مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » ۵ میلیون لامپ پرمصرف جایگزین می شود ، برنامه ریزی جهت مديريت ۶۰۰۰ مگاواتی بار مصرف در تابستان ۹۷

۵ میلیون لامپ پرمصرف جایگزین می شود ، برنامه ریزی جهت مديريت ۶۰۰۰ مگاواتی بار مصرف در تابستان ۹۷

حقی فام گفت: برنامه داریم تا در کلانشهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بیش از ۵ میلیون لامپ پر مصرف را با لامپ های LED تعویض کنیم که این

۵ میلیون لامپ پرمصرف جایگزین می شود ، برنامه ریزی جهت مديريت 6000 مگاواتی بار مصرف در تابستان 97

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت به نقل از وزارت نیرو؛ محمودرضا حقی فام در مورد کارها انجام شده است جهت مدیریت مصرف و تقاضا جهت تابستان سال آتی اظهار داشت: برنامه های بسیار خوبی در حال تدوین هست، خوشبختانه وزیر نیرو نیز تأکید فراوانی بر روی این قضیه دارند که امیدواریم بتوانیم با جذب اعتبارات زیاد در این زمینه همانند سال گذشته شاهد کم کردن بار قابل توجهی باشیم.

وی افزود: در سال گذشته توانستیم با اجرای برنامه های متنوع از جمله انعقاد بیش از ۱۷ هزار قرارداد با مشترکین دیماندی صنعتی و کشاورزی بیش از ۴۰۰۰ مگاوات از میزان مصرف را کم کردن دهیم.چنانچه این میزان مدیریت نمی شد بار مصرف تابستان به مرز ۶۰ هزار مگاوات نزدیک می شد که در این صورت شبکه برق کشور را با مشکلی اساسی مواجه می کرد. آینده نگری می شود در تابستان ۹۷ نیز با رشد بیش از ۵ درصدی مصرف برق مواجه باشیم که در این صورت باید با تدوین برنامه های منظم و دقیق میزان کم کردن بار را تا ۶۰۰۰ مگاوات کم کردن داد یعنی ۲۰۰۰ مگاوات زیاد از تابستان سال ۹۶.

حقی‌فام با اشاره به برنامه های تازه وزارت نیرو جهت مدیریت مصرف در تابستان سال ۹۷ نسبت به سال گذشته، اظهار داشت: امسال بنا داریم تا از طریق راه اندازی سیستم IOT با همکاری مخابرات کشور، بار سرمایشی و گرمایشی ادارات و شرکت های دولتی را مدیریت و کم کردن دهیم.

۵ میلیون لامپ پرمصرف جایگزین می شود ، برنامه ریزی جهت مديريت ۶۰۰۰ مگاواتی بار مصرف در تابستان ۹۷

وی ادامه داد: همچنین بنا داریم تا دو مصوبه دولت را به شدت در سال آتی پیگیری کنیم. یکی از این مصوبه های بر تأمین ۲۰ درصدی برق ادارات و شرکت های دولتی از انرژی های نو و CHPهاست و دوم نیز مصوبه دولت مبنی بر کم کردن ۱۰ درصدی مصرف برق به وسیله همین ادارات و شرکت های دولتی است که اجرای این دو می تواند در مدیریت مصرف برق در تابستان ۹۷ بسیار راهگشار باشد. همچنین برنامه داریم تا در کلانشهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بیش از ۵ میلیون لامپ پر مصرف را با لامپ های LED تعویض کنیم که این امر می تواند در مدیریت بار مصرف پایتخت بسیار موثر باشد.

انتهای پیام/

برنامه ریزی جهت مدیریت مصرف برق در تابستان سال ۹۷

واژه های کلیدی: برنامه ریزی | تابستان | مدیریت | برنامه | میلیون | مصرف برق | لامپ پرمصرف | وزارت نیرو

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو