هر روز، روزي است كه هست و هرگز در جهان روزهاي هم شكلي وجود نداشته است.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » واقعی شدن هزینه‌های حمل‌ونقل هوایی، تاثیری در قیمت بلیت ندارد

واقعی شدن هزینه‌های حمل‌ونقل هوایی، تاثیری در قیمت بلیت ندارد

مه‌آبادی گفت: بر اساس قانون؛ هزینه‌های حمل‌ونقل هوایی باید واقعی شود و این کار تاثیری در قیمت بلیت ندارد.

واقعی شدن هزینه‌های حمل‌ونقل هوایی، تاثیری در قیمت بلیت ندارد

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، رحمت‌الله مه‌آبادی، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور عزیزمان ایران در نشست خبری با یادآوری اینکه در زلزله اخیر غرب کشور ستاد بحران استان کرمانشاه و پایتخت کشور عزیزمان ایران (به عنوان استان معین) در فرودگاه تشکیل شد، اظهار کرد: در فرودگاه مهرآباد رمپ اختصاصی جهت کمک‌رسانی ایجاد و محدودیت پروازهای شبانه برداشته شد.

وی با بیان اینکه در یک هفته اول این مناسبت آزاردهنده به ۷۲۰ پرواز خدمت‌رسانی شد، افزود: ۱۲۷۰ تن محموله در فرودگاه‌ها جابجا شده است است که نشان می‌دهد فرودگاه ۶.۵ برابر روال معمول خودش خدمت‌رسانی کرده است.

مه‌آبادی در ادامه در خصوص رشد خیره کننده صنعت حمل‌ونقل هوایی، تصریح کرد: این مسئله جامعه جهانی و موسسات معتبر را به عکس‌العمل واداشته هست. بر اساس گزارش گروه بین المللی تحلیل گران «اینک» خاورمیانه در حال ربودن گوی سبقت ازتمام قاره ‌های دنیا است و هم‌اکنون میزان اعزام و پذیریش مسافر صنعت هواپیمایی ۹.۴ درصد است.

واقعی شدن هزینه‌های حمل‌ونقل هوایی، تاثیری در قیمت بلیت ندارد

وی با بیان اینکه در این مطالعات ۵۴ فرودگاه در نظر گرفته شده است هست، ادامه داد: ۸ فرودگاه کشور عزیزمان ایران در سال گذشته میلادی در بین ۲۹۲ در بین ۵۰ فرودگاه برتر قرار گرفته اند. اوضاع فرودگاه‌های کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۷ قطعا بهتر از سال ۲۰۱۶ بوده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، بیان کرد: براساس نتیجه های این مطالعه ۷ فرودگاه کشور عزیزمان ایران در اعزام و پذیریش جزو ۱۴ فرودگاه برتر قرار دارد. رتبه اول تا ششم و رتبه نهم را فرودگاه‌های کشور عزیزمان ایران به خود اختصاص داده‌اند. در نشست و برخاست نیز ۸ فرودگاه کشور عزیزمان ایران جزو ۱۵ فرودگاه برتر دنیا شده است که رتبه‌های اول تا چهارم و ششم و نهم باز هم متعلق به فرودگاه‌های کشور عزیزمان ایران بوده است.

مه‌آبادی با اشاره به اینکه در مجموع فرودگاه‌های کشور عزیزمان ایران در نشست و برخاست، جابجایی مسافر و بار؛ رتبه چهارم دنیا را به خود اختصاص داده هست، افزود:‌ پرچم رشد ترافیک هوایی کشور عزیزمان ایران بر فراز قله دو منطقه خاورمیانه و آفریقا به اهتزاز در آمده است.

وی یادآور شد: فرودگاه مهرآباد در یک‌سال منتهی به مهر امسال در نشست و برخاست ۱۳ درصد رشد و در اعزام و پذیرش مسافر نیز ۵ درصد رشد داشته است.

مه‌آبادی گفت: بر اساس قانون؛ هزینه‌های حمل‌ونقل هوایی باید واقعی شود و این کار تاثیری در قیمت بلیت ندارد.

وی با اشاره به این‌که فرودگاه کرمان و گرگان در نشست و برخاست به ترتیب ۲۶ و ۱۰۰ درصد رشد داشته اند، بیان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده است حمل‌ونقل هوایی از نظر رشد پیشتاز تمام شقوق حمل‌ونقل کشور است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها با بیان این‌که به زودی حمل‌ونقل هوایی از حمل‌ونقل ریلی پیشی می‌گیرد، تاکید کرد:‌ منابع مالی گران بانکی دردی از صنعت هوانوردی دوا نمی‌کند و باید به سمت منابع مالی ارزان‌قیمت برویم.

وی با بیان این‌که در قانون برنامه ششم تاکید شده است که صنعت حمل‌ونقل هوایی دیگر نباید خدمات مجانی ارائه دهد، افزود: بر اساس قانون باید هزینه‌ها واقعی شود که این کار تاثیری در قیمت بلیت ندارد.

مه‌آبادی بیان کرد:‌ بر اساس سیاست‌های ابلاغی وزارت راه و شهرسازی جهت توسعه شرکت فرودگاه‌ها ۵ برنامه تمرکز بر توسعه ایمنی، توسعه سرمایه‌گذاری ارزش آفرین و مولد، برطرف گلوگاه‌های خدمات‌رسانی، توجه به عدالت جغرافیایی و یک برنامه اساسی و تحولی در دستور کار قرار داده است.

وی با بیان اینکه فرودگاه اهواز ۲۱۳ درصد بیش از ظرفیت خود خدمات‌رسانی می‌کند از برگزاری مناقصه ساخت فرودگاه تازه اهواز انجام شده است از ساخت فرودگاه‌های سقز و گناباد با منابع داخلی این شرکت خبر داد و گفت: در استان کرمانشاه امسال ۸۰ میلیارد تومان جهت باند فرودگاه این استان کنار گذاشته شده است که یکی از بدترین باندهای فرودگاه کشور است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در خاتمه گفت: سال آینده، ۸۰۰ میلیارد تومان مناقصه در دست اجرا داریم که با این کار شاهد اتفاقات بزرگی در صنعت هوانوردی خواهیم بود.

واقعی شدن هزینه‌های حمل‌ونقل هوایی، تاثیری در قیمت بلیت ندارد

انتهای پیام/

ایران حائز رتبه برتر رشد ترافیک هوایی در خاورمیانه و آفریقا شد

واژه های کلیدی: استان کرمان | خاورمیانه | فرودگاه | برنامه | فرودگاه | منابع | مسافر | ایران | اهواز

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو