خداوند آزادی را آفرید و انسان بردگی را.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » کاهش صادرات، زنگ خطری جهت اقتصاد کشور

کاهش صادرات، زنگ خطری جهت اقتصاد کشور

اتابکی گفت:کالای ایرانی به علت قیمت بالای تمام شده، توان مسابقه و حضور در بازار‌های جهانی را ندارد.

کاهش صادرات، زنگ خطری جهت اقتصاد کشور

محمدرضا اتابکی عضو اتاق بازرگانی یزد در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و معدن گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به کشت محدود محصولات کشاورزی در استان اظهار کرد: با توجه به خشکسالی و کمبود آب در استان یزد، کشاورزی مقرون به صرفه نیست.

وی، با بیان اینکه خشکسالی، تاثیر زیادی بر این استان گذاشته هست، افزود: استمرار خشکسالی در سال‌های اخیر و کم کردن بارندگی در مناطق متفاوت کشور از جمله مناطق کویری و استمرار خشکسالی در آینده، شرایط را جهت ادامه روند کنونی تولید در بخش کشاورزی و صنعت با مسئله جدی مواجه کرده است.

اتابکی، با اشاره به جانمایی نامناسب جهت احداث صنایع سنگین در استان یزد تصریح کرد: احداث کارخانه های فولادسازی و صنایع سنگین و مادر که نیاز به آب فراوان دارد، بدون در نظر گرفتن کمبود آب در استان، پرسشها عدیده ای را به وجود آورده هست، این درحالی است که پروژه انتقال آب خلیج فارس جهت تامین آب این صنایع، با هزینه سنگین در دست اجراست.

کاهش صادرات، زنگ خطری جهت اقتصاد کشور

وی، با بیان اینکه تحریم سیستم های بانکی هنوز برطرف نشده است، تصریح کرد: پرسشها در باز کردن ال سی و تحریم بانکی، جریان انتقال پول را دچار مسئله کرده و بسیاری از بازرگانان جهت انتقال پول به داخل کشور، کارمزدهای سنگین پرداخت می کنند که این امر موجب زیاد کردن هزینه های صادرات و کم کردن حضور کالاهای ایرانی در بازارهای بین المللی می شود.

عضو اتاق بازرگانی یزد، با بیان اینکه صادرات غیرنفتی رو به کم کردن هست، یادآورشد: حضور در بازارهای بین الملل، نیاز به بازاریابی اقتصادی و ارتباط خوب سیاسی هست، به همین امر، نبود آنها باعث شده است که صادرات کشور عزیزمان ایران را در کالا‌های غیر نفتی با کم کردن مواجه کند.

اتابکی، در آخر با ببان اینکه کالای ایران، توان مسابقه در بازار‌های جهانی را ندارد، گفت: مالیات و ارزش افزوده باعث زیاد کردن قیمت تولید کالا در کشور عزیزمان ایران می‌شود و قیمت تولیدات داخلی به قدری بالاست که بسیاری از بازار‌های اقتصادی، علاقه‌ای به خرید کالا‌های ایرانی ندارد و این قیمت بالای اجناس ایرانی در کنار تعرفه‌های ترجیحی سنگین که بر روی کالا‌های ایرانی وضع می‌شود، عملا صادرات کشور عزیزمان ایران را کم کردن می‌دهد.

انتهای پیام/

اتابکی گفت:کالای ایرانی به علت قیمت بالای تمام شده، توان مسابقه و حضور در بازار‌های جهانی را ندارد.

تحریم سیستم های بانکی هنوز برطرف نشده است

واژه های کلیدی: بازاریابی | انتقال پول | استان یزد | کشاورزی | صادرات | ایرانی | خشکسالی | بازار | ایران | انتقال

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو