قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » روش های برطرف تیرگی و سیاهی اطراف چشم

روش های برطرف تیرگی و سیاهی اطراف چشم

تیرگی و سیاهی دور چشم مسئله اکثر زن هایی است که به قشنگی خود اهمیت میدهند. جهت درمان این عارضه محصولات و کرم

روش های برطرف تیرگی و سیاهی اطراف چشم

تیرگی و سیاهی دور چشم مسئله اکثر زن هایی است که به قشنگی خود اهمیت میدهند. جهت درمان این عارضه محصولات و کرم های زیادی به بازار آمده است و علاوه بر این روش های درمانی خانگی زیادی نیز در این زمینه وجود دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

روش های برطرف تیرگی و سیاهی اطراف چشم

پوست دور چشم حساس است و نیاز به مواظبت بیشتری دارد، حتی استفاده از همه ضد آفتاب ها هم جهت پوست مجاز نیست و باید مراقب سلامت دور چشم خود باشید.

استفاده از کرم دور چشم می تواند به قشنگی چشم های شما یاری کند و مانع پیری چشم ها شود. در داروخانه ها انواع مختلفی از کرم های ضد آفتاب وجود دارد که ممکن است شما را گیج کند. بسیاری از افراد نمی دانند که کرم های متفاوت دورچشم چه تفاوتی با یکدیگر دارند و هنگام خرید آنها باید به چه نکاتی توجه کنند و آیا کرم دور چشم مناسب جهت هر فرد تفاوت دارد و باید مانند کرم های ضد آفتاب با توجه به نوع پوست گزینش شوند؟

در این مطلب به شما می گوییم که جهت گزینش کرم مناسب دور چشم باید چه نکاتی را رعایت کنید تا دور چشم جوانی داشته باشید.

چرا باید از کرم دور چشم استفاده کنیم؟

اول از همه نشانه خود را از خرید کرم دور چشم مشخص کنید به عنوان نمونه کرمی جهت درمان چروک ها می خواهید یا می خواهید سیاهی های زیر چشم را برطرف کنید یا می خواهید پف چشم ها را برطرف کنید و. . . کرم های مختلفی جهت درمان پرسشها متفاوتی طراحی شده است اند و هرکدام یک مسئله را برطرف می کنند.

تیرگی و سیاهی دور چشم مسئله اکثر زن هایی است که به قشنگی خود اهمیت میدهند. جهت درمان این عارضه محصولات و کرم

محتویات کرم ها چیست؟

وقتی قرار است جهت یک کرم هزینه کنید بهتر است از مواد اولیه آن مطلع شوید تا مطمئن شوید کرم را درست می خرید ،به همین علت حتما به برچسب کرم خریداری شده است دقت کنید و آن را بخوانید؛ به عنوان نمونه یک کرم ضدچروک و ضدپیری چشم باید حاوی موادی چون رتینوئید، کافئین، آلفاهیدروکسی اسید، آنزیم Q10 و ویتامین C باشد. کرمی هم که جهت از بین بردن حلقه های دور چشم به کار می آید باید حاوی موادی چون ویتامین K یا هیدروکینون یا کافئین یا عصاره چای سبز یا رتینول باشد. توجه کنید که حتما کرم شما یکی از این مواد را داشته باشد.

روز یا شب؟

با خود فکر کنید که قرار است چه وقت هایی از کرم خود استفاده کنید به عنوان نمونه می خواهید در طول روز کرم بزنید یا تنها شب ها از کرم دور چشم استفاده کنید یا اینکه به دنبال کرم های مختلفی جهت هردو این حالت ها هستید. به عنوان مثال بعضی افراد کرم ضدچروک روشن کننده ای می خواهند که زیر آرایش از آن استفاده کنند اگر شما هم چنین کرمی می خواهید حتما باید در آن فیلترهای محافظت کننده در اشعه ماورای بنفشSPF وجود داشته باشد. البته اگرهم درون کرم شما موادی چون دی اکساید تیتانیوم، یا زینک اکساید وجود داشته باشد می تواند از پوست در برابر آفتاب محافظت کند.

چه کرم هایی نخرید

پوست زیر چشم بسیار حساس است به همین علت به آسانی جنبش می شود و می تواند دچار التهاب شود بعد توجه کنید حتما کرمی بخرید که هیچ گونه مواد عطری در آن وجود نداشته باشد و PH درون آن نیز نزدیک پوست و اشک چشم باشد. علاوه بر اینها وجود هرگونه الکل و منتول نیز می تواند باعث التهاب پوست شما شود. علاوه بر این بهتر است از خرید کرم هایی که بسته بندی شیشه ای دارند صرفنظر کنید و به دنبال کرم هایی باشید که در تیوب هستند. به این علت که زیاد شیشه ها در گشادی دارند و این باعث می شود که کرم زیاد در معرض هوا و نور قرار گیرد و همین موجب کم شدن کیفیت کرم و رشد زیاد باکتری ها می شود.

چطور عالی ترین کرم را گزینش کنیم؟

پیشنهاد می کنیم خیلی به دنبال کرم های دور چشم گران قیمت نباشید، به همین علت اول از همه گزینش هایتان را محدود کنید و بعد بین آنها ارزان ترین را بخرید و اگر دیدید بعد از چند هفته فایده چندانی نداشت، یکی دیگر بخرید. با این روش شما پول زیادی را صرف خرید محصول اول نکرده اید و می توانید به آسانی کرمی دیگر گزینش کنید. توجه داشته باشید که هیچ گاه قیمت بالا نشانه کیفیت خوب یک محصول نیست. گاهی مارک های تجاری تنها به علت نامی که دارند از شما پول زیادی می گیرند. انجمن متخصصان پوست آمریکا در گزارشی گفته است که حتی محصولات ارزان قیمت هم می توانند کیفیت خوبی داشته باشند.

راه استفاده از کرم چیست؟

اما استفاده از کرم دور چشم نیز تکنیک های خاصی دارد شما باید اول از گوشه داخلی چشم هایتان شروع کنید و سپس به سمت بیرون حرکت کنید یا اینکه از گوشه بیرونی چشم ها شروع کنید و به سمت داخل بیایید تا به بینی برسید. ولی آیا باید روی پلک هایتان نیز کرم بزنید؟نه مورد نیاز نیست،البته اگر اصرار دارید ضرری ندارد ولی بهتر است فقط شب ها بزنید چون هنگامی که روی پلک ها کرم می زنید در طول روز کرم با مواد آرایشی مخلوط می شود و ممکن است وارد چشم شود و مشکلاتی را به وجود بیاورد. البته بستگی به کرم مصرفی شما هم دارد. بعضی از کرم ها را نباید اصلا روی پلک ها زد البته روی بعضی از کرم ها نوشته شده است که روی پلک ها نیز استفاده شود.

روش های برطرف تیرگی و سیاهی اطراف چشم

پف چشم ها را بخوابانید

پف چشم ها می تواند به علت تصویر العمل هایی حساسیتی یا جمع شدن مواد مایع در زیر آن باشد. گاهی هم پف چشم ها به علت سینوس ها یا سندرم های پیش از قاعدگی هست. قبل از آنکه جهت پف چشم هایتان از کرمی استفاده کنید باید بدانید مواد مرطوب کننده داخل این کرم ها می تواند باعث پف زیاد زیر چشم ها شود.

کدام کرم ضدچروک را اول استفاده کنیم؟

وقتی می خواهید استفاده از کرم های ضدچروک را شروع کنید بهتر است هم از کرم دورچشم، هم کرم ضدچروک صورت استفاده کنید. گاهی شنیده می شود که می گویند کرم زیرچشم از همه مهم تر است ولی این اصلا صحیح نیست. کرم دور چشم هم از نظر ترکیبات مثل کرم ضدچروک صورت است فقط به علت نازکی و حساسی پوست دور چشم غلظت آن کمتر هست. البته باید یاداوری کنیم که معمولا نمود چروک ها زیر چشم سریعتر اتفاق می افتد.

سراغ کرم بوتاکس نروید

کرم های شبه بوتاکس که وارد بازار شده است اند و سازندگان آن ادعا دارند که به جای تزریق بوتاکس به خصوص در دور چشم از این کرم ها استفاده کنید.

تیرگی و سیاهی دور چشم مسئله اکثر زن هایی است که به قشنگی خود اهمیت میدهند. جهت درمان این عارضه محصولات و کرم

استدلال آنها این است که این کرم ها در عضله نفوذ و آن را فلج می کند ولی باید بگویم که تمام مستندات علمی این کرم ها را رد می کنند و هیچ مدرکی مبنی براینکه بتوان کرم موثری از بوتاکس داشت، وجود ندارد و اصلا نمی توان چنین کرمی ساخت ولی چون به مدت خیلی کمی در وقت مصرف عضله را منقبض و بی حس می کند فرد گمان می برد که تاثیر دارد و کمی چروک هایش کم شده است در صورتی که بعد از ۲ ساعت همه چیز مثل اول می شود و چروک ها برمی گردند. کرم های شبه بوتاکس به هیچ وجه علمی نیستند و صرفا تبلیغاتی اند.

به خاطر بی خوابی، چشمانم پیر شده است است؟

بسیاری از مردم فکر می کنند علت سیاهی زیر چشم می تواند تماشای زیاد تلویزیون تا دیر وقت یا چند شب نخوابیدن یا زیاد با کامپیوتر کار کردن یا… باشد،در واقع خیلی از مردم فکر می کنند اگر زیر چشم هایش سیاه است به علت نحوه زندگی آنهاست،اما باید بدانید این باور اصلا درست نیست. شما هیچ تقصیری در سیاهی زیر چشم هایتان ندارید،آنها به علت کم خوابی یا استرس یا کار زیاد یا… به وجود نیامده اند. علت سیاهی زیر چشم ها چیزی شبیه کبود شدن دست یا پاست و در واقع به علت رگ های خونی بسیار ریزی است که زیر پوست ظریف این قسمت قرار دارد.

سیاهی دور چشم ارثی است!

برخی پزشکان هم اعتقاد دارند سیاهی دور چشم مشکلی است که بیماری محسوب نمی شود و یک صفت ارثی غالب است و اگر یکی از والدین به این مسئله دچار باشند معمولا نصف فرزندان آن خانواده نیز به این مسئله دچار می شوند. البته در بعضی از مواقع نیز والدین دچار سیاهی دور چشم نیستند ولی فرزندان آنها دچار این مسئله هستند و به علت ارثی بودن این مسئله درمانی دائم جهت آن وجود ندارد البته مصرف بعضی کرم ها جهت تیرگی دور چشم تا حدی بافایده است ولی به طور کامل این مسئله را برطرف نمی کند. توصیه می شود افراد از عینک آفتابی جهت محافظت از چشم و پوست اطراف چشم و پلک ها استفاده کنند و استفاده از مرطوب کننده را هم فراموش نکنند.

درمان سیاهی دور چشم

دور چشم درجاتی دارد و باید گفت افرادی که دارای پوستی تیره هستند معمولا تیرگی دور چشم آنها زیاد است ولی سیاهی دور چشم افرادی که پوست روشنی دارند کمتر است ولی به هر صورت از آن مشکلاتی است که می تواند حسابی آزاردهنده باشد و همه کسانی که این مسئله را دارند هر لحظه به دنبال راه حل هایی جهت از بین بردن این مسئله هستند. جهت از بین بردن این مسئله راه حل های مختلفی وجود دارد. یکی راه حل اساسی جراحی قشنگی این قسمت هست، البته با لیزر هم می توان این سیاهی ها را کمتر کرد. لیزر با جنبش تولید کلاژن پوست را جوان می کند و سیاهی ها را از بین می برد، البته این روش هزینه نسبتا بالایی دارد و می تواند خطرهایی هم داشته باشد.

روش های برطرف تیرگی و سیاهی اطراف چشم

اقتصاد آنلاین

واژه های کلیدی: سیاهی زیر چشم | مرطوب کننده | استفاده | درمانی | بوتاکس | تیرگی اطراف چشم | درمان سیاهی دور چشم | رفع تیرگی اطراف چشم

روش های برطرف تیرگی و سیاهی اطراف چشم

روش های برطرف تیرگی و سیاهی اطراف چشم

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو