آینده را قضا و قدر می سازد و امید و تلاش تو آن را می گذراند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » در مورد جراحی بینی با لیزر چه می دانید؟

در مورد جراحی بینی با لیزر چه می دانید؟

پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده است امروزه از لیزر به عنوان وسیله ای جهت جراحی استفاده شود. در مورد کاربرد لیزر در جراحی بینی باید

در مورد جراحی بینی با لیزر چه می دانید؟

پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده است امروزه از لیزر به عنوان وسیله ای جهت جراحی استفاده شود. در مورد کاربرد لیزر در جراحی بینی باید بدانید کاربرد آن در برداشتن تومورهای خوش خیم و بدخیم دهان و حلق و حنجره است و همچنین جهت بعضی از درمان های مورد نیاز در بیماری های بینی و سینوس مثل پولیپ نیز کاربرد دارد.

در مورد جراحی بینی با لیزر چه می دانید؟

با توجه به موارد کاربرد لیزر هر چند که این روش بسیار گسترده است ولی جایگاهی در جراحی زیبایی ندارد لیکن لیزر نمی تواند تغییری در بافت بینی و فرم استخوان ها ایجاد نماید ، نشانه  اصلی جراحی بینی تغییر سایز و فرم استخوان و غضروف بینی است که استفاده از لیزر جهت این کار کاملا بی مورد هست. در زیاد موارد که عنوان جراحی بینی با لیزر بیان می شود، ممکن است برش های پوستی مورد نیاز در جراحی بینی با لیزر انجام شود.

کاربرد لیزر در جراحی بینی

جراحی بینی یک گزینش معمول و متداول جهت مواقعی است که ظاهر نامناسب بینی به خاطر پوست ضخیم ایجاد شده است باشد. از این تکنیک می توان به همراه عمل جراحی قشنگی استاندارد بینی در مواردی استفاده کرد که سر بینی یا پیاز آن به خاطر پوست ضخیم بسیار ضخیم باشد. در اغلب مواقع از این روش جهت درمان پرسشها بینی به خاطر ایجاد آکنه روزاسه استفاده می شود. آکنه روزاسه یک عامل باکتریایی است که باعث ایجاد منافذ در پوست فرد می شود و در نتیجه آن تعداد زیادی جوش قرمز بر روی پوست فرد بیمار ایجاد می شود. در این شرایط روش درمانی مناسب استفاده از عمل جراحی بینی با لیزر است. در حالت هایی که فرد دچار شکستگی بینی شده، عمل بینی با لیزر مناسب نیست و کاربردی ندارد.

جراحی لیزری بینی چه چیزی را درمان می کند؟

تغییر شکل دادن بینی نیازمند یک بازسازی کامل به وسیله ی جراحی پلاستیک می باشد. عمل بینی با لیزر یک روش کم تر تهاجمی جهت اصلاح پوست بینی، از بین بردن ضخامت بیش از حد و یا بر طرف کردن بدشکلی های آن می باشد. زخم های به وجود آمده در اثر آکنه و دیگر عوارض مشابه پوستی را نیز می توان به کمک جراحی بینی با لیزر از بین برد. زیبایی بینی بدون عمل جراحی و با کمک لیزر معمولا در درمان رینوفیما، یک عارضه ی خطرناک که طی آن پوست بینی فرد بیش از حد رشد کرده و بینی را دچار اختلال می کند، کاربرد دارد. جای زخم های به وجود آمده در اثر آکنه و دیگر بدشکلی های پوستی که به وسیله رینوفیما ایجاد شده است اند نیز، پاسخ خوبی به عمل لیزری بینی می دهند. آکنه یکی از زوائد پوستی بسیار مرسوم است که معمولاً در میان نوجوانان بروز می یابد و در قشنگی پوست نقش به سزایی دارد و شاخصه مهم آن جوش های سر سیاه، سر سفید و چرکی و پوست چرب است.

پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده است امروزه از لیزر به عنوان وسیله ای جهت جراحی استفاده شود. در مورد کاربرد لیزر در جراحی بینی باید

لیزر بینی جهت درمان پرسشها پوستی جهت چه کسانی مناسب است؟

این عمل جهت همه مناسب نیست. افراد دارای مسئله لخته شدن خون، مبتلایان به دیابت (وابسته به انسولین) یا اشخاصی که به تازگی حمام آفتاب گرفته یا پوست را برنزه کرده اند، متقاضی مناسبی لیزر بینی به شمار نمی روند. علاوه بر عامل های فوق، نوع پوست نیز نقش مهمی در میزان تاثیرگذاری عمل قشنگی بینی دارد. معاینه فیزیکی و بررسی های آزمایشگاهی جهت گزینش این روش درمانی مهم هست. با استفاده از این بررسی ها می توان مطمئن شد این روش درمانی جهت فرد بیمار عوارض عمل بینی خاصی را به همراه ندارد.

جراحی بینی با لیزر روشی مناسب جهت افرادی است که بینی ارزش به علت مبتلا شدن به عارضه هایی چون سرطان یا قربانی تصادف شدید شدن عوض کردن شکل داده یا بدشکل شده است هست. درهر حال همه متقاضی مناسب این عمل محسوب نمی شوند و این جراحی شرایطی دارد که جهت اطمینان از ایمن بودن عمل باید رعایت شود. شرایط مهم مناسب بودن عمل به شرح زیر است:

– عدم وجود اختلال های لخته خون

مناسب نبودن جهت بیماران مبتلا به دیابت وابسته به انسولین

– به تازگی برنزه نکردن پوست

مناسب بودن نوع پوست

در مورد جراحی بینی با لیزر چه می دانید؟

– پشت سر گذاشتن سن جهش رشد

– پایداری و سلامت روانی

نحوه عمل جراحی بینی با لیزر

در بینی با لیزر از لیزر CO2 استفاده می کنند که به پوست، آسیب سطحی وارد می کند. در طول فرایند بهبود، پوست آسیب دیده از بین رفته و یک لایه پوست سالم با ظاهر بهتر جایگزین آن می شود. به این علت که عمل ممکن است اندکی درد و ناراحتی ایجاد کند، دکتر معمولا نوعی داروی بی حسی را به کار خواهد برد. در طول فرایند بهبودی، مواظبت هایی مشابه مواظبت های آفتاب سوختگی از پوست به عمل خواهد آمد. ناحیه ی درمان شده است با لیزر نیز نباید تحت هیچ گونه تماس خشن یا مالیدن قرار بگیرد.

پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده است امروزه از لیزر به عنوان وسیله ای جهت جراحی استفاده شود. در مورد کاربرد لیزر در جراحی بینی باید

مراقبت های بعد از جراحی بینی با لیزر

مانند مواقعی که دچار آفتاب سوختگی شدید می شوید، باید پوست را با پاک کننده های ملایم و غیرخشک بشویید و سپس به آهستگی آن را خشک کنید.از مالش دادن پوست حین شستوشو جداً اجتناب کنید چون به پوست حساس و آسیب دیده صدمه ی بیشتری خواهید زد.رعایت این توصیه بعد ازعمل از اهمیت بالایی برخوردار است.

واژه های کلیدی: ظاهر نامناسب | عمل جراحی | جراحی بینی | عمل جراحی | استاندارد | استفاده | سوختگی | کاربردی | استفاده | جراحی | آفتاب

در مورد جراحی بینی با لیزر چه می دانید؟

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو