نیکوترین عادت تفکر است و حکمت زاده تفکر.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » زنانی که چندین بار ازدواج کرده‌اند زیاد مستعد مبتلا شدن به این سرطان هستند!

زنانی که چندین بار ازدواج کرده‌اند زیاد مستعد مبتلا شدن به این سرطان هستند!

 زنانی که چندین بار ازدواج کرده‌اند، زنانی که دخانیات مصرف می کنند و زنانی که دچار کمبود ویتامین A ،C و اسید فولیک هستند، زیاد مستعد مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم هستند.

زنانی که چندین بار ازدواج کرده‌اند زیاد مستعد مبتلا شدن به این سرطان هستند!

زنانی که چندین بار ازدواج کرده اند، زنانی که دخانیات مصرف می کنند و زنانی که دچار کمبود ویتامین A ،C و اسید فولیک هستند، زیاد مستعد مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم هستند.

کدام زنان زیاد به سرطان دهانه رحم مبتلا می شوند؟

زنانی که دخانیات مصرف می کنند و افرادی که دچار کمبود ویتامین A ،C و اسید فولیک هستند، زیاد در معرض خطر مبتلا شدن به این سرطان هستند.

عبارات مهم : سرطان دهان – تشخیص سرطان
الهام السادات هاشمیان نایینی، جراح و متخصص زنان: سرطان دهانه رحم یکی از شایع ترین سرطان ها در زنان هست. این سرطان به آسانی در مراحل اولیه قابل تشخیص و درمان کامل هست. در صورتی که تشخیص این بیماری به تاخیر افتد، درمان آن مسئله و گاهی ناموفق است همچنین زنانی که چندین بار ازدواج کرده اند، زیاد مستعد مبتلا شدن به این سرطان هستند.

این سرطان با یک آزمایش راحت و بدون درد به نام *پاپ اسمیر به آسانی تشخیص داده می شود و در صورت تشخیص به هنگام، میزان موفقیت درمان در مراحل اولیه ۱۰۰ درصد است و بیمار بهبودی کامل خود را به دست می آورد.

*آزمایش پاپ اسمیر یا آزمایش اسمیر Pap test، Pap smear, smear test:جزء آزمایش های غربال گری است که جهت تشخیص سرطان یا عواملی که منجر به سرطان گردن رحم خواهند شد، با نمونه برداری و آزمایش سلول شناسی گردن رحم دستگاه تولید مثلی زنان انجام می گیرد. توصیه می شود این آزمایش به صورت مرتب (اغلب سالانه) جهت زنان انجام شود.

سرطان دهانه رحم در مراحل اولیه اغلب بدون علامت است و با پیشرفت بیماری می توان علائمی را مشاهده کرد که مرسوم ترین آنها خونریزی غیرطبیعی و ترشح واژینال غیرطبیعی که اغلب نیز بدبو هستند.

تقریبا ۸۰ تا ۹۰ درصد از بیماران الگوهای مختلفی از خونریزی های غیرطبیعی را نشان می دهند که شامل، خونریزی غیرطبیعی قاعدگی، لکه بینی بین قاعدگی ها و خونریزی بعد از یائسگی و در بعضی از بیماران نیز تنها نشانه وجود سرطان دهانه رحم، ترشح واژینال غیرطبیعی هست. زنانی که دخانیات مصرف می کنند و افرادی که دچار کمبود ویتامین A ،C و اسید فولیک هستند، بیشتر در معرض خطر مبتلا شدن به این سرطان هستند.


گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:salamatnews.com


زنانی که چندین بار ازدواج کرده‌اند زیاد مستعد مبتلا شدن به این سرطان هستند!

واژه های کلیدی: سرطان دهان | تشخیص سرطان | سرطان دهان | مبتلا شدن | ویتامین | دخانیات | ازدواج | خونریزی | آزمایش

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو