کیش خوب همانند فوتبال خوب است، حرف نمی زند ، عمل می کند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » خسارت ۷۹۵ میلیارد تومانی زلزله به بخش کشاورزی استان کرمانشاه

خسارت ۷۹۵ میلیارد تومانی زلزله به بخش کشاورزی استان کرمانشاه

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و کم کردن مخاطرات بخش کشاورزی گفت: بر اثر زلزله اخیر، تاکنون نزدیک به ۷۹۵ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی استان کرمانشاه وارد شده است است.

خسارت ۷۹۵ میلیارد تومانی زلزله به بخش کشاورزی استان کرمانشاه

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سیدمحمد موسوی گفت: براساس بررسی‌های میدانی به وسیله بخش کشاورزی و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمانشاه، ۴۰ درصد این میزان خسارات مربوط به تاسیسات، ساختمان‌ها و اماکن دامی، انبارهای علوفه، صنایع تبدیلی و تکمیلی و تاسیسات پرورش ماهی است.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و کم کردن مخاطرات بخش کشاورزی افزود: ۴۰ درصد دیگر از خسارت ۷۹۵ میلیارد تومانی نیز مربوط به تاسیسات و منابع آبی مانند ایستگاه پمپاژ آب، سیستم‌های آبیاری، چاه و خطوط انتقال آب و استخرهای ذخیره آب و ۲۰ درصد هم خسارات ناشی از تلفات دام سبک و سنگین ماهی، طیور و زنبور عسل است.

وی اظهار داشت: این خسارات تا امروز در شهرستان‌های سرپل ذهاب، قصر شیرین، اسلام‌آباد غرب، ثلاث باباجانی، گیلانغرب و ۱۹۶۰ دِه در مناطق آسیب دیده، برآورد شده است است.

خسارت ۷۹۵ میلیارد تومانی زلزله به بخش کشاورزی استان کرمانشاه

موسوی با بیان این که از روزهای نخست زلزله، وزارت جهاد کشاورزی تمام توان خود را جهت کمک به برنامه‌های شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و شهرستان در اختیار قرار داده هست، گفت: در نخستین اقدام، وزارت جهاد کشاورزی بیش از ۱۰ کامیون مواد غذایی، پتو، آب و پوشاک به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه ارسال کرده است.

وی در عین حال اعزام ۵۵ اکیپ دامپزشکی از سایر استان‌ها به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه به منظور انجام عملیات ضدعفونی، درمان و نظارت بر تدفین بهداشتی دام‌های تلف شده است به استان کرمانشاه را از دیگر اقدام‌های بخش کشاورزی عنوان کرد.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و کم کردن مخاطرات بخش کشاورزی همچنین به ارسال ۳۰ دستگاه بیل مکانیکی و سایر ادوات مورد نیاز جهت تدفین دام، پیگیری تامین علوفه و کمک به احداث جایگاه موقت دام از طریق وزارت جهاد کشاورزی به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اشاره کرد.

وی با اذعان به این که پیشنهادهایی از سوی وزارت جهاد کشاورزی جهت جبران خسارت و احیای کشاورزی در مناطق زلزله زده به دولت ارایه شده است هست، تصریح کرد: این پیشنهادها مشمول بر تامین ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جهت احداث و مرمت اماکن دامی و انبار علوفه، ساختمان‌ها و زیربناها و سازه‌های آبی خسارت دیده در بخش کشاورزی است.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و کم کردن مخاطرات بخش کشاورزی گفت: بر اثر زلزله اخیر، تاکنون نزدیک به ۷۹۵ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی استان کرمانشاه وارد شده است است.

این مقام مسوول، تامین ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت جهت بازسازی و نوسازی واحدهای خسارت دیده، تامین ۲ هزار میلیارد ریال به صورت هزینه‌ای جهت جبران بخشی از خسارت ناشی از تلفات دام و طیور، زنبور عسل و حمایت از آسیب دیدگان به منظور احیای تولید و تامین نهاده‌ها و استمهال تسهیلات دریافتی کشاورزان خسارت دیده به مدت سه سال را از دیگر پیشنهادهای وزارت جهاد کشاورزی به دولت جهت کمک به مناطق زلزله زده و حل و فصل پرسشها کشاورزی عنوان کرد.

وی اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی، بخشودگی سه ساله آب بهای اراضی کشاورزی پایاب سدهای رودخانه‌ها مرزی در مناطق زلزله‌زده و تامین بار مالی و توزیع رایگان ۲ هزار تن جو به دامداران خسارت دیده به وسیله شرکت پشتیبانی امور دام را جهت تصویب در دولت به وزارت کشور پیشنهاد داده است.

موسوی در عین حال گفت: خسارات وارده به بخش کشاورزی در استان ایلام نیز در دست بررسی است.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: وزارت جهاد کشاورزی | استان کرمان | وزارت کشور | محمد موسوی | کرمانشاه | کشاورزی | مدیریت | زلزله | خسارت | ارسال

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو