آسمان برای گرفتن ماه تله نمی گذارد، آزادی خود ماه است كه او را پایبند می كند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » ۹ راه جهت جلوگیری از ترک خوردن و خشکی پوست در زمستان درپیش رو

۹ راه جهت جلوگیری از ترک خوردن و خشکی پوست در زمستان درپیش رو

زمستان و پوست با یکدیگر دوستان خوبی نیستند. در این موقع از سال، به درب اتاق خود نمی توانید یک کت سنگین دیگر آویزان کنید

9 راه جهت جلوگیری از ترک خوردن و خشکی پوست در زمستان درپیش رو

زمستان و پوست با یکدیگر دوستان خوبی نیستند. در این موقع از سال، به درب اتاق خود نمی توانید یک کت سنگین دیگر آویزان کنید و سبد خرید آنلاین شما پر از شال گردن هست. ولی اجازه دهید تا مهم ترین قسمت از زمستان را فراموش نکنیم: «نبرد مداوم با پوست خشک.» همانطور که درجه حرارت، کم کردن دما را ادامه می دهد، محیط خشک و کمبود رطوبت اجازه می دهد تا دست ها ترک خورده، لب ها چاک شده است و پا ها پوسته پوسته شوند.

در این آب و هوای زمستانی نیاز به مواظبت از پوست شمابیشتر خواهد شد، لیکن هیچ چیزی مانند یک صورت هیدراته و درخشان، لبخند این لب های به خون افتاده ناشی از ترک خوردن را تکمیل نمی کند. جهت مواظبت از پوست خود در زمستان در پیش رو، قوانین اساسی زیر را دنبال کنید:

۹ راه جهت جلوگیری از ترک خوردن و خشکی پوست در زمستان درپیش رو

۱- مرطوب کردن، مرطوب کردن، مرطوب کردن.

مرطوب کردن، بخش مهمی از رژیم غذایی پوست ما هست، ولی به خاص در این هوای خشک و یخ زده نیاز به آن زیاد هست. اطمینان حاصل کنید که یک محصول خاص جهت نوع پوست خود را گزینش کنید، و به یاد داشته باشید که ظرف چند دقیقه بعد از حمام کردن جهت نگهداری و حفظ آب مورد نیاز خود از کرم مرطوب کننده بر روی پوست خود استفاده کنید.

۲- مرطوب کننده ها را رد نکنید.

بله، آن جا می گیرد و وقت می خواهد؛ و بله، این نخستین مورد در لیست خرید شما نیست؛ ولی بخار اضافه شده است آن، پوست شما را بیش از حد هیدراته کرده و از خارش و پوسته پوسته شدن پوست شما جلوگیری می کند.

۳- وازلین عالی ترین دوست شما

پاهای خشک؟ بررسی کنید. آرنج و زانوی خشک؟ دو برابر بررسی کنید. لطف می کنید، زن ها و آقایان، این ظرف کوچک پلاستیکی، و این دوست قدیمی، شما را در تمام زمستان سربلند می کند. از مالش برلب تا کرم پا، و حتی پاک کننده آرایش؛ این ماده چسبنده می تواند با هر چیزی درست فیکس بشود.

۴- تیوپ کرم دست خود را در کیف خود و یا روی میز خود نگه دارید.

دست های ترک خورده؟ نه متشکرم، حاضر نیستم با شما دست بدهم. دراین فصل، با نگهداری یک تیوپ از کرم دست، دست های خود را نرم و سالم نگه دارید، آن تیوپ های کوچک از لوسیون نرم کننده، به هر حال، حتی جوراب های ساق بلند را نیز نرم نگه می دارند.

زمستان و پوست با یکدیگر دوستان خوبی نیستند. در این موقع از سال، به درب اتاق خود نمی توانید یک کت سنگین دیگر آویزان کنید

۵- با آب فوق العاده گرم دوش نگیرید.

ما می دانیم که وسوسه انگیز هست، ولی دوش گرفتن در درجه حرارت بسیار بالا، میل به به خشک شدن پوست شما را حتی زیاد می کند. آب گرم، چربی های طبیعی پوست را از آن جدا می کند و چربی های بیشتری برداشته می شود، و درنتیجه پوست خشک تر می شود.

۶- لب های خود را با یک مسواک به آرامی برس بزنید تا پوست اضافی را از بین ببرد.

از آنجا که هیچ کس لب های ترک خورده و چاک دار را دوست ندارد، بعد مسواک درست و مناسب گزینش کنید.

۷- چه اتفاقی جهت آن کیسه های خشک زیر چشم ها می افتد؟

این ممکن است از خانواده وازلین باشد؛ ولی Aquaphor درمان پیشرفته ای است که شما باید جهت حفظ رطوبت در فصل سرد، مخصوصا جهت مناطق فوق العاده خشک پوست استفاده کنید.

۸- از داروخانه، دستمال مرطوب کننده آرایش خریداری کرده و بر روی آن از کلد کرم های پاک کننده مالیده و جهت پاک کردن صورت خود استفاده کنید.

این دستمال های آرایشی مرطوب، ممکن است راحت باشند، ولی پاک کننده های کلد کرم همزمان مرطوب کننده نیز هستند و ضمن پاک کردن آرایش، رطوبت کافی را نیز به پوست شما می بخشند. محصولات مواظبت از پوست، که حاوی الکل و سولفات هستند، نه تنها باعث جنبش پوست می شود، بلکه آن را خشک نیز میکند.

۹- هیچگاه چپ استیک (Chap stick) را فراموش نکنید.

نکته اضافی: تلاش کنید کمتر پاهای خود را بتراشید! مودار بودن پا، از پوسته پوسته شدن آن بهتر هست، و نیزکسی که مجبور به مواظبت از این پا های پوسته پوسته می شود نیز حال خوشی ندارد، شما به هرحال، در زمستان زیاد شلوار به پا می کنید.

۹ راه جهت جلوگیری از ترک خوردن و خشکی پوست در زمستان درپیش رو


در این باره زیاد بخوانید: راهکارهای موثر جهت پیشگیری از خشکی پوست در پاییز


برگردان: سیما آزادفلاح

زمستان و پوست با یکدیگر دوستان خوبی نیستند. در این موقع از سال، به درب اتاق خود نمی توانید یک کت سنگین دیگر آویزان کنید

هرگونه کپی برداری با ذکر نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز است

واژه های کلیدی: پاک کردن آرایش | مرطوب کننده | مرطوب کننده | نرم کننده | استفاده | زمستان | دستمال | نگهداری | مسواک | رطوبت | آرایش

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو