یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » اگر کیفیت آب پایتخت کشور عزیزمان ایران خیلی خوب است آیا گزارش آن هر لحظه محرمانه است؟

اگر کیفیت آب پایتخت کشور عزیزمان ایران خیلی خوب است آیا گزارش آن هر لحظه محرمانه است؟

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: گزارش ارزیابی کیفیت آب شرب پایتخت کشور عزیزمان ایران که به وسیله وزارت بهداشت به صورت دوره‌ای

اگر کیفیت آب پایتخت کشور عزیزمان ایران خیلی خوب است آیا گزارش آن هر لحظه محرمانه است؟

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: گزارش ارزیابی کیفیت آب شرب پایتخت کشور عزیزمان ایران که به وسیله وزارت بهداشت به صورت دوره ای تامین می شود هر لحظه محرمانه است و تاکنون به این گزارش دسترسی نداشته ایم.

چرا گزارش ارزیابی کیفیت آب شرب پایتخت کشور عزیزمان ایران محرمانه است؟

وضعیت نامطلوب کشور عزیزمان ایران در حوزه مدیریت منابع آب

دکتر مجیدی – کارشناس تجاری فناوری کشاورزی شرکت تحقیقات کشاورزی: در بسیاری از مناطق کشور محصولاتی را کشت می کنیم که اساسا با شرایط آبی منطقه همخوان نیست؛ یعنی به عنوان نمونه در جایی که دچار کمبود آب هست، محصولاتی را در حوزه کشاورزی کشت می کنیم که آب فراوان نیاز دارد. یکی از اقداماتی که در تامین آب های شرب می توان انجام داد این است که چاه های کشاورزان به وسیله دولت خریداری شود و در مسیر تامین آب شرب و بهداشت آن شهر مصرف شود.

عبارات مهم : کشاورزی – اطلاعات

رتبه کشور عزیزمان ایران در مدیریت منابع آب در میان ۱۳۳ کشور، ۱۳۲ است!

این رتبه جهت مدیریت کل منابع آبی و نه فقط منابع آب شهری داده شده است هست. هنگامی که از نبود مدیریت صحبت می کنیم یعنی آب شرب یک استان از استان دیگر تامین می شود و آب کشت استان از داخل استان تامین می شود که این کشت ارزش اقتصادی زیادی ندارد. در برداشت آب ها باید سهم بزرگ کشاورزی، خدمات و صنعت و شرب را تفکیک و مدیریت هر بخش را بررسی کنیم.

دکتر زهرایی – عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تهران: جهت بررسی جایگاه کشور عزیزمان ایران باید ببینیم شاخص های این رتبه بندی چه هستند. بعد از آن باید بررسی شود اطلاعات مربوط به این شاخص ها به درستی اعلام شده است است یا خیر. علت این ابهام آن است که اساسا جریان آمار و اطلاعات در کشور عزیزمان ایران براق نیست و به همین علت بعضی رتبه کشور عزیزمان ایران در مدیریت منابع آب را درست و واقعی نمی دانند.

در حوزه منابع طبیعی هیچ کدام از سیستم های موفق منابع آب و مدیریت محیط زیست با مخفی کردن اطلاعات منابع طبیعی نمی توانند به موفقیت دست پیدا کنند. در حقیقت راحت ترین راهی که می توانید مردم را به عنوان سرمایه اجتماعی ارزشمند در حفاظت و مدیریت بهره برداری از آب سهیم کرد، براق سازی راجع به اطلاعات و بحران های آب و محیط زیست در کشور است.

البته گزارش ارزیابی کیفیت آب شرب پایتخت کشور عزیزمان ایران که به وسیله وزارت بهداشت به صورت دوره ای تامین می شود هر لحظه محرمانه استو تاکنون به این گزارش دسترسی نداشته ایم.

سوال این است اگر کیفیت آب پایتخت کشور عزیزمان ایران بر اساس ادعای وزارت نیرو خیلی خوب است آیا گزارش آن محرمانه است؟

اگر کیفیت آب پایتخت کشور عزیزمان ایران خیلی خوب است آیا گزارش آن هر لحظه محرمانه است؟

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


واژه های کلیدی: کشاورزی | اطلاعات | مهندسی | مدیریت | بهداشت | کشاورزی | محرمانه | منابع | طبیعی | ایران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو