باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » وزارت کشور به راه‌ اندازی گشت‌ خاص سپاه تصویر العمل نشان داد

وزارت کشور به راه‌ اندازی گشت‌ خاص سپاه تصویر العمل نشان داد

سخنگوی وزارت کشور در این باره که آیا با وزارت کشور یا نیروی انتظامی در رابطه با راه اندازی گشت خاص سپاه جلسه‌ای برگزار یا هماهنگی شده‌است، صحبت کرد.

وزارت کشور به راه‌ اندازی گشت‌ خاص سپاه تصویر العمل نشان داد

سخنگوی وزارت کشور در این باره که آیا با وزارت کشور یا نیروی انتظامی در رابطه با راه اندازی گشت خاص سپاه جلسه ای برگزار یا هماهنگی شده است هست، صحبت کرد.

صحبت های سخنگوی وزارت کشور راجع به راه اندازی گشت خاص سپاه

سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور، به بیانات اخیر فرمانده سپاه محمد رسول الله پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ، مبنی بر احصا حدود ۲۳ نوع آسیب اجتماعی از سوی بسیج و سپاه و همچنین ایجاد گشت های جلوگیری از وقوع دزدی و برخورد با اراذل و اوباش تصویر العمل نشان داد.

عبارات مهم : آسیب های اجتماعی – نیروی انتظامی
سید سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور در این باره که آیا با وزارت کشور یا نیروی انتظامی در این رابطه جلسه ای برگزار یا هماهنگی شده است هست، اظهار داشت: یکی از محورهای مهمی که در بحث آسیب های اجتماعی در دستور کار شورای اجتماعی کشور هست، مبارزه با مفاسد اخلاقی است که ذیل این محور، برخورد با اراذل و اوباش و مبارزه با دزدی و مسائلی از این دست دیده شده است است.

سخنگوی وزارت کشور با تاکید بر اینکه متولی این عنوان مطابق قانون و مصوبات شورای اجتماعی کشور نیروی انتظامی هست، گفت: به صورت کلى راهکارهای قانونی آینده نگری شده است که هر یک از دستگاه هایی که وظیفه انجام برنامه های شورای اجتماعی کشور در خصوص مبارزه با آسیب های اجتماعی را دارند، مى توانند از همکاری و همکاری سایر دستگاه ها جهت انجام وظایف قانونی خود استفاده کنند.

در بررسی که من داشتم، تاکنون نیروی انتظامی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از هیچ دستگاهی درخواست کمک و یا همکاری جهت مبارزه با این عنوان را نداشته است.

سخنگوی وزارت کشور راجع به روندِ اقداماتِ انجام شده است جهت مقابله با آسیب های اجتماعی، گفت: میزانِ حساسیت عنوان تا حدی بوده که جلسات شورای اجتماعی در محضر مقام معظم رهبری تشکیل شده است و ایشان تاکید خاص بر برطرف آن داشته و دارند. بر این مبنا و با توجه به تاکید قانون برنامه ششم بر این موضوع، مبارزه با آسیب های اجتماعی از اولویت های مهم وزارت کشور در این دوره بوده که به همین جهت در قالب شرکت امور اجتماعی، تقسیم کار ملی انجام شده است است.

سازمان امور اجتماعی، وظایف هر یک از دستگاه ها و اقداماتی که باید انجام دهند را براساس شاخص های قابل اندازه گیری، ابلاغ کرده و ضمن رصد و بررسیِ مستمر، گزارشِ کارِ دستگاه ها نیز اخذ می شود.

در هر دوره، اقداماتِ انجام شده است به وسیله هر یک از دستگاه ها و میزانِ اثربخشی آن در مقابله با آسیب های اجتماعى را سنجش و اعلام می کنیم که کدام دستگاه توانسته اهدافِ تعیین شده است را برآورده کند.

روند نشست ها نیز به این شکل است که شورای اجتماعی کشور در هر جلسه بررسی می کند که مصوبات جلسات گذشته، به لحاظ کارها عملی در چه وضعی است و هر کدام از دستگاه ها چه میزان از وظایف محوله را انجام داده اند.

سخنگوی وزارت کشور با مطلوب توصیف کردنِ مسیرِ حرکت شورای اجتماعی در این حوزه، آن را بزعمِ کارشناسان متخصص، مسیری کاملاً درست بیان کرد و افزود: پرسشها اجتماعی، مسائلی نیست که انتظار داشته باشیم، آثار و نتیجه های اقداماتی که صورت می گیرد، به سرعت و به صورت ملموس در جامعه قابل مشاهده باشد. با این وجود ولی اقدامات، برنامه ریزی ها، هماهنگی ها و سیاستگذاری هایی که اکنون در حال انجام هست، موجب می شود، دستگاه ها کارها پراکنده نداشته و بعضاً کارها یکدیگر را خنثی نکنند.

این کارها هم کمک کرده که جدیت بیشتری را در دستگاه ها، در انجام وظایفشان شاهد باشیم و هم اینکه یک رویکرد علمیِ مبتنی بر واقعیاتى که در جامعه ما وجود دارد، در شورا حاکم شود تا بتوانیم اولاً ظرفیت های موجود در کشور را شناسایی و ثانیاً از این ظرفیت ها بهره برداری صحیح صورت بدهیم.

سامانى با اشاره به اینکه پاسخ خواهی از دستگاه ها از سوی وزارت کشور به جد در دستور کار هست، خاطرنشان کرد: از طرف دیگر جلسات صرفاً، جلساتی نیست که عنوان بصورت تئوریک و نظری مورد مباحثه قرار گیرد، بلکه محلی است جهت دریافتِ گزارشِ اقداماتِ عملی و ابلاغ برنامه های آتی دستگاه ها که ان شالله شاهد تاثیراتِ بزرگ آن خواهیم بود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.ir

وزارت کشور به راه‌ اندازی گشت‌ خاص سپاه تصویر العمل نشان داد

واژه های کلیدی: آسیب های اجتماعی | نیروی انتظامی | برنامه ریزی | وزارت کشور | دستگاه | برنامه | اندازی | همکاری

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو