برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » آمریکا تلاش می کند تا کشور عزیزمان ایران از مواهب برجام بهره مند نشود

آمریکا تلاش می کند تا کشور عزیزمان ایران از مواهب برجام بهره مند نشود

احتمال لغو قراردادِ فروش ۸۰ هواپیمای مسافری بویینگ به شرکت هواپیمایی کشور عزیزمان ایران ایر، نشان از تلاش آمریکا جهت جلوگیری از بهره‌مند شدن کشور عزیزمان ایران از مواهب برجام است.

آمریکا تلاش می کند تا کشور عزیزمان ایران از مواهب برجام بهره مند نشود

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران و گروه ۱+۵ که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما حاصل شد، این امکان را فراهم کرد که شرکت بویینگ قراردادی را با شرکت دولتی ایران‌ایر منعقد کند، ولی بعد از پیروزی دونالد ترامپ و عوض کردن مواضع واشنگتن به منظور زیاد کردن فشار اقتصادی بر کشور عزیزمان ایران ؛ احتمال لغو قرارداد فروش ۸۰ هواپیمای مسافربری میان شرکت هواپیماسازی بویینگ آمریکا و یکی از خطوط هوایی کشور عزیزمان ایران که واشنگتن مدعی فعالیت‌ و همکاری آن در کارها تروریستی بوده، قوت گرفته است.

محمدجواد جمالی نوبندگانی دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی درباره احتمال لغو قرارداد میان شرکت هواپیمایی بویینگ جهت فروش هواپیماهای مسافربری به جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: آمریکا به طور کامل عنوان برجام را جمع کرده و در حال آخر دادن به آن است . شب گذشته هم ترامپ راجع به خرید نفت از کشور عزیزمان ایران یک دستور غیر الزام آور به جهانیان صادر کرد.

به گفته وی؛ آمریکا به هیچ وجه دنبال اجرای برجام نبوده و نیست.

آمریکا تلاش می کند تا کشور عزیزمان ایران از مواهب برجام بهره مند نشود

مفاد ذکر شده است در توافقات برجام یکی بعد از دیگری باطل می‌شوند

جمالی نوبندگانی ادامه داد: مسائلی که فکر می کردیم با توافق برجام به اجرا برسد ، اکنون یکی بعد از دیگری در حال ابطال هستند. سال گذشته به دنبال انعقاد توافق هسته ای دولت باراک اوباما مدیر جمهور پیشین آمریکا با ایران، راه جهت امضای قرارداد میان شرکت هواپیمایی بویینگ و شرکت هواپیمایی دولتی کشور عزیزمان ایران ایر هموار شد، ولی اکنون دولت ترامپ و اعضای کنگره به بهانه استفاده کشور عزیزمان ایران از این هواپیما جهت به اصلاح خود اهداف تروریستی ابراز نگرانی کرده و در تلاش جهت لغو این قرارداد هستند، چراکه بویینگ جهت پیشبرد روند فروش هواپیما به کشور عزیزمان ایران ایر به مجوز خزانه داری آمریکا نیاز دارد.

وی تصریح کرد: دشمنی آمریکا هر روز زیاد از قبل می شود. آنها در منطقه به اهداف خود نرسیده و از این رو به دنبال انتقام جویی از این طریق هستند.

دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ترامپ، نتانیاهو و محمدبن سلمان ولیعهد تازه عربستان سه ضلغ مثلث نقض کننده برجام هستند و به تازکی انگلستان و فرانسه نیز به آنان پیوسته اند.

وی با بیان اینکه از همان ابتدا هیچ امیدی به آمریکا نداشتیم ، افزود: به طور قطع دولت آمریکا و هم پیمانانش هرگز اجازه نخواهند داد تا کشورهایی همچون کشور عزیزمان ایران از مواهب مثبت موضوعی همچون برجام بهره مند شوند.

احتمال لغو قراردادِ فروش ۸۰ هواپیمای مسافری بویینگ به شرکت هواپیمایی کشور عزیزمان ایران ایر، نشان از تلاش آمریکا جهت جلوگیری از بهره‌مند شدن کشور عزیزمان ایران از مواهب برجام است.

جمالی نوبندگانی یادآور شد: دشمنی آنها به حدی است که حتی از انتقال و رسیدن کمک های ایرانیان مقیم آمریکا جهت زلزله زده ها، ممانعت کرده اند.

دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در آخر گفت: باید روی پای خود ایستاده و نگاه امید خود از بیگانگان را برگردانیم. لغو قرارداد فروش هواپیمای مسافربری بویینگ به ایران، نقض برجام هست. اکنون که توافق برجام اثر خود را از دست داده ، هرگونه اظهار نظر راجع به آن بی فایده و اتلاف وقت است.

انتهای خبر /

واژه های کلیدی: هواپیمای مسافربری | مجلس شورای اسلامی | شرکت هواپیمایی | دونالد ترامپ | دولت ترامپ | ایرانیان | ایرانی | آمریکا | کمیسیون | قرارداد | سیاست

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو