عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » تب چند درجه در بزرگسالان خطرناک است؟

تب چند درجه در بزرگسالان خطرناک است؟

هر درجه‌ای بالاتر از ۳۷ درجه در بزرگسالان، تب محسوب می‌شود، ولی در چه صورت این تب در بزرگسالان خطرناک است؟

تب چند درجه در بزرگسالان خطرناک است؟

هر درجه ای بالاتر از ۳۷ درجه در بزرگسالان، تب محسوب می شود، ولی در چه صورت این تب در بزرگسالان خطرناک است؟

علائم تب خطرناک در بزرگسالان

در یک فرد بزرگسال سالم، درجه حرارت دهانی طبیعی بین ۳۶ تا ۳۷ درجه سانتی گراد هست. هر درجه ای بالاتر از ۳۷ درجه در بزرگسالان، تب محسوب می شود.

عبارات مهم : پایین آوردن تب – پزشکی

بالا رفتن درجه تب

بعضی امراض باعث می شود، دماسنج دهانی، درجه پایینی از تب (کمی بالاتر از ۳۸ درجه سانتی گراد) را نشان بدهد. این میزان تب را براحتی می توان با مصرف مایعات و استراحت و آرامش کنترل کرد. زمانی که تب به حدود ۳۹ درجه سانتی گراد می رسد، ممکن است علاوه بر این موارد، بدن جهت پایین آوردن تب نیاز به مصرف یک داروی بدون نسخه مانند استامینوفن داشته باشد، ولی اگر دمای دهانی یک فرد بزرگسال به بالاتر از ۳۹ درجه سانتی گراد برسد، می تواند دلواپس کننده باشد.

تب چند درجه در بزرگسالان خطرناک است؟

خطر طول کشیدن تب

یک تب رو به زیاد کردن می تواند خطرناک باشد و اغلب به مداخلات پزشکی نیاز دارد، بخصوص اگر بیش از ۷۲ ساعت به طول بینجامد. به گفته پزشکان دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی، ادامه یافتن تب بالا می تواند خطرناک باشد و نشانه ای از وجود یک اوضاع پزشکی جدی تلقی شود. در این شرایط به منظور تشخیص و همچنین دریافت داروهای مورد نیاز جهت کم کردن تب، مراجعه به پزشک، مهم است.

خطرات تب پایین

برخلاف باور عمومی، فقط درجات بالای تب نیست که می تواند خطرناک باشد بلکه یک تب درجه پایین هم گاه به همان اندازه خطرناک هست، بویژه اگر استمرار داشته باشد. به گفته کارشناسان کلینیک مایو، درجات پایین تب، ممکن است نشانه ای از یک مسئله ساده، مثل عفونت دستگاه ادراری باشد یا از یک بیماری شدیدتر حکایت داشته باشد. لیمفوما یا سرطان لنفی و سایر انواع سرطان می توانند با تب هایی با درجات پایین ظاهر شوند. این شرایط در صورت تشخیص، اغلب با مصرف دارو قابل کنترل و درمان است.

علائم دلواپس کننده همراه تب

علائمی که همراه با تب ظاهر می شوند، می توانند به اندازه خود تب خطرناک باشند. به گفته پزشکان دانشگاه ویرجینیا، علائمی مانند بی اشتهایی، تنفس غیر طبیعی، بروز جوش های پوستی و سفتی گردن باید فورا به پرسنل پزشکی گزارش داده شود. تب بالا نیز می تواند باعث ایجاد گیجی و تشنج در بزرگسالان شود که در این صورت به مواظبت فوری پزشکی نیاز دارد.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:jamejamonline.ir

هر درجه‌ای بالاتر از ۳۷ درجه در بزرگسالان، تب محسوب می‌شود، ولی در چه صورت این تب در بزرگسالان خطرناک است؟

واژه های کلیدی: پایین آوردن تب | پزشکی | همراه | طبیعی | پزشکان | سلامت | پیشگیری و بیماریها | بیماریهای مهم

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو