مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » عوارض خودارضایی بیش از حد

عوارض خودارضایی بیش از حد

خود ارضایی تحت عنوان جنبش اندام های جنسی خود با استفاده از دست جهت دریافت لذت جنسی تعریف شده است هست. هم مردان و هم زنان می توانند جهت لذت جنسی، درگیر خود ارضایی شوند.

عوارض خودارضایی بیش از حد

خود ارضایی تحت عنوان جنبش اندام های جنسی خود با استفاده از دست جهت دریافت لذت جنسی تعریف شده است هست. هم مردان و هم زنان می توانند جهت لذت جنسی، درگیر خود ارضایی شوند.

عوارض خود ارضایی

برقراری رابطه جنسی با شریک زندگیتان مزایایی دارد ولی خودارضایی مزایای مشابه آن را ارائه نمی دهد. عوارض خودارضایی ممکن است گریبان گیر هر فرد شود.در واقع خودارضایی می تواند جهت سلامت کلی شما مضر باشد. زمانی که مردم تلاش می کنند خودارضایی کنند معمولا از فیلم هایی جهت این منظور استفاده می کنند که آنها را هیجان زده کند. تحقیقات نشان می دهد که اعتیاد به این فیلم ها در حال زیاد کردن است و اثرات بدی جهت اعتیاد به این فیلم ها گزارش شده است است.زمانی که شما به خود ارضایی عادت کنید، این اثرات منفی را به سلامتی خود القا می کنید:

عبارات مهم : شریک زندگی – استفاده

۱٫ ریزش مو

بسیاری از مردم همواره با این مسئله دست به گریبان هستند و از روش های مختلفی جهت متوقف کردن آن استفاده می کنند. شما احتمالا دلایل متفاوت ریزش مو را می دانید ولی ممکن است تصور نکنید که خودارضایی نیز می تواند باعث ریزش مو شود. ریزش مو یکی از عوارض خودارضایی بیش از حد است.

مایع ترشح شده است در هنگام ارضا شدن، از ۱۰ درصد پروتئین و ۹۰ درصد آب تشکیل شده است هست. از این رو هنگامی که یک فرد خودارضایی می کند، تخلیه بیش از حد این مایع ممکن است منجر به کمبود پروتئین در بدن و ریزش مو شود. پروتئین مسئول ترمیم بافت های بدن و همچنین رشد مو است.

عوارض خودارضایی بیش از حد

۲٫ خستگی و سستی

این یکی از عوارض خودارضایی بیش از حد هست. خودارضایی بیش از حد انرژی شما را می گیرد. فردی که درگیر خودارضایی مکرر است احتمال دارد که در طول روز زیاد احساس خستگی و سستی کند. این یک اثر خودارضایی است که اگر بیش از ۳-۵ بار در روز انجام شود خود را نشان می دهد و مانع از انجام فعالیت های روزانه می شود.

۳٫ تاثیر منفی بر حافظه و تمرکز

بدون حافظه و تمرکز نمی توانید فردی باهوش باشید. دلایل زیادی جهت کم کردن حافظه و تمرکز وجود دارد که یکی از آنها خودارضایی بیش از حد هست. خودارضایی علاوه بر تاثیرش بر روی سلامت جسمی و فیزیکی، بر سلامت ذهنی و روانی نیز تاثیر منفی دارد. حافظه ضعیف و عدم توانایی در تمرکز، تاثیر بدی در زندگی آکادمیک و معمولی تان دارد.

۴٫ تاری دید

برخی از عوارض خودارضایی بیش از حد، در چشم ها ظاهر می شوند. تاری دید، دیدن مگس پران (دیدن سایه هایی به شکل نقطه یا کرم که با حرکت چشم حرکت می کنند) از جمله این عوارض هستند.

اگر می خواهید زیاد بدانید : مگس پران چشم چیست؟ و درمان مگس پران چشم

خود ارضایی تحت عنوان جنبش اندام های جنسی خود با استفاده از دست جهت دریافت لذت جنسی تعریف شده است هست. هم مردان و هم زنان می توانند جهت لذت جنسی، درگیر خود ارضایی شوند.

این حالت ها به سادگی می توانند عوارض خودارضایی بیش از حد باشند. هنگامی که فرد عادت به خودارضایی می کند اختلالات هورمونی در بدن او به وجود می آید و این عدم تعادل هورمونی می تواند منجر به پرسشها بینایی شود.

۵٫ انزال زودرس

مردی با مسئله انزال زودرس نمی تواند شریک زندگی خود را ارضا کند. انزال زودرس یکی از اختلالات یکسان جنسی در میان مردان هست. هنگامی که فرد درگیر خودارضایی بیش از حد شود، کنترل انزال خود را از دست می دهد و این موجب انزال زودرس در رابطه با شریک زندگی خود می شود.

مطالعات نشان می دهد که نه تنها مردان، بلکه زنان نیز می توانند دچار انزال زودرس شوند. بعضی از زنان به علت انزال زودرس سریعتر به رابطه های خود آخر می دهند.

۶٫ درد

یکی دیگر از عوارض خودارضایی درد هست. مردان مبتلا به خودارضایی بیش از حد ممکن است در قسمت های متفاوت بدن مانند کمر، ناحیه لگن، کشاله ران و در نواحی بیضه خود درد احساس کنند.

تمام این دردها آزار دهنده هستند و مانع از فعالیت های روزانه شما می شوند. دلایل متفاوت دیگری جهت درد کمر و کشاله ران وجود دارد ولی شما نباید این علت را نیز نادیده بگیرید.

۷٫ اختلالات نعوظ

اختلال نعوظ (ED) مرسوم ترین اختلال جنسی و یک مسئله بسیار جدی در میان مردان هست. این اختلال در میان مردان، در گروه های سنی متفاوت دیده می شود. دلایل بسیاری جهت اختلال نعوظ گزارش شده است است و یکی از آن دلایل خودارضایی بیش از حد هست. خود ارضایی بیش از حد آلت تناسلی شما را تضعیف می کند که منجر به نعوظ نرم و ضعیف می شود.

نتیجه عوارض خودارضایی ترسناک هستند، اینطور نیست؟ تمام عوارض جانبی مانند انزال زودرس، اختلالات نعوظ، از دست دادن مو و دیگر موارد ممکن است در نهایت باعث نابودی زندگی شما شود. اگر شما فردی هستید که اعتیاد به خودارضایی دارید باید به دنبال راهی جهت حل مسئله خود باشید.

برتری های HUAWEI Mate 10 Pro در برابر ایفون X

عوارض خودارضایی بیش از حد

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:نبض ما


واژه های کلیدی: شریک زندگی | استفاده | سلامتی | پروتئین | مردان | سلامت | زندگی | حافظه | تمرکز

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو