کسی را که به تو شنا یاد داد، غرق مکن.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » تماشای بیش از حد تلویزیون با خطر ایجاد لخته خون همراه است!!

تماشای بیش از حد تلویزیون با خطر ایجاد لخته خون همراه است!!

برخی از ما تماشای بیش از حد تلویزیون یکی از مهم ترین تفریحاتشان در تعطیلات هست. ولی انجام این کار می تواند به لخته شدن خون منجر شود.

تماشای بیش از حد تلویزیون با خطر ایجاد لخته خون همراه است!!

برخی از ما تماشای بیش از حد تلویزیون یکی از مهم ترین تفریحاتشان در تعطیلات هست. ولی انجام این کار می تواند به لخته شدن خون منجر شود.

مضرات تماشای بیش از حد تلویزیون

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که تعطیلات آخر هفته را به تماشای مجموعه ای از سریال های طولانی اختصاص می دهید و واقعا از این کار لذت می برید، بهتر است که هرچه سریعتر راجع به این عادت خودتان تجدید نظر کنید. یکی از مطالعات اخیر در همین زمینه نشان می دهد که نشستن برابر تلویزیون جهت مدت طولانی می تواند خطر شکل گیری لخته های خون فوت بار را تا ۷۰ درصد زیاد کردن بدهد.

عبارات مهم : تلویزیون – تلویزیون
پروفسور ماری کوشمان از مسئولان مطالعه و از اعضای دانشگاه ورمونت، می گوید: تماشای تلویزیون ذاتا بد نیست، ولی مصرف خوراکی های پُرکالری درحین این کار و ادامه پیدا کردن تماشای تلویزیون جهت چندین و چند ساعت واقعا جهت همه ما مضر است. حتما به این مساله فکر کنید که چطور می توانید استفاده بهینه ای از وقت خودتان داشته باشید تا زندگی کامل تر و سالم تری را تجربه کنید.

یکی از ترفندهای جالب، قرار دادن تردمیل یا دوچرخه ثابت برابر تلویزیون، و انجام دادن فعالیت های ورزشی همراه با تماشای برنامه های متفاوت هست. حتی می توانید هر ۳۰ دقیقه سریال خودتان را متوقف کنید و کمی پیاده روی کنید. ضبط کردن سریال ها و برنامه های مورد علاقه نیز این امکان را به شما می دهد که برنامه روزانه کارآمدتری داشته باشید و فعالیت های بدنی خودتان را زیاد کردن بدهید.

این که تماشای بی رویه تلویزیون با زیاد کردن خطر لخته شدن خون همراه هست، به این مساله برمی گردد که ما درحین تماشای تلویزیون تقریبا پاهای خودمان را بی حرکت می گذاریم و همین حالت، جریان خون را به سمت لخته شدن خون می کشاند. این لخته ها در ادامه به سمت ریه ها می روند و می توانند به انسدادهای معروف به آمبولی ریه منجر شوند. این انسدادها نیز اکسیژن رسانی و تامین خون را مختل می کنند و درنتیجه می توانند فرد با را با خطر فوت مواجه کنند.

اگر شرایطی داشته باشید که خطر تشکیل لخته خون را در بدن شما زیاد کردن بدهد، دکتر شما حتما داروهای رقیق کننده خون را جهت تان تجویز می کند یا به شما می گوید که جوراب های فشرده بپوشید. این شرایط خاص عبارت اند از ترومبوآمبولی وریدی به علت جراحی، بارداری، مبتلا شدن به سرطان یا تجربه پیشینی لخته خون.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: salamatism.com


تماشای بیش از حد تلویزیون با خطر ایجاد لخته خون همراه است!!

واژه های کلیدی: تلویزیون | تلویزیون | برنامه | همراه | سلامت | سریال | فعالیت | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو