک میلیارد دلاری اتریش

سفیر اتریش در کشور عزیزمان ایران هم در نشست با رییس اتاق کشور عزیزمان ایران گفت: روابط کشور عزیزمان ایران و اتریش به ۸۰۰ سال قبل و اعزام دیپلمات‌ها میان دو کشور به ۵۰۰ سال قبل برمی‌گردد و اتریش از نخستین کشورهای اروپایی است که با کشور عزیزمان ایران ارتباط برقرار کرده است.

شافعی با بیان اینکه ردپای شرکت‌های اتریشی هر لحظه در کشور عزیزمان ایران بوده هست، گفت: تاسیس اتاق یکسان کشور عزیزمان ایران و اتریش در دستور کار قرار دارد.

اشتفان شولتز از اهداف مهم خود در مدت حضور در کشور عزیزمان ایران را افزایش مبادلات تجاری به میزان قبل از تحریم‌ها بیان کرد و گفت: کشور عزیزمان ایران قبل از تحریم‌ها دومین شریک تجاری اتریش خارج از منطقه اروپا بود و بسیار امیدوارم تا آخر دوره مأموریتم رابطه کشور عزیزمان ایران و اتریش را به این حد برسانم.

سفیر اتریش در کشور عزیزمان ایران همچنین از سفر رییس‌جمهور روحانی در آینده‌ای نزدیک به اتریش خبر داد و گفت: یکی از تصمیم های وزیر خارجه ما اعزام قائم‌ مقام وزیر خارجه اتریش به کشور عزیزمان ایران جهت فراهم کردن مقدمات سفر رییس‌ جمهور روحانی به اتریش بود.

به گفته شولتز، گام مهم دیگر در روابط کشور عزیزمان ایران و اتریش، اختصاص خط اعتباری یک میلیارد دلاری اتریش جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران بوده که نه‌ تنها یک علامت مثبت به سرمایه‌گذاران اتریشی بلکه به تمام اروپاست.

سفیر اتریش در کشور عزیزمان ایران در بخش دیگری از سخنانش گفت: تکیه مهم اقتصاد اتریش نه متکی به نفت و مواد خام اولیه بلکه متکی بر شرکت‌های کوچک و میانگین هست؛ شرکت‌هایی که جایگاه خود را در فضاهای بین‌المللی پیدا کرده‌اند و اتریش می‌تواند شریک قابل‌ اعتمادی جهت کشور عزیزمان ایران در زمینه شرکت‌های کوچک و میانگین باشد.

انتهای پیام/

اتاق کشور عزیزمان ایران آماده تسهیل توسعه روابط تجاری با اتریش

واژه های کلیدی: سراسر کشور | بازرگانی | اقتصادی | ایران | اتریش | همکاری | اخباراقتصادی | اتاق ایران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو